Aşırı FPS düşüşü (FPS sabitleme yöntemi var mı?)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

CeRBeRuSs

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar pcim eski çokda iyi bir pc değil laptop bu arada cs go da oyunda 100-120 fps alıyorum fakat aniden düşüş oluyor 70-60 a düşüyor yakın çatışmalarda özellikle 70-50-30-10-3-2 diye aniden düşüyor sprey atarker özellikle 3-2 fps e düşüyor ateş ediyorum ama ben görmüyorum nasıl bir çözüm bulabilirim fps sabitleme yöntemi var mı ThrottleStop diye birşey duymuştum ama anlatımlı yapan yok onuda beceremedim bilgim yok çünkü bilgisi olan akıl verebilecek olan varsa sevinirim teşekkürler. :)

Narnia

Seviye 1
Droplar genellikle internet hızından da kaynaklabilir. Ya da donanımın yetersiz oluşundan da kaynaklanabilir. Çüzünürlüğü düşürerek ve görüntü kalitesini daha da kısarak deneyebilirsin. Bazı oyunlar kenarsız pencere modunda daha akıcı olabiliyor onu da bir dene kardo

Arkadaşlar pcim eski çokda iyi bir pc değil laptop bu arada cs go da oyunda 100-120 fps alıyorum fakat aniden düşüş oluyor 70-60 a düşüyor yakın çatışmalarda özellikle 70-50-30-10-3-2 diye aniden düşüyor sprey atarker özellikle 3-2 fps e düşüyor ateş ediyorum ama ben görmüyorum nasıl bir çözüm bulabilirim fps sabitleme yöntemi var mı ThrottleStop diye birşey duymuştum ama anlatımlı yapan yok onuda beceremedim bilgim yok çünkü bilgisi olan akıl verebilecek olan varsa sevinirim teşekkürler. :)
Sistemin ne ? Başlığı da düzelt ping düşüşü neden birini rahatsız eder diye konuya girdim FPSmiş...

RUBENム

war. war never changes.
  • PC özelliklerin neler?
  • CSGO haricinde başka oyunlarda da yaşıyor musun bu sorunu?
  • Oyun içi sıcaklık, GPU-CPU kullanım değerleri nasıl? Değerleri görmek için Afterburner kullanabilirsin.

CeRBeRuSs

Torrent-Oyun.com
  • PC özelliklerin neler?
  • Oyun içi sıcaklık, GPU-CPU kullanım değerleri nasıl? Değerleri görmek için Afterburner kullanabilirsin.
PC Özelliklerine bakabilirsin attım. Valarontta aynı şekilde bu tür oyunlarda özellikle valorantta çok düşüyor cs go da yine boştayken oynanabiliyor fakat yazdığım gibi çatışma ortasında 3-2 fps ye düşüyor valarontta çoğu kişide farkediyor fps n mi düşük diye. Afternurneri indirip sonuçlarıda yazarım teşekkür ederim.

İletileriniz Birleştirildi (Flood Yapmak Yasak)

• PC özelliklerin neler?
Sıcaklığı 60-65 civarı olarak gösteriyor.

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Laptopumu bakıma götürdüm yeni macun sürüldü, içi temizlendi ve format attırdım.
Ama format attırmadan önce fps düşüşü yoktu şimdi fps düşüşü var.
Bana yardımcı olabilir misiniz?

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Laptopumu bakıma götürdüm yeni macun sürüldü, içi temizlendi ve format attırdım.
Ama format attırmadan önce fps düşüşü yoktu şimdi fps düşüşü var.
Bana yardımcı olabilir misiniz?
Formattan sonra ekran kartı ve Windows güncelleştirmeleri daima eksik olur.Tam olarak hepsinin eksiksiz yüklendiğinden emin olana kadar güncelleştirmeleri kontrol etmen lazım.

Aygıt yöneticisinden tüm sürücülere baktım ve hepsi güncel
Attığın metinden anladığım kadarıyla ekran kartın 840M bu ekran kartında valorantın kasması normal internette gameplay videolarından anladığım kadarıyla, cs ye gelecek olursak tahmin yürütücem soğutman var mı ? eğer yoksa ve bilgisayarda eskiyse ve laptop kullanıyorsun aşırı ısınmadan dolayı fps düşüşleri oluyor olabilir

6. nesil işlemci rx 560 ekran kartım var ben de bile lowda falan 60 fpslerde geziyor valo bi değişik çözemedim oyunu :D

@CeRBeRuSs

Son düzenleme:
Attığın metinden anladığım kadarıyla ekran kartın 840M bu ekran kartında valorantın kasması normal internette gameplay videolarından anladığım kadarıyla, cs ye gelecek olursak tahmin yürütücem soğutman var mı ? eğer yoksa ve bilgisayarda eskiyse ve laptop kullanıyorsun aşırı ısınmadan dolayı fps düşüşleri oluyor olabilir

6. nesil işlemci rx 560 ekran kartım var ben de bile lowda falan 60 fpslerde geziyor valo bi değişik çözemedim oyunu :D
Yanlış yoruma yazdınız, ben valorant ve cs oynamıyorum :D

CeRBeRuSs

Torrent-Oyun.com

@CeRBeRuSs
Soğutmam var evet. Kasması normal biliyorum fakat demek istediğim oyunun başında fpb 120 ana ekranda 200 oyuna girince 70-80 azıcık yürüyorum 30-40 çatışmada 3-5-10 bunu anlamıyorum bende kasması eyvallah ama 120 fps alırken bi anda 10 a düşmesini anlamıyorum çeşitli fps sabitleyiciler var fakat doğru dürüst anlatan yok denedim olmadı o yüzden akıl danışmak istedim. Teşekkür ederim.

Soğutmam var evet. Kasması normal biliyorum fakat demek istediğim oyunun başında fpb 120 ana ekranda 200 oyuna girince 70-80 azıcık yürüyorum 30-40 çatışmada 3-5-10 bunu anlamıyorum bende kasması eyvallah ama 120 fps alırken bi anda 10 a düşmesini anlamıyorum çeşitli fps sabitleyiciler var fakat doğru dürüst anlatan yok denedim olmadı o yüzden akıl danışmak istedim. Teşekkür ederim.
ana ekranda 200 ken oyun içinde 70e düşmesi gayet normal ama çatışmada falan 3-5e düşmesi tuhaf
bu videoya göre yorumladım baya düşüyor senin ama diğer sistem parçalarını bilmiyorum
işlemcin ve kaç gb ramin var ? attığın dosyanın tamamına bakmaya üşendim :D

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Fps'nin başta yüksek olup sonradan drop'lar şeklinde teklemesi genel olarak darboğaz dediğimiz donanım uyuşmazlığından dolayı oluyor.Sisteminin de düşük olduğu konusunda hemfikirsen ya yine fps sabitleyici bir yol arayacaksın ya da sistemini yükselteceksin.Mesela aşağıdaki alıntı yorumda Rivatuner adlı program ile gayet iyi fps sabitlenebiliyor, denemediysen o yolu deneyebilirsin.Bizzat kendim de Cyberpunk 2077'de denemiştim bu arada.

Bu arada main menu'de falan 1000 fps bile verebilir, o kısım önemli değil, bilgin olsun.

Rivaturner'ı açın öncelikle. Açtıktan sonra sol altta yeşil renkte "Add" işareti göreceksiniz. Oradan Cyberpunk'ın exe dosyasını ekleyin.

Ekledikten sonra sağ tarafta "Framerate Limit" kısmından kaç FPS'ye sabitlemek istiyorsanız o değeri girmeniz gerekiyor.

Ben de FIFA 20-21 ve Fallout 4'te kullanıyordum bu yöntemi. Başarılı olduğunu söyleyebilirim.

CeRBeRuSs

Torrent-Oyun.com
Fps'nin başta yüksek olup sonradan drop'lar şeklinde teklemesi genel olarak darboğaz dediğimiz donanım uyuşmazlığından dolayı oluyor.Sisteminin de düşük olduğu konusunda hemfikirsen ya yine fps sabitleyici bir yol arayacaksın ya da sistemini yükselteceksin.Mesela aşağıdaki alıntı yorumda Rivatuner adlı program ile gayet iyi fps sabitlenebiliyor, denemediysen o yolu deneyebilirsin.Bizzat kendim de Cyberpunk 2077'de denemiştim bu arada.

Bu arada main menu'de falan 1000 fps bile verebilir, o kısım önemli değil, bilgin olsun.
Denicem hocam teşekkür ederim.

RUBENム

war. war never changes.
PC Özelliklerine bakabilirsin attım. Valarontta aynı şekilde bu tür oyunlarda özellikle valorantta çok düşüyor cs go da yine boştayken oynanabiliyor fakat yazdığım gibi çatışma ortasında 3-2 fps ye düşüyor valarontta çoğu kişide farkediyor fps n mi düşük diye. Afternurneri indirip sonuçlarıda yazarım teşekkür ederim.

İletileriniz Birleştirildi (Flood Yapmak Yasak)

Sıcaklığı 60-65 civarı olarak gösteriyor.
Sistemine bi' göz attım. Maalesef günümüz şartları için çok yetersiz gibi duruyor. Aşağıda anlattığım şekilde FPS'i sabitlemeyi deneyebilirsin.

Son çare olarak ThrottleStop'ı kullanabilirsin. Fakat dediğim gibi ThrottleStop son çaren olsun.

Rivaturner'ı açın öncelikle. Açtıktan sonra sol altta yeşil renkte "Add" işareti göreceksiniz. Oradan Cyberpunk'ın exe dosyasını ekleyin.

Ekledikten sonra sağ tarafta "Framerate Limit" kısmından kaç FPS'ye sabitlemek istiyorsanız o değeri girmeniz gerekiyor.
Ben de FIFA 20-21 ve Fallout 4'te kullanıyordum bu yöntemi. Başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Eğer windowsun son sürümse(win 10 için) aldığın hata normal. Son updateden sonra oyunlarda bu problem çıkmaya başlamış. Bende o yüzden güncellemeleri kapattım.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt