Bilgisayarıma hangi bileşenleri eklemeliyim?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Selamlar arkadaşlar.
PC toplamaya karar verdim fakat fiyatlar ortada güzel bir pc toplamak en az 4 k para istiyor o nedenle kendi sistemime uygun eklemeler yapıp iyileştirmek istiyorum.İleride daha iyisini alacağım fakat şu an almam mümkün değil.
Bu arada uzun yıllardır gta 5 oynuyorum işten fırsat buldukça skin ve mod yaparak kendi kendime eğleniyorum o nedenle Gta 5 i yüksek ayarlarda açacak bir sistem de yapmak istiyorum aslında pc değiştirmek istememin asıl sebebi bu.
Sistem Özelliklerimin fotoğraflarını koyacağım ona göre güzel ayarlarda gta 5 oynamam için hangi bileşenleri değiştirmem gerektiği konusunda beni bilgilendirir iseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler hepinize
.
bench.png
cpu.png
graphics.png
main.png
memory.png
spd.png

Yardımcı olabilmem için değiştirmede kullanacağın bütçeyi belirtirmisin ?

Hocam durumu şöyle özetleyeyim, öncelikle kullandığın ramın Mhz değeri düşük. 3000mhz 8gb bir ram b450m bir anakart ve Ryzen 1600 af işlemciyi 2000 tlye çok rahat alabilirsin. Bu parçalar gözle görülür bir performans artışı sağlayacaktır. Fakat asıl değişmesi gereken parça ekran kartı. Ekran kartının oyun testlerine baktığımda gt 740 GTA5 de 1080p ve normal ayarlarda 35-40 fps arasında gidip geliyor. Yani malesef yüksek ayarlarda çok akıcı bir oyun oynaman zor. Bu yüzden 2 seçenek çıkıyor, ya dediğin gibi 4000 tl denkleyip ekran kartınıda dahil ederek bir sistem alacaksın, yada 2000 tl bütçen ile
https://www.hepsiburada.com/msi-gef...e-gtx-1650-super-ventus-xs-oc-p-HBV00000PO5GH bu fiyatlarda bir gtx 1650 super + 3000mhz destekleyen 8 gb bir ram ekleyebilirsin. Bu sayede istediğin ayarlarda gta 5 i akıcı bir şekilde oynayabilirsin.

Hocam durumu şöyle özetleyeyim, öncelikle kullandığın ramın Mhz değeri düşük. 3000mhz 8gb bir ram b450m bir anakart ve Ryzen 1600 af işlemciyi 2000 tlye çok rahat alabilirsin. Bu parçalar gözle görülür bir performans artışı sağlayacaktır. Fakat asıl değişmesi gereken parça ekran kartı. Ekran kartının oyun testlerine baktığımda gt 740 GTA5 de 1080p ve normal ayarlarda 35-40 fps arasında gidip geliyor. Yani malesef yüksek ayarlarda çok akıcı bir oyun oynaman zor. Bu yüzden 2 seçenek çıkıyor, ya dediğin gibi 4000 tl denkleyip ekran kartınıda dahil ederek bir sistem alacaksın, yada 2000 tl bütçen ile
https://www.hepsiburada.com/msi-gef...e-gtx-1650-super-ventus-xs-oc-p-HBV00000PO5GH bu fiyatlarda bir gtx 1650 super + 3000mhz destekleyen 8 gb bir ram ekleyebilirsin. Bu sayede istediğin ayarlarda gta 5 i akıcı bir şekilde oynayabilirsin.
Eyvallah dostum uğraştığın için çok teşekkür ederim bize pc toplama yolu gözüktü anlaşılan

Eyvallah dostum uğraştığın için çok teşekkür ederim bize pc toplama yolu gözüktü anlaşılan
Ne demek her zaman bu arada anakartının max mhz desteğini gözden kaçırmışım malesef ramler için 3000mhz desteklemiyor bu yüzden onun da değişmesi gerekiyor 3000mz bir ram kullanman için, özetleyecek olursak 1600 AF işlemci + b450m anakart (bütçeye göre a320m) + gtx 1650 super (veya 5500xt) + 8gb 3000mhz ram , bu sistem ile sadece gta 5 değil çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynayabilirsin ssd kasa veya hdd gibi parçaları dahil etmessek 4000 tlnin altına alabilirsin.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt