Battlefield 6'yla İlgili Yeni Bilgiler Paylaşıldı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Daha Önce Görülmemiş Bir Ölçeğe Sahip Olacak Battlefield 6'yla İlgili Yeni Bilgiler Paylaşıldı

EA Games'in bu senenin sonbaharında oyun severler ile buluşturmaya hazırlandığı Battlefield 6'dan yeni haberler var. Ortaya çıkan son söylentilere göre oyun Battlefiled 3'ten izler taşıyacak ve PS4 ile Xbox One için de gelecek.

EA Games'in 'Daha önce görülmemiş ölçekte yeni bir Battlefield oyunu' olarak tanımladığı ve bu yıl sonbaharda oyun severler ile buluşturmaya hazırlandığı Battlefield 6'ya dair ilk bilgiler gelmeye başladı.

Call of Duty, Battlefield gibi pek çok seri için güvenilir bir kaynak olarak anılan Tom Henderson, YouTube kanalında yayınladığı bir videoda Battlefield 6 ile ilgili birkaç yeni bilgi paylaştı. Gelen bilgilere göre Battlefield 6, yalnızca Battlefield olarak piyasaya sunulabilir. Aynı zamanda oyun büyük oranda Battlefield 3'ten esinlenecek ve 128 oyunculu geniş haritalara sahip olacak. Oyunun bir de battle royal modunun olması bekleniyor.

Battlefield 6 hakkında gelen ilk haberlerde oyunun hangi platformlar için geleceğine dair net bir bilgi yoktu. Ancak oyunun yeni nesil konsolların sunduğu teknik avantajlardan faydalanılarak geliştirileceği düşünülüyordu. Gelen son haberlere göre ise Battlefield 6 hem PS4 ve Xbox One için hem de PS5 ve Series X için gelecek. Tabii ki oyun PC oyuncularının da beğenisine sunulacak.

Oyunun eski nesil konsollara da gelecek olması, her iki jenerasyonda da oynanabilmesi için oyun geliştirilirken kısıtlamalar yapılması ihtimalini de düşündürüyor. Ancak bu noktada bir sorun yaşanmayacak gibi görünüyor. Henderson'a göre oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri farklı bir stüdyo veya aynı stüdyonun farklı bir bölümü tarafından geliştiriliyor ve eski nesil konsollarda mecburi kısıtlamalara gidiliyor. Yeni jenerasyon için ise Battlefield 6, sunulan tüm teknik avantajlardan faydalanan güçlü bir oyun olarak hazırlanyor.

Bu adım, EA Games'in oyunun her platformdaki oyuncular için aynı keyfi vermesi adına çalıştığını gösteriyor. CD Prıojekt RED'in Cyberpunk 2077'yle PS4'te yaşadığı vahim durum sonrası EA'nın eski konsollar için yeni oyunu adına titizlikle çalışması mantıklı bir adım gibi görünüyor.

Not: Alıntı

konu kalmadı ki battlefield evreninde :D acaba modern zamanda neyi işleyecekler
Valla hep aynı oyunu ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. Ben pek bir fark göremiyorum. Online kısmı daha özgür ve daha geniş haritalar var diye Call Of yerine BF oynamayı tercih ederim. Call of haritaları çok küçük labirent gibi. Yani hiç durmadan devamlı hareket ediyorsun. Savaş havası vermiyor. Ama gel gör ki BF da artık savaş atmosferini vermemeye başladı. Al eline silahı taktik yok strateji yok herkes kopuk vaziyette kafasına göre takılıyor.

Yani savaş havasını Post Scriptum ya da Beyond The Wire oyunları daha fazla veriyor. Madem bu yeni çıkacak oyunda serverlar 128 kişilik olacak o halde daha geniş haritalarda biraz daha savaş kurallarının olduğu bireysel takılmaların daha az yaşandığı, daha çok alan savunma ya da alanı alma olaylarının zorlaştığı bir yapıda olmasını isterim.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Seride en sevdiğim oyun BF 3'tü.Umarım aynı havayı tekrar verebilirler.Heyecan ve biraz da endişeyle bekliyorum. :)

Seride en sevdiğim oyun BF 3'tü.Umarım aynı havayı tekrar verebilirler.Heyecan ve biraz da endişeyle bekliyorum. :)
Bende nostalji yapayım diye 3 gün önce BF3'ü yeniden yükledim. Ne hikmetse yine bağımlılık yaptı. Oyun gerçekten bf4 le aynı ama bana çok daha iyi geldi. Bu konuda çok haklısın. BF3 ün atmosferi öteki serilere nazaran çok daha güzelmiş :))

Bende nostalji yapayım diye 3 gün önce BF3'ü yeniden yükledim. Ne hikmetse yine bağımlılık yaptı. Oyun gerçekten bf4 le aynı ama bana çok daha iyi geldi. Bu konuda çok haklısın. BF3 ün atmosferi öteki serilere nazaran çok daha güzelmiş :))
Pardon? BF oynamayan biri olarak mı yorum yapıyorsun bilmiyorum ama diğerlerini oynamadığını belirtmelisin. BF 3 BF 1 in yanında CS battle royale gibi kalıyor.

kanfur

Torrent-Oyun.com
Bu sene çıkacak bu popüler oyunları sabırsızlıkla bekliyorum.dlss tam bir nimet onun sayesinde yüksek ayarlarda deneyim edeceğim.battlefiled,fifa 22 ,pes 22, yeni çıkacak call of duty için şimdiden atıyorum köşeye bir miktar.

Pardon? BF oynamayan biri olarak mı yorum yapıyorsun bilmiyorum ama diğerlerini oynamadığını belirtmelisin. BF 3 BF 1 in yanında CS battle royale gibi kalıyor.
Hocam hepsini oynadım. Kütüphanemde BF'ın tüm oyunları var. Bir çok İnsan BF Hardline da sevmedi hatta en kötü bf oyunu diye lanse edildi. Serverları bile neredeyse boş ama ben o oyunu sevmiştim çok fazla saat oynadım hala da bir iki server açıktır orada ara sıra takılır zevkle oynarım. Demem o ki benim yorumum beni bağlar ben o oyun iyi bu oyun kötü dedim diye oyun literatürüne etki etmiyorum. Dostum kendince bf 3 en sevdiğim oyun dedi. Bende evet öteki serilere göre bana çok daha iyi geldi dedim. Dikkat edersen orada "bana" kelimesi var. Mesela sana göre de BF 3 BF 1 in yanında CS battle royale gibi kalıyormuş. Tabi ki yorumuna saygı duyarım. Yani kişinin zevkine göre oyun tercihleri değişir.
Birde öteki serileri oynadığımı belirttiğimi sanırım yukarıda zaten yazmışım "BF3 ün atmosferi öteki serilere nazaran çok daha güzelmiş " demek için öteki serileri oynamış olmak gerek

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Dostum şahsen ben her ikisini aynı kefeye koymam çünkü birbirinden çok farklı atmosferlere sahipler.Tabi bunu oynadığım single kısımları için söylüyorum.Her ikisini de beğenmiş olsam bile BF 3 bence tüm seride en iyi atmosfer ve hikaye işlenişine sahip oyundu.

Dostum şahsen ben her ikisini aynı kefeye koymam çünkü birbirinden çok farklı atmosferlere sahipler.Tabi bunu oynadığım single kısımları için söylüyorum.Her ikisini de beğenmiş olsam bile BF 3 bence tüm seride en iyi atmosfer ve hikaye işlenişine sahip oyundu.
Single olarak çöp bir oyun bf 1 ama her ne kadar çöp de olsa atmosferi ni geçebilecek bir oyun yok.

Hocam hepsini oynadım. Kütüphanemde BF'ın tüm oyunları var. Bir çok İnsan BF Hardline da sevmedi hatta en kötü bf oyunu diye lanse edildi. Serverları bile neredeyse boş ama ben o oyunu sevmiştim çok fazla saat oynadım hala da bir iki server açıktır orada ara sıra takılır zevkle oynarım. Demem o ki benim yorumum beni bağlar ben o oyun iyi bu oyun kötü dedim diye oyun literatürüne etki etmiyorum. Dostum kendince bf 3 en sevdiğim oyun dedi. Bende evet öteki serilere göre bana çok daha iyi geldi dedim. Dikkat edersen orada "bana" kelimesi var. Mesela sana göre de BF 3 BF 1 in yanında CS battle royale gibi kalıyormuş. Tabi ki yorumuna saygı duyarım. Yani kişinin zevkine göre oyun tercihleri değişir.
Birde öteki serileri oynadığımı belirttiğimi sanırım yukarıda zaten yazmışım "BF3 ün atmosferi öteki serilere nazaran çok daha güzelmiş " demek için öteki serileri oynamış olmak gerek
Hocam bir şey diyemem evet ama göz var nizam var hadi gözünle anlayamadım nesil farkında damı açıkça göremiyorsun. 2010 model arabayı 2018 e göre daha çok sevmek üstüne daha iyi demek senin yaptığın. Oynanışı sevebilirsin ama atmosfer için göz var nizam var. Dersen ki evet kardeşim bana göre bf 3 daha iyi atmosferli bir şey diyemem. Bir an oynamadığını düşündüğüm için sorguladım.

Single olarak çöp bir oyun bf 1 ama her ne kadar çöp de olsa atmosferi ni geçebilecek bir oyun yok.

Hocam bir şey diyemem evet ama göz var nizam var hadi gözünle anlayamadım nesil farkında damı açıkça göremiyorsun. 2010 model arabayı 2018 e göre daha çok sevmek üstüne daha iyi demek senin yaptığın. Oynanışı sevebilirsin ama atmosfer için göz var nizam var. Dersen ki evet kardeşim bana göre bf 3 daha iyi atmosferli bir şey diyemem. Bir an oynamadığını düşündüğüm için sorguladım.
Hocam dediğim gibi ve yine altını çiziyorum. "Bana göre böyle dedim". Mesela bir çok kişinin sevmediği Bf Hardline oyunu. Atmosferi ve oynanışını daha çok sevdiğim için beni ötekilerden daha çok tatmin ediyor. Öyle ki oyunu toplamda 368 saat oynamışım hala da ara sıra oynarım. BF Serilerinde en çok o oyunu oynamışım. En son çıkan bf 5 i pek sevemedim. o yüzden o kadar oynamıyorum. Sadece 188 saat oynamışım. Sen, eski ve yeni oyunların karşılaştırmasını çıkış tarihlerine göre yapmışsın ve yeniler eskilerden daha iyi demişsin ama gördüğün gibi ben yeni oyunu öncekinden daha az oynamışım. Çünkü ben herkes değilim. Bir oyun illa yeni çıktı diye eski versiyonlarından güzel olacak diye, aralarında yıl farkı var diye pek düşünmem. Daha çok oynanışa, hikayeye ve atmosfere bakarım. Eğer bunu eski oyunda daha çok yakalıyor yenisinde yakalayamıyorsam benim için eskisi daha iyidir.

Mesela Hitman ın 2012 yılında çıkardığı Hitman: Absolution oyunu en son çıkardığı hitman 2 den hikaye karakter oynanış ve atmosfer açısından kat ve kat daha güzeldir benim için. Tabi ki bu bana göre böyledir. Başkasına göre durum tamamen farklı olabilir ama bu benim fikrimi değiştirmez.

Ya da FM Oyunlarında da benim açımdan durum farklı. Ne hikmetse eski menajerlik oyunlarının eski versiyonlarını şimdiki yeni versiyonlarından çok daha fazla seviyorum. O eski versiyonlarda yakaladığım heyecanı yenilerde hiç bulamıyorum.

Yani sonuç olarak oyuncular kendi fikirlerini genelleme yapmadıktan sonra, "göz var nizam var nasıl beğenebiliyorsunuz," "yok şunu da mı göremiyorsunuz"." yok düşüncen şuna benziyor" gibi genelleme yaparak karşısındakinin zevklerini ket vurmadıktan sonra istedikleri gibi söyleyebilirler diye düşünüyorum hocam. Bize de zevklere saygı duymak düşer.

Hocam dediğim gibi ve yine altını çiziyorum. "Bana göre böyle dedim". Mesela bir çok kişinin sevmediği Bf Hardline oyunu. Atmosferi ve oynanışını daha çok sevdiğim için beni ötekilerden daha çok tatmin ediyor. Öyle ki oyunu toplamda 368 saat oynamışım hala da ara sıra oynarım. BF Serilerinde en çok o oyunu oynamışım. En son çıkan bf 5 i pek sevemedim. o yüzden o kadar oynamıyorum. Sadece 188 saat oynamışım. Sen, eski ve yeni oyunların karşılaştırmasını çıkış tarihlerine göre yapmışsın ve yeniler eskilerden daha iyi demişsin ama gördüğün gibi ben yeni oyunu öncekinden daha az oynamışım. Çünkü ben herkes değilim. Bir oyun illa yeni çıktı diye eski versiyonlarından güzel olacak diye, aralarında yıl farkı var diye pek düşünmem. Daha çok oynanışa, hikayeye ve atmosfere bakarım. Eğer bunu eski oyunda daha çok yakalıyor yenisinde yakalayamıyorsam benim için eskisi daha iyidir.

Mesela Hitman ın 2012 yılında çıkardığı Hitman: Absolution oyunu en son çıkardığı hitman 2 den hikaye karakter oynanış ve atmosfer açısından kat ve kat daha güzeldir benim için. Tabi ki bu bana göre böyledir. Başkasına göre durum tamamen farklı olabilir ama bu benim fikrimi değiştirmez.

Ya da FM Oyunlarında da benim açımdan durum farklı. Ne hikmetse eski menajerlik oyunlarının eski versiyonlarını şimdiki yeni versiyonlarından çok daha fazla seviyorum. O eski versiyonlarda yakaladığım heyecanı yenilerde hiç bulamıyorum.

Yani sonuç olarak oyuncular kendi fikirlerini genelleme yapmadıktan sonra, "göz var nizam var nasıl beğenebiliyorsunuz," "yok şunu da mı göremiyorsunuz"." yok düşüncen şuna benziyor" gibi genelleme yaparak karşısındakinin zevklerini ket vurmadıktan sonra istedikleri gibi söyleyebilirler diye düşünüyorum hocam. Bize de zevklere saygı duymak düşer.
Benden çok oynamana rağmen böyle diyorsun birde :) hocam beğenebilirsin nasıl bu oyunu beğeni yorsun sen demedim ki ben. Atmosfer grafik olarak bf 1 en manyak oyun yani bu şey gibi eski star wars filimlerine yenilerinden daha kaliteli çekilmiş sahneler daha HD demek gibi bir şey, ha senaryosu işlenişi efsane bir film yapabilir onu ama yeni filmlerin görüntü kalitesi ile yarışamaz ben diyorsam ki eskilerinin görüntüsü daha iyi ( bak okay demiyorum daha iyi diyorum çünkü açsan bütün filmlerini sıkıntı çekmeden izlersin ama görüntü olarak sahne olarak iyi demek gülünç kalırdı ) Bf 3 de sevdiğim bir oyundur belki silah oynanışı vs olarak daha basit yada farklı yani sevdiğin bir farklılığı varsa herkes sevebilir buna en eski oyunlarda dahildir. Atmosfere ondan iyi dediğin zaman bilemiyorum. hardline ı hepsini denedim ama bf 1 gerçek bir şaheser bence beğenmeyen insan bulmakta zordur . Yanlış anlama sadece bf 1 i gerçekten oynayıpta bf 3 e atmosfer olarak iyi diyen biri olma ihtimalini düşünmedim. Kusura bakma.

Son düzenleme:

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Şöyle Grand Bazaar tadında bir map gelse ne tatlı olur.
Ayrıca BF serisinin devrim niteliğinde dinamikleri oyuna eklemesi biraz zor. Tema gereği bu böyle. En fazla BF1'deki gibi nispeten kısa duvarlara tırmanma mekaniği gibi küçük eklemeler yapılır.
Aslında ses yönünden devrim niteliğinde yenilikler gelse muhteşem olur. Tam olarak savaş alanını yansıtan nadir yapımlardandı BF. Daha da iyi olur.

Şöyle Grand Bazaar tadında bir map gelse ne tatlı olur.
Ayrıca BF serisinin devrim niteliğinde dinamikleri oyuna eklemesi biraz zor. Tema gereği bu böyle. En fazla BF1'deki gibi nispeten kısa duvarlara tırmanma mekaniği gibi küçük eklemeler yapılır.
Aslında ses yönünden devrim niteliğinde yenilikler gelse muhteşem olur. Tam olarak savaş alanını yansıtan nadir yapımlardandı BF. Daha da iyi olur.
Aynen hocam bazı eklemelerin yapılması şart. Yoksa oyun oynanış açısından bana göre kendini tekrarlıyor. Oyunda ucakların bile rahatça ucabileceği büyük haritalar var 64 oyuncu var ama takım oyunu ruhunu yavaş yavaş kaybediyor. Eline silahı alan tek takılmanın derdinde. Cephe savaşlarını daha çok yansıtmalı. Çünkü yeni gelecek oyunda sanırım haritalar daha büyük oyuncu sayısı da 128 kişilik olacak.

Bir de mesela vurulduğumuzda gözümüz kararmalı. Hatta vurulduğumuzda kendimizi iyileştirene kadar karakter sendelemeli, hareketleri kısıtlanmalı. Kanasla vurulan biri hiç bir şey yokmuş gibi kaçmamalı vurulduğu anlaşılmalı. Ben adama arkadaş bir çok kez ateş ediyorum ama adamın canı %1 bile olsa dönüp seni öldürüyor. Bu da gerçekciliği baltalıyor. Post Scriptum ya da Beyond The Wire oyunlarında olduğu gibi çatışma altında kaldığımızda ya da yaralanmaya başladığımızda gözümüz kararsa ve sendelesek ne güzel olur. Öteki türlü sanki bana cs go oynuyor hissi veriyor.

WARTH

Aynen hocam bazı eklemelerin yapılması şart. Yoksa oyun oynanış açısından kendini tekrarlıyor. Oyunda ucakların bile rahatça ucabileceği büyük haritalar var 64 oyuncu var ama takım oyunu ruhunu yavaş yavaş kaybediyor. Eline silahı alan tek takılmanın derdinde. Cephe savaşlarını daha çok yansıtmalı.

Bir de mesela vurulduğumuzda gözümüz kararmalı. Hatta vurulduğumuzda kendimizi iyileştirene kadar karakter sendelemeli, hareketleri kısıtlanmalı. Kanasla vurulan biri hiç bir şey yokmuş gibi kaçmamalı vurulduğu anlaşılmalı. Ben adama arkadaş bir çok kez ateş ediyorum ama adamın canı %1 bile olsa dönüp seni öldürüyor. Bu da gerçekciliği baltalıyor. Post Scriptum ya da Beyond The Wire oyunlarında olduğu gibi çatışma altında kaldığımızda ya da yaralanmaya başladığımızda gözümüz kararsa ve sendelesek ne güzel olur. Öteki türlü sanki cs go oynuyor hissi veriyor.
Şahsi olarak ben de size katılıyorum ancak bir takım BF oyuncusu bu kadar gerçekçi oynanış mekaniklerini seriye uygun bulmayacaktır. Ancak nasıl ki BF3'de üstünüze Suppressive Fire açılınca, mermiler tepenizden geçince ekranda blur efekti oluşuyorsa ona benzer, nispeten daha basit bir gerçekçilik eklenebilir. Ama örnek vereyim; canınınız %10'un altına düşünce ekranda yoğun bir blur efekti, sesleri duyamama-aşırı dipten duyma, sendeleme, yavaş yürüme tarzında şeyler gelirse bir çok BF oyuncusu ilk başta bu mekaniğe ısınamayacak. Fakat alışınca gayet de güzel olur bana kalırsa. Herkes artık base kill için oraya buraya dalmamaya başlar. Ne de olsa şu anda Medic sınıfı alıp oraya buraya dalabiliyorsun bileğine güveniyorsan. Ancak her şey yetenek olmamalı.
Ayrıca bana kalırsa map'ler daha büyük olabilir. Evet, Battlfield kendi sınıfı içerisinde eşsiz haritalara sahip fakat dev haritalarda 128 kişilik savaşlar olağanüstü olur. Jetlerin it dalaşları daha zevkli bir hale bürünür.

emrecan123

Torrent-Oyun.com
bütün bf serileri sahip hepsini uzun saatler oynamış biri olarak 3 ve 4. oyunlar bu serinin en sağlam oyunlarıdır yeni oyun modern zaman da geçeceği için 3 ve 4. oyunlara benzerlik taşıyacak bu oyunun 5.oyuna göre tekrar sevilen bir BF oyunu olması ihtimali yüksek 128 kişilik maplere geçiliyor oluşu işlemcilerimizi aşırı zorlayacak bir durum 64 kişillik mapler de bile zorlanıyor sistemler optimizasyonu daha iyi olursa direk alacağım bir oyun olur.

Şahsi olarak ben de size katılıyorum ancak bir takım BF oyuncusu bu kadar gerçekçi oynanış mekaniklerini seriye uygun bulmayacaktır. Ancak nasıl ki BF3'de üstünüze Suppressive Fire açılınca, mermiler tepenizden geçince ekranda blur efekti oluşuyorsa ona benzer, nispeten daha basit bir gerçekçilik eklenebilir. Ama örnek vereyim; canınınız %10'un altına düşünce ekranda yoğun bir blur efekti, sesleri duyamama-aşırı dipten duyma, sendeleme, yavaş yürüme tarzında şeyler gelirse bir çok BF oyuncusu ilk başta bu mekaniğe ısınamayacak. Fakat alışınca gayet de güzel olur bana kalırsa. Herkes artık base kill için oraya buraya dalmamaya başlar. Ne de olsa şu anda Medic sınıfı alıp oraya buraya dalabiliyorsun bileğine güveniyorsan. Ancak her şey yetenek olmamalı.
Ayrıca bana kalırsa map'ler daha büyük olabilir. Evet, Battlfield kendi sınıfı içerisinde eşsiz haritalara sahip fakat dev haritalarda 128 kişilik savaşlar olağanüstü olur. Jetlerin it dalaşları daha zevkli bir hale bürünür.
Zaten bu tür şeyler mevcut? Squad puanı ile sağlam bir bomba atılıyor sadece sendelemek değil uçuruyor bildiğin ( bence gene burada bf 1 de çok iyi bir fikir olarak yenilen tarafa bir gaint machine yollaması çok fantastik oluyor bu oyunun atmosferi hiç bir oyunda yok single demiyorum multiplayer olarak. Müzikleri ile gerçekten bir şaheser ) . Bahsettiğiniz özellikler gelirse squad dan farkı kalmaz oyunun. Ha dice ın elinden manyak bir şey çıkar çıkmaz demiyorum ama bir BF oyunu olarak seriyi komple beğenerek oynayan insanlarca yadırganır, bana kalırsa buda oyunun potansiyelinin altında kalmasına sebep olur. Yeni nesil daha büyük haritalar daha çok oyuncu vs derken fena satacaktır, Call of duty i kim bilir kaça katlayacak :D

Son düzenleme:

WARTH

Zaten bu tür şeyler mevcut? Squad puanı ile sağlam bir bomba atılıyor sadece sendelemek değil uçuruyor bildiğin ( bence gene burada bf 1 de çok iyi bir fikir olarak yenilen tarafa bir gaint machine yollaması çok fantastik oluyor bu oyunun atmosferi hiç bir oyunda yok single demiyorum multiplayer olarak. Müzikleri ile gerçekten bir şaheser ) . Bahsettiğiniz özellikler gelirse squad dan farkı kalmaz oyunun. Ha dice ın elinden manyak bir şey çıkar çıkmaz demiyorum ama bir BF oyunu olarak seriyi komple beğenerek oynayan insanlarca yadırganır, bana kalırsa buda oyunun potansiyelinin altında kalmasına sebep olur. Yeni nesil daha büyük haritalar daha çok oyuncu vs derken fena satacaktır, Call of duty i kim bilir kaça katlayacak :D
Son BF oyunu olan BFV'i oynamadım, BF1'i ise kısa bir süre deneyim etme fırsatı buldum dostum. Yani 4. oyundan sonra gelen yenilikleri pek bilmiyor olabilirim.
Evet, dediğin gibi bu tarz sendeleme, yavaş yürüme gibi realistik mekanikler BF ruhuna biraz ters. Seriyi takip edenler elbette yadırgayacaktır fakat BF serisini çok seven insanlar, son oyundan (BFV) nefret etmişlerdi. Tam olarak nedenini bilmiyorum fakat oyunun BF ruhunu yansıtmadığını söyleyen birkaç kişi vardı. Eğer bu tarz mekanikler eklenirse, son oyunu sevmeyen kitleyi tekrardan seriye çekebilir. Ancak Battlefield, yapısı gereği ''Yarı gerçekçi-yarı arcade'' bir FPS. Bu tarz oynanış dinamikleri eklemeleri abes kaçabilir. Fakat dediğim gibi; eğer seri daha gerçekçi çizgiye kayarsa şahsi olarak çok hoşuma gider.

Son BF oyunu olan BFV'i oynamadım, BF1'i ise kısa bir süre deneyim etme fırsatı buldum dostum. Yani 4. oyundan sonra gelen yenilikleri pek bilmiyor olabilirim.
Evet, dediğin gibi bu tarz sendeleme, yavaş yürüme gibi realistik mekanikler BF ruhuna biraz ters. Seriyi takip edenler elbette yadırgayacaktır fakat BF serisini çok seven insanlar, son oyundan (BFV) nefret etmişlerdi. Tam olarak nedenini bilmiyorum fakat oyunun BF ruhunu yansıtmadığını söyleyen birkaç kişi vardı. Eğer bu tarz mekanikler eklenirse, son oyunu sevmeyen kitleyi tekrardan seriye çekebilir. Ancak Battlefield, yapısı gereği ''Yarı gerçekçi-yarı arcade'' bir FPS. Bu tarz oynanış dinamikleri eklemeleri abes kaçabilir. Fakat dediğim gibi; eğer seri daha gerçekçi çizgiye kayarsa şahsi olarak çok hoşuma gider.
Bana göre bf 1, de 5 de güzel oyunlar türünde tek ve sağlamlar. Aksine bende call of duty gibi hızlı akmasını ve modern silahlarla donatılmasını istiyorum :) 128 kişi olursa göz açamayız bence harita dev gibi olmalı ve inşalara o savaş atmosferini verebilmek için bir sürü mekanik eklemeliler çünkü herkes kafasının estiği yere giderse haritanın yarısı boş kalır. Aşırı heyecan verici izlemek için sabırsızlanıyorum.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt