Bildiğiniz Uçak Kazaları Var mı ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

leaflook43

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar ödevimle alakalı mesleğinden ötürü bu konuda bilgisi olan var mı? Yangın, uçak kaçırma, pilot inkapasite gibi uçak kazaları.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Öncelikle rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasından başlayabilirsin bence. Daha sonra THY'nin 1970 lerde Paris'de düşen uçağı var. Onun ilginç hikayesi var kesinlikle araştır derim.

Dünyada ise Endonezya'da meydana gelen ve karakutunun halen kayıp olduğu kaza. Bir de yine doğu asya da okyanustameydana gelen bir uçak kazası vardı google da bulamadım tam hatırlayamadığım için. Belgeseli çekilmişti ordan biliyorum. Uçak ilginç bir şekilde yok olmuş ve geride bir parça dahi bırakmamıştı.

leaflook43

Torrent-Oyun.com
Öncelikle rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasından başlayabilirsin bence. Daha sonra THY'nin 1970 lerde Paris'de düşen uçağı var. Onun ilginç hikayesi var kesinlikle araştır derim.

Dünyada ise Endonezya'da meydana gelen ve karakutunun halen kayıp olduğu kaza. Bir de yine doğu asya da okyanustameydana gelen bir uçak kazası vardı google da bulamadım tam hatırlayamadığım için. Belgeseli çekilmişti ordan biliyorum. Uçak ilginç bir şekilde yok olmuş ve geride bir parça dahi bırakmamıştı.
Muhsin Yazıcıoğlunun kazası helikopter kazası o olmaz. THY'nın onu araştırdım. Endonezyanın kaza nedeni sanırım daha bilinmiyor.

tenerife kazasına bakabilirsin ama yazdığın tipte bir uçak kazası bilmiyorum.

Edit: yanlış hatırlamıyorsam Malezya hava yollarının kaybolan bir uçağı kaçırılma yüzünden düşmüştü.
Tenerife kazası o etiketlere uymadığı için olmuyor maalesef. Malezya havayolu kazasını da araştırıcam. Yardımınız için teşekkür ederim.

OMAR

15 Ağustos 2004∞
11 Eylül. Malezya hava yollarının uçağı hala kayıp. Ayrıca çoğu uçak kazası ya insan kaynaklı ya da uçağın bir parçasının veya parçalarının hasara uğramasından dolayı kaza yapıyor. Bu temalarda kaza kaydı bulman çok zor. Ama derinlemesine bir araştırmada bulunabilecek bir sürü uçak kazası var.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Muhsin Yazıcıoğlunun kazası helikopter kazası o olmaz. THY'nın onu araştırdım. Endonezyanın kaza nedeni sanırım daha bilinmiyor.
THY'nin kazasının hikayeleri var. Şarkılar şiirler yazılmış. Endonezya'dakinin halen karakutusu kayıp ondan dolayı net bilinmiyor sebebi. He bir de Eski atatürk havaalanının adı yeşilköy dü galiba. Uçak ile araba çarpışıyor kalkış pistinde :D O da ilginç olabilir.

leaflook43

Torrent-Oyun.com
Dediklerinize bakıcam arkadaşlar teşekkür ederim. Aslında ödev sadece belirli kazalardan olmasa o zaman daha kolay olurdu bir sürü uçak kazası var ama işte sadece belirli konular olabiliyor maalesef.

OMAR

15 Ağustos 2004∞
THY'nin kazasının hikayeleri var. Şarkılar şiirler yazılmış. Endonezya'dakinin halen karakutusu kayıp ondan dolayı net bilinmiyor sebebi. He bir de Eski atatürk havaalanının adı yeşilköy dü galiba. Uçak ile araba çarpışıyor kalkış pistinde :D O da ilginç olabilir.
Ama konular yangın, uçak kaçırma ve pilotun sağlık durumundan kaynaklanan bir sorundan dolayı olması gerekiyor.
Dediklerinize bakıcam arkadaşlar teşekkür ederim. Aslında ödev sadece belirli kazalardan olmasa o zaman daha kolay olurdu bir sürü uçak kazası var ama işte sadece belirli konular olabiliyor maalesef.
11 Eylül uçak kazası varken diğerlerini araştırmada gerek bile yok. Dünyanın en büyük uçak kazası yeter.

63 Ankara-Ulus semalarında yaşanan 2 uçağın çarpışması
ve Ankara güzel bir söylenti olan Balaya düşen ve asla bulunamayan uçak :D

buraktolgayılmaz

Torrent-Oyun.com
Kimse yazmamış ben yazayım 1972'deki Uruguay uçak kazası filmi bile çekildi hikayesini araştırın derim
gerçekten çok feci ve acıklı birde Malezya Hava Yolları var.Ben gerçekten bu Malezya uçağına ne olduğunu çok merak ediyorum .Birde Fransa Alplerinde düşen yolcu uçağı var.

Son düzenleme:

OMAR

15 Ağustos 2004∞
63 Ankara-Ulus semalarında yaşanan 2 uçağın çarpışması
ve Ankara güzel bir söylenti olan Balaya düşen ve asla bulunamayan uçak :D
Konular uçağın kaçırılması, uçakta veya motorlarında yangın çıkması ve pilotun sağlık problemlerinden dolayı olan uçak kazaları. Bunlar o sınıflara girmiyor. Zaten uçakta yangın çıkma ihtimali düşük ama pilottaki sağlık problemlerinden çıkması imkansıza yakın. Çünkü uçuşlar çok önceden planlanıyor. Ve pilotlar ise hep sağlık testlerinden geçiriliyor. Uçağın kaçırılma durumu da nadir. Ama 11 Eylül saldırısını araştırma bu konu için en iyisi o.
@buraktolgayılmaz konular uyuşmuyor.

buraktolgayılmaz

Torrent-Oyun.com
Konular uçağın kaçırılması, uçakta veya motorlarında yangın çıkması ve pilotun sağlık problemlerinden dolayı olan uçak kazaları. Bunlar o sınıflara girmiyor. Zaten uçakta yangın çıkma ihtimali düşük ama pilottaki sağlık problemlerinden çıkması imkansıza yakın. Çünkü uçuşlar çok önceden planlanıyor. Ve pilotlar ise hep sağlık testlerinden geçiriliyor. Uçağın kaçırılma durumu da nadir. Ama 11 Eylül saldırısını araştırma bu konu için en iyisi o.
konunun neresi uyuşmuyo kardeş saydıklarım bilinen uçak kazaları

OMAR

15 Ağustos 2004∞
konunun neresi uyuşmuyo kardeş saydıklarım bilinen uçak kazaları
En üstü okur musun? Konular ise;
Uçakta çıkan bir yangın, uçağın kaçırılması ve pilot inkapasitesi.
Yangın. Uçağın içinde veya uçağın motorlarında çıkan bir yangın sonucu uçak kaza yaparsa, bu sınıfa girer.
Uçak kaçırma. Bir kişi uçaktaki insanları rehin alıp uçağın rotasını değiştirilmesini sağlarsa bu sınıfa girer.
Pilot inkapasite. Pilotta bulunan bir sağlık sorunundan dolayı uçak kaza yaparsa bu sınıfa girer. Senin ise söylediğin kazada uçağın bir parçasının kopması sonucu gerçekleşen bir olay. Biz burda yazılımsal veya parçasal bir hatadan söz edemeyiz.
Örneğin. 11 Eylül de saldırganlar uçağı ele geçirir bu arada 6 saldırgan vardır. Businnes classdalar pilot kapısından içeri girip bıçakla pilotları ve yolcuları rehin alırlar. Ve uçağı Pentagon binasına saldırı için kullanırlar bunun gibi. Ya da uçağın motorları alev alır ve uçağın söndürme sistemi bu yangınları söndüremez ise uçağın motorları kullanılamaz hale gelirse ve uçak havada süzülür ve bir yere yumuşak veya sert iniş yaparsa bu da örnek verilir. Yoksa uçuş tarihinde bir sürü kaza var ama burda filtreleme yapılmış. Uçaklar 100'lerce sebepten dolayı kaza yapabilir. Ayrıca bu sebeplerden dolayı gerçekleşen kazalar sınırlıdır. Derinlemesine bir araştırmada yapmazsan pek bulamazsın.

Olabilir içeriği tam okumadım direk başlığı görünce bu aklıma geldi. Bildiğim kadarıyla bu kaza ile ilgili gelen yolcu uçağı hakkında esenboğa ATC'nin haberi yok o biraz olayı ilginçleştiriyor benim için :D ama tavsiyemdir Balaya düşen askeri uçağın hiç bir parçası bulunamaz :D(Her ne kadar halk söylentisi olsa da bu adamlar hurdacı :D)

OMAR

15 Ağustos 2004∞
Olabilir içeriği tam okumadım direk başlığı görünce bu aklıma geldi. Bildiğim kadarıyla bu kaza ile ilgili gelen yolcu uçağı hakkında esenboğa ATC'nin haberi yok o biraz olayı ilginçleştiriyor benim için :D ama tavsiyemdir Balaya düşen askeri uçağın hiç bir parçası bulunamaz :D(Her ne kadar halk söylentisi olsa da bu adamlar hurdacı :D)
Sıkıntı yok. :)

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt