Assassin's Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Assassin's Creed serisi için geleceğinin tehlikede olduğunu söyleyebiliriz. Birçok oyunda imzası olan kıdemli yazar Darby McDavitt de Ubisoft'tan ayrıldı.

İşte şimdi geleceği konusunda Assassin's Creed serisi için endişelenebiliriz. Serinin birçok oyununda imzası bulunan kıdemlı yazar Darby McDavitt, dün yaptığı bir açıklama ile 10 yılın ardından Ubisoft Montréal stüdyosundan ayrıldığını duyurdu. Sonuç olarak seri iki büyük lorekeeper'ını kaybetmiş oldu.

Assassin's Creed Valhalla, AC4: Black Flag, AC Revelations, Unity, Origins gibi birçok serinin önemli oyununda yazarlık rolünde çalışan McDavitt, şimdi Ubisoft Montréal'den ayrılıyor. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada durumu şöyle duyurdu:

"Bugün Ubisoft Montreal'daki son günüm!

Harika insanlarla on yıl çalıştıktan, inanılmaz bir dizi hikayeler ve karakterler yarattıktan ve harika hayranlarımızla iletişim kurduktan sonra, yeni bir maceraya atılmaya karar verdim.

Yıllar içinde çalışmalarımızı destekleyen ve yayılmasını sağlayan tüm hayranlara ve içerik üreticilerine özel bir teşekkür etmek istiyorum. İlginiz için teşekkür ederiz! En derin saygı ve hayranlıklarımla. Birçoğunuzu tanımak ömür boyu sürecek bir onurdu."

McDavitt, ayrılık haberini dün Twitter hesabından paylaştı ancak ileride nerede çalışacağına dair bir şey söylemedi. Yazarın Ubisoft'tan ayrılması demek, Assassin's Creed serisi için iki büyük loremaster'ın kaybı anlamına geliyor. İlk oyunun ve devamında gelen birkaç AC oyununun arkasındaki baş yazar Corey May de 2015 yılında şirketten ayrılmıştı.

Seri Ubisoft Montreal'de yolculuğuna çıkarken, bazı devam oyunlarının Quebec ve Sofya stüdyolarından geldiğini de görmüştük. Son olarak yayınlanan Assassin's Creed Valhalla, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürülmüş ve Ubisoft Montreal ve Milan stüdyolarının imzasını taşıyordu.

Son haberlere göre stüdyo an itibariyle serinin son oyunundaki hataları çözmek için çalışıyor. Yayınladıkları birkaç büyük güncelleme ile birlikte oyundaki büyük sorunların neredeyse tamamına çözüm üretmeyi başarsalar da, yeni güncellemeler ardında yeni sorunlar getirmeye başladı. Viking temalı serinin son oyunu hakkında merak ettikleriniz için incelememizi okumayı unutmayın. Son olarak sizler bu önemli yazarın ayrılmasının seriye etkisini nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi alt tarafta yer alan yorumlar kısmından belirtebilirsiniz

Alparslan Gürlek

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
yeni üçlemeyi sevmiyorum ve AC olarak ta kabul etmiyorum fakat kalitesiz ya da dandik oyunlar diyemem sevene de saygı duyarım fakat kabul edilmesi gereken bir şey var AC ismi çok sömürüldü uzadıkça uzatıldı ubisoft tembelliği ve uyuşukluğu yüzünden syndicate sonrasında yeni bir oyun markası yaratamadı umuyorum ki yakın vadede Assasin's Creed serisi tamamen sona erer

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt