Avrupa Süper Ligi resmen kuruldu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Avrupa futbolunda devrim niteliğindeki Avrupa Süper Ligi, resmen kuruldu. Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham, Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını açıkladı. Real Madrid başkanı Florentino Perez, Avrupa Süper Ligi'nin kurucu başkanı seçildi. Juventus Başkanı Andrea Agnelli ise Avrupa Süper Ligi’nin 2. Başkanı oldu.

Avrupa futbolunun 12 dev kulübü, UEFA'nın Şampiyonlar Ligi formatını reddederek planladıkları tarihi kararı resmen duyurdu. İspanyol ekipleri Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid ile İtalyan takımları Inter, Juventus ve Milan'a 6 Premier Lig devi Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham'ın eşlik ettiği oluşum, Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını açıkladı. Yapılan açıklamada Avrupa Süper Ligi'nin katılımcı takımların kendi liglerinde yarışmaya devam edeceği ve turnuva fikstürünün buna göre şekilleneceği bir sistemin benimseyeceğini bildirildi.

Başkanlık Florentino Perez'de

ABD'deki bankacılık ve finans devi JP Morgan tarafından finanse edilen projede başkan ise Real Madrid Başkanı Florentino Perez seçildi. Avrupa Kulüpler Birliği’nden istifa eden Juventus Başkanı Andrea Agnelli ise Avrupa Süper Ligi’nin 2. Başkanı oldu.

20 takımın yer alması bekleniyor

Bir süredir ligin kurulması adına devam eden görüşmelerin gün içerisinde resmi şekilde detaylandırılması bekleniyordu. Almanya ve Fransa'dan hiçbir takımın şu an için yer almıyor olmasıyla geçen senenin Şampiyonlar Ligi finalistleri Bayern Münih ile PSG'nin organizasyonda olmamaları bekleniyor. İki takımın UEFA tarafına daha yakın durdukları belirtilmekte. 12 takımın öncülüğünde ilk etapta harekete geçilen projede 20 takımın yer alması bekleniyor. 15'inin direkt katılım hakkı, 5'inin ise sezonlara göre değişim göstermeleri planlanıyor. 10'ar takımlı iki grupta oynanacak mücadeleler sonucunda her gruptan ilk 4 ekibin çeyrek finallere kalmaları bekleniyor.

Hedef 350 milyon Euro'luk gelir

Maddi yatırım kısmıyla katılımcıların ilgisini çeken organizasyonda 3.5 milyar Euro'luk bir payın bölüştürülmesi ve ilk 6 takımın 350 milyon Euro'luk bir gelir sağlaması hedefleniyor.

Avrupa Süper Ligi nedir, formatı ne? Avrupa Süper Ligi'nde hangi takımlar var?

Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid, Inter, Juventus, Milan, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham'ın öncülük ettiği Avrupa Süper Ligi'ne UEFA, Premier Lig, La Liga ve Serie A yönetimlerinden sert bir tehdit geldi. Avrupa Süper Ligi'ne katılma kararı alan kulüpler yerel ligler, UEFA ve FIFA organizasyonlardan men edilecek. Avrupa Süper Ligi'nin ne olduğu yaşanan son dakika gelişmelerinin ardından futbolseveler tarafından merak konusu oldu. Peki, Avrupa Süper Ligi nedir, formatı ne? Avrupa Süper Ligi'nde hangi takımlar var?

İspanyol ekipleri Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid ile İtalyan takımları Inter, Juventus ve Milan'a 6 Premier Lig devi Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham, UEFA'nın Şampiyonlar Ligi formatını reddederek Avrupa Süper Ligi'ni kurmak istiyor. Bir süredir ligin kurulması adına devam eden görüşmelerin kısa süre resmi şekilde detaylandırılması beklenirken UEFA, Premier Lig, La Liga ve Serie A yönetimlerinden ortak açıklama geldi. Avrupa Süper Ligi'ne katılacak olan kulüplerin kendi yerel ligleri, UEFA ve FIFA organizasyonlarından men edileceği, oyuncuların kendi milli takımlarında forma giyemeyeceği kaydedildi. Bu son dakika gelişmelerinin ardından ''Avrupa Süper Ligi nedir, formatı ne? Avrupa Süper Ligi'nde hangi takımlar var?'' sorularının yanıtları merak konusu oldu.

Avrupa futbolunun patronu UEFA ile Avrupa Kulüpler birliği arasında Şampiyonlar Ligi formayı ve TV yayın haklarının pazarlama sisteminin düzenlenmesi konusunda anlaşma sağlanamadı. Bunun üzerine Avrupa'nın 12 büyük kulübü Avrupa Süper Ligi projesini hayata geçirme kararı aldı. İngiltere Premier Ligi'nden Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham, İspanya La Liga'dan Barcelona, Atletico Madrid, Real Madrid, İtalya Serie A'dan Milan, Inter ve Juventus bu turnuvaya onay verdi. Bu fikre onay vermeyen PSG, Avrupa Süper Ligi'nde yer almayacak.

UEFA ile kulüpler arasında yaşanan anlaşmazlığın ana sebebi olarak, Avrupa Kulüpler Birliği'nin, Devler Ligi'nin ticari hakları ve yayın haklarında daha fazla söz sahibi olmak istemesi gösterildi.

Avrupa Süper Ligi'nde hangi takımlar var?

Avrupa futbolunun 12 dev kulübü, UEFA'nın Şampiyonlar Ligi formatını reddederek planladıkları yeni oluşumu resmen duyurmaya hazırlanıyorlar. İspanyol ekipleri Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid ile İtalyan takımları Inter, Juventus ve Milan'a 6 Premier Lig devi Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham eşlik ediyor.

15'i sabit, 20 takımlı turnuva düşünülüyor
Şampiyonlar Ligi formatının, 2024-2025 sezonundan itibaren değiştirilmesi planı konusunda UEFA ile anlaşmazlık yaşayan kulüplerin, organizasyonun ticari hakları üzerinde daha fazla söz sahibi olmak istediği için böyle bir adım attıkları öne sürüldü.

Sızan bilgilere göre, projeye destek veren kulüpler, 15 takımın sabit olduğu, 5 takımın ise her sezon değişeceği bir turnuva planlıyor. Bu 5 ekibin nasıl belirleneceği henüz bilinmiyor.

Takımların, 10’arlı iki grupta mücadele ettiği ve grupları ilk 4’te bitirenlerin, çeyrek finale yükseldiği bir turnuva düşünülüyor. Her takım, en az 18 maça çıkacak. Kurucu üye konumundaki 15 kulübün, 3,5 milyar avroluk geliri paylaşması ön görülüyor.

Avrupa Süper Lig Başkan Yardımcısı Glazer: Yeni bir sayfa olacak

Avrupa'nın önde gelen 12 kulübünün birliğinde Avrupa Süper Lig'i kuruldu. 'The Super League' adı verilen organizasyonun başkanlığını Real Madrid başkanı Florentino Perez, başkan yardımcılığını ise Manchester United'ın sahiplerinden Joel Glazer yapacak. Glazer, lig hakkında ilk açıklamalarını yaptı

Joel Glazer, Avrupa Süper Ligi hakkında şunları söyledi: "Avrupa Süper Ligi, en iyi takımların ve en iyi oyuncuların bir araya getirecektir ve Avrupa futbolu için yeni bir sayfa açacaktır. Futbol için daha geniş bir finansal destek sağlayacaktır"

Kulüpler Birliği'nden Avrupa Süper Ligi açıklaması

Süper Lig Kulüpler Birliği, UEFA organizasyonlarına karşı kurulmak istenen ve gündeme gelen Avrupa Süper Ligi ile ilgili açıklama yaptı. Kulüpler Birliği, Avrupa Süper Ligi oluşumuna karşı olduklarını açıkladı.

Kulüpler Birliği'nden yapılan açıklama şu şekilde; "Avrupa Süper Ligi, Avrupa futbolunun bütünlüğüne düzeltilemez bir darbe vuracaktır. Kulüpler Birliği, futbolun ruhunu yerle bir edecek bu talihsiz fikre karşı UEFA ve paydaşlarının yanındadır."

UEFA'dan Avrupa Süper Ligi açıklaması...

UEFA, Premier Lig, La Liga ve Serie A yönetimleri ortak bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada Avrupa Süper Ligi'ne katılacak kulüplerin UEFA ve FIFA organizasyonlarından men edileceği duyuruldu.

"Avrupa Süper Ligi" adıyla yeni bir turnuva düzenlenmesini savunan kıtanın önde gelen futbol kulüpleri, UEFA’yı, Şampiyonlar Ligi’nden ayrılmakla tehdit etti. İngiliz basınında yer alan haberlere göre, aralarında Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Tottenham, Arsenal,

Juventus ve Milan’ın bulunduğu kulüpler, yarın yapılacak UEFA İcra Kurulu toplantısı öncesi yeni turnuva projesine onay verdi. Paris Saint-Germain ise teklifi kabul etmedi.

Bunun üzerine UEFA, İngiltere Futbol Federasyonu, İngiltere Premier Lig, İspanya Futbol Federasyonu, La Liga, İtalya Futbol Federasyonu ve Serie A yönetimleri, projeye karşı ortak bir bildiri yayımladı.

Açıklamada, "sözde Avrupa Süper Ligi" denilen turnuvaya katılmayı reddeden Fransız ve Alman kulüplerine teşekkür edilerek, "Biz, FIFA ve tüm üye federasyonlar, bu projeye karşı durmaya devam edeceğiz. Söz konusu turnuva, toplumun dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda, yalnızca birkaç kulübün çıkarına dayanan bir projedir. Bunun gerçekleşmesini önlemek için hem adli hem de sportif olmak üzere her türlü önlemi almayı değerlendireceğiz. Futbol, açık müsabakalara ve sportif liyakate dayanır; başka türlüsü düşünülemez." denildi.

FIFA ve ona bağlı 6 konfederasyonun daha önce yaptığı uyarı hatırlatılarak, "İlgili kulüplerin; ulusal, kıtasal veya uluslararası düzeydeki başka herhangi bir organizasyona katılması yasaklanacaktır. Oyuncularının, milli takımda oynamasına dahi izin verilmeyebilir." ifadeleri kullanıldı.

FIFA'dan Avrupa Süper Ligi açıklaması! 'Karşıyız...

Dünya Futbolunun patronu FIFA, gündeme bomba gibi düşen Avrupa Süper Ligi organizasyonu hakkında sert bir açıklama yaptı. FIFA'dan yapılan açıklamada bu lige karşı oldukları belirtildi.

FIFA'dan yapılan açıklama: "Uluslar arası maç takvimine ve değerlerine karşı olan Avrupa'da oluşturulacak ayrı bir lig düşüncesine karşıyız. FIFA, her zaman dünya futbolunda birliktelikten yanadır." ifadeleri kullanıldı

Son düzenleme:

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Futbolun doğasına aykırı.Düşünsenize Süper Lig'in sadece 4 büyük takımla oynandığını?
Direkt final havasında maçlar oynanmasını sağlamak istiyorlar ama gerçek Şampiyonlar Ligi'ndeki yolculuk da önemliydi.Arada sürpriz takımlar başarı gösterdiği zaman daha heyecanlı oluyordu.Zaten o büyük takımlar da o sürpriz başarı gösteren takımların oyuncularını transfer etmedi mi senelerdir? Bu arada sadece heyecan yaratmak için değil, daha fazla para kazanmak için de bunu yapıyorlar.Hatta 1. amaçları.

İnşallah gerçekleşmez de bizim gibi paraya ve oyuncu pazarlamaya ihtiyaç duyan ülkelerin takımları CL'den kazanmaya devam eder.Gerçi izlediğim son maçlardaki sahtekarlıkları (küçük takım oyuncusu gibi kendini sürekli yere atmaları) gördükçe bizim ligden daha çok nefret eder hale geldim ama yine de Türk futbolunun CL olmadan bu borç batağından kurtulması imkansız!

Son düzenleme:
Futbolun doğasına aykırı.Düşünsenize Süper Lig'in sadece 4 büyük takımla oynandığını?
Direkt final havasında maçlar oynanmasını sağlamak istiyorlar ama gerçek Şampiyonlar Ligi'ndeki yolculuk da önemliydi.Arada sürpriz takımlar başarı gösterdiği zaman daha heyecanlı oluyordu.Zaten o büyük takımlar da o sürpriz başarı gösteren takımların oyuncularını transfer etmedi mi senelerdir? Bu arada sadece heyecan yaratmak için değil, daha fazla para kazanmak için de bunu yapıyorlar.Hatta 1. amaçları.

İnşallah gerçekleşmez de bizim gibi paraya ve oyuncu pazarlamaya ihtiyaç duyan ülkelerin takımlar CL'den kazanmaya devam eder.Gerçi izlediğim son maçlardaki sahtekarlıkları (küçük takım oyuncusu gibi kendini sürekli yere atmaları) gördükçe bizim ligden daha çok nefret eder hale geldim ama yine de Türk futbolu CL olmadan bu borç batağından kurtulması imkansız!
Aynen çok haklısın. Onlar için öncelik Para ve UEFA ile ego yarıştırmak. Yıllardır süre gelen ve büyük takımları adeta ihya eden o takımları zengin eden Bu dev organizasyon dururken acaba nasıl bir rahatlık battı da böyle bir karar aldılar? Bir de neymiş 15 takım yani kendileri direk her sene turnuvaya katılacakmış geri kalan 5 takım sürekli değişecekmiş. Adamlar bildiğin kendilerine oyuncak arıyorlar. O ölüm grubuna kim girip her maç fark yemek ister. Şampiyonlar liginin bir hikayesi vardır. Her sene farklı küçük takımlar bu hikayeye ortak olurlar. Eleme aşamasından başlayıp gruplara kalmak sonrasında o gruplardan çıkmak hatta çeyrek final yarı finale kadar gelmek heyecanın ta kendisi...... Küçük takımların büyük takımlara kök söktürmesi hatta onların yerine geçip o sene yarı finale kadar ilerlemesi bizleri heyecanlandırırdı. O turnuvalarda geleceğin gençlerini izlemek bizlere keyif verirdi. Şimdi ise Eurovizyon gibi ağa babalar her sene banko katılacak eksik takımları da oradan buradan toplayacaklar. Bu asla Şampiyonlar liginin tadını vermez. Hatta bir zaman sonra sıkar bile. Biz Real Madrid- Manchester maçını ya da Barcelona Bayer Macını 3 ya da 4 sene hatta şansa daha uzun zaman aralığında bekleyerek heyecanlanarak izlemeyi seviyoruz. Bu gidişler her sene bu büyük takımlar devamlı kendi aralarında maç yapa yapa zevk bile bir yerden sonra sıkıcı hal alır diye düşünüyorum. Tabi ki bu benim şahsi fikrim.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Aynen çok haklısın. Onlar için öncelik Para ve UEFA ile ego yarıştırmak. Yıllardır süre gelen ve büyük takımları adeta ihya eden o takımları zengin eden Bu dev organizasyon dururken acaba nasıl bir rahatlık battı da böyle bir karar aldılar? Bir de neymiş 15 takım yani kendileri direk her sene turnuvaya katılacakmış geri kalan 5 takım sürekli değişecekmiş. Adamlar bildiğin kendilerine oyuncak arıyorlar. O ölüm grubuna kim girip her maç fark yemek ister. Şampiyonlar liginin bir hikayesi vardır. Her sene farklı küçük takımlar bu hikayeye ortak olurlar. Eleme aşamasından başlayıp gruplara kalmak sonrasında o gruplardan çıkmak hatta çeyrek final yarı finale kadar gelmek heyecanın ta kendisi...... Küçük takımların büyük takımlara kök söktürmesi hatta onların yerine geçip o sene yarı finale kadar ilerlemesi bizleri heyecanlandırırdı. O turnuvalarda geleceğin gençlerini izlemek bizlere keyif verirdi. Şimdi ise Eurovizyon gibi ağa babalar her sene banko katılacak eksik takımları da oradan buradan toplayacaklar. Bu asla Şampiyonlar liginin tadını vermez. Hatta bir zaman sonra sıkar bile. Biz Real Madrid- Manchester maçını ya da Barcelona Bayer Macını 3 ya da 4 sene hatta şansa daha uzun zaman aralığında bekleyerek heyecanlanarak izlemeyi seviyoruz. Bu gidişler her sene bu büyük takımlar devamlı kendi aralarında maç yapa yapa zevk bile bir yerden sonra sıkıcı hal alır diye düşünüyorum. Tabi ki bu benim şahsi fikrim.
Baştan sona katılıyorum dostum.Kötülük olmadan iyiliğin pek bir anlamı yoktur.Aynı şekilde büyük takımlara nazaran daha küçük sürpriz yapabilecek takımlar yokken de büyük takımların pek bir anlamı olmaz.Her sene Barcelona-Bayer Münih seyretmek bir süre sonra sıkmaya başlayacak.Ayrıca bunlar iyi değiller ki her sene heyecan yaratsınlar.Mesela geçende Barcelona Bayern'e 8-0 mı ne yenildi.Bir de büyük takımlara karşı zafer elde edilince asıl o zaman sükse oluyor.Bayern'in şimdiki Barça'yı yenmesi benim için sürpriz değil mesela.

Bu arada Bayern şimdilik katılmamış deniyor ama sonradan katılma ihtimali de varmış.

Baştan sona katılıyorum dostum.Kötülük olmadan iyiliğin pek bir anlamı yoktur.Aynı şekilde büyük takımlara nazaran daha küçük sürpriz yapabilecek takımlar yokken de büyük takımların pek bir anlamı olmaz.Her sene Barcelona-Bayer Münih seyretmek bir süre sonra sıkmaya başlayacak.Ayrıca bunlar iyi değiller ki her sene heyecan yaratsınlar.Mesela geçende Barcelona Bayern'e 8-0 mı ne yenildi.Bir de büyük takımlara karşı zafer elde edilince asıl o zaman sükse oluyor.Bayern'in şimdiki Barça'yı yenmesi benim için sürpriz değil mesela.

Bu arada Bayern şimdilik katılmamış deniyor ama sonradan katılma ihtimali de varmış.
Birde ne kadar doğru bilmiyorum ama bir çok yerde Real Madrid başkanının Galatasaray'ı da bu kupaya davet ettiği yazılıyor. İspanya gazeteleri de yazıyor. Eğer bu olursa Galatasaray o lige yakışır bir kadro kurmak için 422 milyon dolar pay alacak. Turnuvaya katılacak tüm takımlar sanırım pay alacakmış. Neticede İngiltere ligi ispanya ligi şartları ile Türk ligi şartları yarışamaz ama bu seferde Fenerbahceli Beşiktaşlı yani diğer Türk takımları buna itiraz eder. Galatasaray'ın kuracağı o kadro Bizim ligi duman eder. Her sene üst üste şampiyon olur. Hem de açık ara. PSG Yada Bayern gibi. Yabancı yıldız futbolcular da hem para sıkıntısı olamayacağında hem de Avrupa arenasında devamlı kendini göstereceğinde Galatasaray'a koşarak gözü kapalı gelir. Bu durum da Bizim ligin dengeleri alt üst eder. Kulüpler birliği de açıklama yapmış bu organizasyona karşıyız diye. TFF de bir karar alır ve hiç bir Türk takımı o turnuvaya katılamaz katılırsa Türk Liginde olamaz der gibime geliyor.

Gerçi şimdi baktım biraz araştırdım da o mesaj sanırım troll müş.

sdfsdfsdfsdf.PNG
xcxzczxczx.PNG

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Birde ne kadar doğru bilmiyorum ama bir çok yerde Real Madrid başkanının Galatasaray'ı da bu kupaya davet ettiği yazılıyor. İspanya gazeteleri de yazıyor. Eğer bu olursa Galatasaray o lige yakışır bir kadro kurmak için 422 milyon dolar pay alacak. Turnuvaya katılacak tüm takımlar sanırım pay alacakmış. Neticede İngiltere ligi ispanya ligi şartları ile Türk ligi şartları yarışamaz ama bu seferde Fenerbahceli Beşiktaşlı yani diğer Türk takımları buna itiraz eder. Galatasaray'ın kuracağı o kadro Bizim ligi duman eder. Her sene üst üste şampiyon olur. Hem de açık ara. PSG Yada Bayern gibi. Yabancı yıldız futbolcular da hem para sıkıntısı olamayacağında hem de Avrupa arenasında devamlı kendini göstereceğinde Galatasaray'a koşarak gözü kapalı gelir. Bu durum da Bizim ligin dengeleri alt üst eder. Kulüpler birliği de açıklama yapmış bu organizasyona karşıyız diye. TFF de bir karar alır ve hiç bir Türk takımı o turnuvaya katılamaz katılırsa Türk Liginde olamaz der gibime geliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 245088 Ekli dosyayı görüntüle 245089
Dediğin gibi o zamanda böyle bir haksızlık karşısında Türkiye Ligi'nden atılma ihtimali var.Bu tıpkı Real Madrid'in Türkiye Ligi'nde oynamaya başlaması gibi olur.Tabi ki sadece bütçe açısından.İyi olmak için sadece bütçe gerekmiyor, vizyon sahibi de olmak gerekiyor.Bakın mesela Barça ile Fener'e.Bütçeleri var ama gittikçe geriye gidiyorlar.Fener'in nasıl hiç limiti yokken bu kadar transfer yapabildiğine hiç girmiyorum ama yaptıkları onca transfere rağmen (dile kolay 22 transfer) lig bitecek hala düşük bütçeyle kurulan Beşiktaş kadar iyi oynayamıyor.Yani olay sadece bütçeyle bitmiyor demek istiyorum.Lütfen kimse takım kötülüyormuşum gibi algılamasın.Aynı şekilde Barça da her sene CL'ye katılıp milyon Euro'ları götürüyor ama afedersin Messi'siz de bir b.ka yaramam diyor.Şahsen ben Beşiktaş'ın borç yükünden kurtulması için bir gelir bulmasını isterim ama bunu haksız rekabet için kullanmasını istemem.Ayrıca zamanında Guti'li, Fernandes'li, Almeida'lı, Quaresma'lı, Simao'lu büyük bütçeli kadroyla başarı sağlanamadığını da gördük.Görmeye de devam ediyoruz Türk seyircisi olarak!

haTRed

Torrent-Oyun.com

Ekli dosyayı görüntüle 245088 Ekli dosyayı görüntüle 245089
Bu haber gerçeği yansıtmıyor sadece twitterdan bir sayfa zaten adındada troll geçiyor bir tek o iddia etti. Ayrıca Galatasaray gitse bile kendi ülkesinin liginde oynayamaz. BU ligde oynyacak takımlar FIFA nın sorumlu olduğu tüm organizasyonlardan men edilir açıklaması geldi zaten.

Bu haber gerçeği yansıtmıyor sadece twitterdan bir sayfa zaten adındada troll geçiyor bir tek o iddia etti. Ayrıca Galatasaray gitse bile kendi ülkesinin liginde oynayamaz. BU ligde oynyacak takımlar FIFA nın sorumlu olduğu tüm organizasyonlardan men edilir açıklaması geldi zaten.
Yukarıda kaynağın fake olduğunu yazdım zaten. Adından troll olduğu anlaşılıyor diye de belirtmiştim. Zaten aklın yolu birdir. Biz de arkadaşla bu konuyu tartışıp varsayımlar da bulunurken muhtemelen TFF nin bunu engellemek adına kararlar alabileceği ve o yeni oluşuma katılanların kendi liglerinden men edilebileceği varsayımı hakkında beyin fırtınası yapmıştık. Zaten UEFA da şampiyonlar ligi formatını bir kaç saat önce değiştirdiğini duyurdu. katılım sayısı 36 ya çıktı ve bir grupta bir takım 10 maç yapacak 5 iç saha 5 deplasman. gibi bir çok kuralı değiştirdiğini ve 2024-2025 sezonunda da yeni sisteme başlayacaklarını söyledi. Artık bekleyip göreceğiz ileride ne olacak diye. Bence bu yeni oluşum olmayacak ve UEFA yeni kurallarla turnuvayı güncelleyecek gibime geliyor. Tabi bu benim kendi düşüncem

Dediğin gibi o zamanda böyle bir haksızlık karşısında Türkiye Ligi'nden atılma ihtimali var.Bu tıpkı Real Madrid'in Türkiye Ligi'nde oynamaya başlaması gibi olur.Tabi ki sadece bütçe açısından.İyi olmak için sadece bütçe gerekmiyor, vizyon sahibi de olmak gerekiyor.Bakın mesela Barça ile Fener'e.Bütçeleri var ama gittikçe geriye gidiyorlar.Fener'in nasıl hiç limiti yokken bu kadar transfer yapabildiğine hiç girmiyorum ama yaptıkları onca transfere rağmen (dile kolay 22 transfer) lig bitecek hala düşük bütçeyle kurulan Beşiktaş kadar iyi oynayamıyor.Yani olay sadece bütçeyle bitmiyor demek istiyorum.Lütfen kimse takım kötülüyormuşum gibi algılamasın.Aynı şekilde Barça da her sene CL'ye katılıp milyon Euro'ları götürüyor ama afedersin Messi'siz de bir b.ka yaramam diyor.Şahsen ben Beşiktaş'ın borç yükünden kurtulması için bir gelir bulmasını isterim ama bunu haksız rekabet için kullanmasını istemem.Ayrıca zamanında Guti'li, Fernandes'li, Almeida'lı, Quaresma'lı, Simao'lu büyük bütçeli kadroyla başarı sağlanamadığını da gördük.Görmeye de devam ediyoruz Türk seyircisi olarak!
Her zaman her formül tutmuyor, bak gs ye 9-10 yıl da 7 şampiyonluk almış bir takıma benziyor mu? ALEx Li FB zamanı ve biraz öncesi FB için iyiydi Beşiktaş’ın da bu aralar tuttu formülü, 5-9 yıl öncesi de GS tutturdu. Vizyon bütçe ile alakası yok. Zaman , şans gibi etkenler lazım tabi doğru oyuncu bulacak ve taktik kuracak insanlarda önemli. Barça Messi siz bence bo* değil :) dembele vs gibi bir çok genç makineleri var. Bahsettiğim olay dünya futbolunda da geçerli olduğu için Barça nın da talihi şimdilik sönük ama real Madrid güzel bir şey tutturdu, en az bi 3-5 yıl Madrid ezer gibi. Geçen sene ne oynayan city bu sene nasıl oynuyor görmüşsündür ( lige başlangıçta 5 civarı yedikleri bir maç falan da vardı bu arada kötü başlamışlardı ). Aynı şekil de Liverpool.

Bu arada bu turnuvaya giden oyuncularda dünya kupası vs ye girecemeyecekler Türkiye şampiyon :D

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Her zaman her formül tutmuyor, bak gs ye 9-10 yıl da 7 şampiyonluk almış bir takıma benziyor mu? ALEx Li FB zamanı ve biraz öncesi FB için iyiydi Beşiktaş’ın da bu aralar tuttu formülü, 5-9 yıl öncesi de GS tutturdu. Vizyon bütçe ile alakası yok. Zaman , şans gibi etkenler lazım tabi doğru oyuncu bulacak ve taktik kuracak insanlarda önemli. Barça Messi siz bence bo* değil :) dembele vs gibi bir çok genç makineleri var. Bahsettiğim olay dünya futbolunda da geçerli olduğu için Barça nın da talihi şimdilik sönük ama real Madrid güzel bir şey tutturdu, en az bi 3-5 yıl Madrid ezer gibi. Geçen sene ne oynayan city bu sene nasıl oynuyor görmüşsündür ( lige başlangıçta 5 civarı yedikleri bir maç falan da vardı bu arada kötü başlamışlardı ). Aynı şekil de Liverpool.

Bu arada bu turnuvaya giden oyuncularda dünya kupası vs ye girecemeyecekler Türkiye şampiyon :D
Kanka yanlış anlama ama Beşiktaş'ı pek bilmiyorsun.Beşiktaş nasıl bu aralar tuttu? :D Beşiktaş 2013'te Samet Aybaba zamanından başlayarak bu zamana kadar geldi.Belki sen bilmezsin Beşiktaş o zamanlar mali açıdan batma noktasına gelmişti, kimse kulübe başkan olmak istemiyorken Fikret Orman kulübe sahip çıktı (gitmeden önce batırdı o başka konu).Daha sonra genç ve yetenekli gurbetçiler ve alt yapı oyuncularıyla bir kadro kurulup başına Samet Aybaba getirilmişti.Futbol umut vericiydi.O sene Beşiktaş ligi 3. bitirmişti.Daha sonra Slaven Bilic geldi o da o sene kadronun biraz üstüne konulmuş haliyle [Demba Ba-Sosa'lı-(şimdiki Sosa'yla bir alakası yok!)] yine 3. olmuştu.En sonunda iyi oynayan ama hala şampiyonluk görememiş bu kadro Şenol Güneş ile '1 sene statsız', stat geze geze, renkli basının Beşiktaş'ı küçümsemesine rağmen (Ahmet Çakar derbicik diyordu ya) inadına şampiyon oldu.Daha sonra ertesi sene yine kadronun üstüne bilinmeyen iyi futbolcuları vs. alarak yine şampiyon oldu (Talisca-Abou vs.).Üstelik tüm Türkiye'nin saygı duyduğu müthiş bir futbolla.Biraz karışık anlattım ama bunun için bir video da mevcut.Ordan bakarsın artık Beşiktaş'ın dillere pelesenk olmuş Feda Sezonunu :p.Tabi yine her şampiyon takım gibi gerek basın tarafından olsun, gerek oyuncuların takımı bırakması olsun, 2 sene üst üste şampiyon olmuş bu takımın geriye gitmesine sebep oldu.Bayern Münih'in bile geriye gittiği zamanlar olmuştur.

İyi seyirler...

Kanka yanlış anlama ama Beşiktaş'ı pek bilmiyorsun.Beşiktaş nasıl bu aralar tuttu? :D Beşiktaş 2013'te Samet Aybaba zamanından başlayarak bu zamana kadar geldi.Belki sen bilmezsin Beşiktaş o zamanlar mali açıdan batma noktasına gelmişti, kimse kulübe başkan olmak istemiyorken Fikret Orman kulübe sahip çıktı (gitmeden önce batırdı o başka konu).Daha sonra genç ve yetenekli gurbetçiler ve alt yapı oyuncularıyla bir kadro kurulup başına Samet Aybaba getirilmişti.Futbol umut vericiydi.O sene Beşiktaş ligi 3. bitirmişti.Daha sonra Slaven Bilic geldi o da o sene kadronun biraz üstüne konulmuş haliyle [Demba Ba-Sosa'lı-(şimdiki Sosa'yla bir alakası yok!)] yine 3. olmuştu.En sonunda iyi oynayan ama hala şampiyonluk görememiş bu kadro Şenol Güneş ile '1 sene statsız', stat geze geze, renkli basının Beşiktaş'ı küçümsemesine rağmen (Ahmet Çakar derbicik diyordu ya) inadına şampiyon oldu.Daha sonra ertesi sene yine kadronun üstüne bilinmeyen iyi futbolcuları vs. alarak yine şampiyon oldu (Talisca-Abou vs.).Üstelik tüm Türkiye'nin saygı duyduğu müthiş bir futbolla.Biraz karışık anlattım ama bunun için bir video da mevcut.Ordan bakarsın artık Beşiktaş'ın dillere pelesenk olmuş Feda Sezonunu :p.Tabi yine her şampiyon takım gibi gerek basın tarafından olsun, gerek oyuncuların takımı bırakması olsun, 2 sene üst üste şampiyon olmuş bu takımın geriye gitmesine sebep oldu.Bayern Münih'in bile geriye gittiği zamanlar olmuştur.

İyi seyirler...

Doğru Beşiktaş’ı pek bilmiyorum o yüzden kısa geçtim mesajda belirttim mi bilmiyorum ama niyetim belirtmekti yazmadıysam şimdi yazmış olayım unutmuşum da benim anlatmak istediğim konu Beşiktaş’ın iyi yada kötü olduğu zamanlar değildi ki neden bu noktaya geldi anlamadım :D .

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Doğru Beşiktaş’ı pek bilmiyorum o yüzden kısa geçtim mesajda belirttim mi bilmiyorum ama niyetim belirtmekti yazmadıysam şimdi yazmış olayım unutmuşum da benim anlatmak istediğim konu Beşiktaş’ın iyi yada kötü olduğu zamanlar değildi ki neden bu noktaya geldi anlamadım :D .
Bilmiyorum kanka, bilmediğin bir şey üzerinden yorum yapmış olman olabilir belki. naughty:.
Bilgilendirmiş oldum, fena mı? :D
Şaka maksatlı yazıyorum bu arada, alınmıyorsundur inşallah.

Birileri şunlara dersini vermesi gerek..
Jurgen abimiz de karşı bu işe.
Helali hoş olsun.. Ayrıca bunlar kendilerini en tepe de görüyorlar.
iyi eyvallah doğrudur ama sen gidipte herkesin hakkını yersen işler değişir.Sırf en iyisisiniz diye bunu yapmaya hakları yok.
Böyle devam ederse futbol savaşın kralı cıkar.

SELEN

If you think you can then you can.
Milli takımlarından men de söz konusu. Her futbolcunun lige sıcak bakacağını çok sanmıyorum. Transfer dönemi baya hareketli geçebilir.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt