Bir Dersten Geçmek İçin İki Dönemin Ortalaması Mı alınıyor ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Kaan1840

Torrent-Oyun.com
İyi günler, beyler konuda da belirttiğim gibi, yani demek istediğim misal Türk Dili Ve Edebiyatı dersi 1. Dönem ortalaman 70,
2. Dönem ortalaman 30. Türk Dili ve Edebiyatı'ndan kalırmısın, yoksa 2 dönemi aritmeitk ortalaması mı alınıyor. Nasıl oluyor, ben o işi tam anlamadım da. Benim bildiğim 2 dönemin ortaması 50 olması lazım öyle mi ?

Lise okuyorsanız dersten kalma diye bir şey yok. Üniversite okuyorsanız ise hocanın belirlediği düzene göre geçme kalma belirlenir.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
İyi günler, beyler konuda da belirttiğim gibi, yani demek istediğim misal Türk Dili Ve Edebiyatı dersi 1. Dönem ortalaman 70,
2. Dönem ortalaman 30. Türk Dili ve Edebiyatı'ndan kalırmısın, yoksa 2 dönemi aritmeitk ortalaması mı alınıyor. Nasıl oluyor, ben o işi tam anlamadım da. Benim bildiğim 2 dönemin ortaması 50 olması lazım öyle mi ?
Geçme ortalaman yetmez ise dersten kalırsın diye biliyorum.

Lise okuyorsanız dersten kalma diye bir şey yok. Üniversite okuyorsanız ise hocanın belirlediği düzene göre geçme kalma belirlenir.
Hangi yılda hocam :D

2 dönemin toplam 50 puan olması gerekiyor mesala benim 10 uncu sınıfta ilk dönem 47 ydi korkudan çalıştım ikinci dönem 78 geldi ortalamam ama dil anlatımdan kalarak geçtim.9 uncu sınıfta 2 tane 10 uncu sınıfta 2 tane dil anlatımdan kaldım 11 de okulu bıraktım :D

Kaan1840

Torrent-Oyun.com
2 dönemin toplam 50 puan olması gerekiyor mesala benim 10 uncu sınıfta ilk dönem 47 ydi korkudan çalıştım ikinci dönem 78 geldi ortalamam ama dil anlatımdan kalarak geçtim.9 uncu sınıfta 2 tane 10 uncu sınıfta 2 tane dil anlatımdan kaldım 11 de okulu bıraktım :D
Hocam benim Edebiyatım 1. Dönem 70 di, bu dönem 30 olsa, edebiyattan kalmam değil mi ?

Son düzenleme:
Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için; İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70 olması gerekmektedir.

kesici000

Torrent-Oyun.com
dersten kalırsan sorumluluğa kalır o ders yani kalma var ve 2 dönemin ortalaması hesaplanıyor

Kaan1840

Torrent-Oyun.com
dersten kalırsan sorumluluğa kalır o ders yani kalma var ve 2 dönemin ortalaması hesaplanıyor
Tamam o zaman hocam kalmam yani, çok kafama taktımda. Hocam hani dersiniz siz çalıs diyede inanki çalışıyom da, hoca şu konulara çalışın diyor, çalışıyom ama başka konularda çıkıyor. Nasıl işse ben anlamıyom yani, derste hiç işlemediğimiz konularda sınavda çıkıyor ortak sınav diye. Hoca sonra diyor, sınav günü ben gelmedim, ondan dolayı sorulara bakmadım çocuklar, farklı konularda çıkmış, diyor.

Vatanımın Dostu Polat Alemdar

Polat Alemdar vermeyeceğim adamdır!
Tamam o zaman hocam kalmam yani, çok kafama taktımda. Hocam hani dersiniz siz çalıs diyede inanki çalışıyom da, hoca şu konulara çalışın diyor, çalışıyom ama başka konularda çıkıyor. Nasıl işse ben anlamıyom yani, derste hiç işlemediğimiz konularda sınavda çıkıyor ortak sınav diye. Hoca sonra diyor, sınav günü ben gelmedim, ondan dolayı sorulara bakmadım çocuklar, farklı konularda çıkmış, diyor.
Sen de hiç işlemediği konuları çalış, hala soruları bilemezsen kağıdı boş bırak. Hoca 'Neden kağıdını boş bıraktın evladım?' derse hocaya 'Sınav günü ben de gelemedim, ondan dolayı sorulara bakmadım hocam' de. Daha sonra bu şekilde ceketini giy, cool bir şekilde kapıyı çarpıp sınıfı terk et.

Kaan1840

Torrent-Oyun.com
Sen de hiç işlemediği konuları çalış, hala soruları bilemezsen kağıdı boş bırak. Hoca 'Neden kağıdını boş bıraktın evladım?' derse hocaya 'Sınav günü ben de gelemedim, ondan dolayı sorulara bakmadım hocam' de. Daha sonra bu şekilde ceketini giy, cool bir şekilde kapıyı çarpıp sınıfı terk et.
Deftere yazmamışız, işlemediğimiz konulara nasıl çalışcam.

Kaan1840

Torrent-Oyun.com
Şaka yapıyorum kardeşim. Ben lisedeyken de böyle hocalar vardı. Ama yapacak bir şey yok. Neyse bak keyfine.
Bide kadın bu aralar çok devamsızlık yapıyor, çoğu zamanında derse gelmiyor. Neyse ilk dönem 70 di Edebiyat, bu dönem rahat geçeriz. Edebiyattan kalmayız, zaten genel ortalamam, ilk dönem 86 idi, Taktir almıştım.

f0ze45

Torrent-Oyun.com
Liseyi bitireli çok oldu , bu arada dersten kalma durumu var, dil anlatım hariç ortalmanız 2.50 ve üzeri ise 3 dersten kalma hakkınız vardı eskiden , büyük ihtimal hala aynı durum mevcut ve kardeşim edebiyattan kalırsan her sene sınavları oluyor ve diplomayı alabilmek için dersi geçmen gerekiyor ve hocan ile aranı iyi tut babana veya annene söyle arada bi yoklasınlar hocayı durumunu sorsunlar bu hocanın hoşuna gidecektir sende derste arada parmak kaldırıp akıllı olursan geyik yapmayıp dersi dinlersen hoca seni geçirir.

Serkan Doğan

Saygıyı Hak Etmelisin!
Lisede dersten kalma var. Dil anlatım dışında istediğiniz dersten kalabilirsiniz. Sene sonu Ortalaman eğer 50 nin üstünde ise dil anlatım dışında istediğin dersten kal farketmez, geçersin. Dil anlatımdan kaldığın sürece istersen Ortalaman 90 olsun o dersi 4 yıl içersinde vermen lazım mezun olabilmek için.

Türk dili dersinde ise 1. Dönem 30 2. Dönem 70 ise sene sonu Ortalaman 50 olduğu için o dersten geçersin. Lisede 2 tür ortalama var. Dönem sonu ve sene sonu.

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt