Arkadaşlar Türk telekom kullanıyorum paketler pahalı ve yavaş İSS geçmeyi düşünüyorum hangisini sorunsuz rahat kullanabilirim ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
millenicoma geçiş yaptım taahhüt yok ilk 2 ay 35 tl sonra 81 tl 35mbit download 6 upload verdiler şuan sıkıntı yaşamıyorum
Speedtest'ten test edip ekran görüntüsü atar mısın sana zahmet, 35'lik paketten kaç mbps hız sunduğunu merak ediyorum.Ben de 25'lik Turkcell kulllanıyorum ama tam olarak 25 vermiyor, bazen 20 bazen 22 falan veriyor.Yine de gayet iyi bir değer, eskiden 800 kb ile zor bela indirme yapabiliyordum.

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
Speedtest'ten test edip ekran görüntüsü atar mısın sana zahmet, 35'lik paketten kaç mbps hız sunduğunu merak ediyorum.Ben de 25'lik Turkcell kulllanıyorum ama tam olarak 25 vermiyor, bazen 20 bazen 22 falan veriyor.Yine de gayet iyi bir değer, eskiden 800 kb ile zor bela indirme yapabiliyordum.
Ekran_Goruntusu_36.png

kablolu hızım bu televizyonda ayrıca internette çalışıyor biraz çok yiyor kablosuz test edince 28 veriyor benim için yeterli açıkcası fiyat olarakda iyi

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Başka İSS lerden kontrol edin.
Birbirini tutmuyor bazıları.
Mesela geçenlerde 50 mbps hız aldığım altyapıyı 17 mbps destekliyor diyordu millenicom.
Sonradan düzeldi.
Türknet hala 16 mbps destekliyor diyor.
Adresle sorgulatınca port yok diyor.

Netspeed , gıbırnet , Oris Telekom üzerinden bi sorgulatın.
Valla hepsine bakıyorum altyapı yok gösteriyor telekoma gidip dilekçe vermemi söylediler telekom diyor ki öyle bileş olamaz siz şuan aktif kullanıyonuz öyle gözükmez diyor müşteri no ile taşıyın dediler onları aradığımda ise bana adres olmadan olmuyomuş ne yapmam gerekyior telekom çok kazıkçı bir firmaya dönüşmüş beni zorla tt de kalıyorum bu durumda

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
Ekli dosyayı görüntüle 246895
kablolu hızım bu televizyonda ayrıca internette çalışıyor biraz çok yiyor kablosuz test edince 28 veriyor benim için yeterli açıkcası fiyat olarakda iyi
ekstra şunu eklemek istiyorum türktelekom altyapınız yok demişti bana sadece 16mbit verebiliriz demişti millenicom ile konuşunca vds bağlantınız ve iyi bir alt yapım olduğunu dile getirdi ve 36lık paket söyledi diğer firmaları arayıp bence bir sorun türk telekoma çok itibar etmeyin

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Ekli dosyayı görüntüle 246895
Fiyat olarak baya iyi.Biz Turkcell'e 25 Mbps download, 3 Mbps upload (sonradan nasıl olduysa 5 oldu) için 110 TL ödüyoruz.

ekstra şunu eklemek istiyorum türktelekom altyapınız yok demişti bana sadece 16mbit verebiliriz demişti millenicom ile konuşunca vds bağlantınız ve iyi bir alt yapım olduğunu dile getirdi ve 36lık paket söyledi diğer firmaları arayıp bence bir sorun türk telekoma çok itibar etmeyin
Biz de bir Turkcell bayisine gittiğimizde en fazla 8 Mbps destekliyor dendi, başka bir bayide ise 25 Mbps'ye kadar destekliyor dendi.Biz de şüpheyle falan bağlattık ama neyse ki dedikleri gibi hız 22 Mbps falan oluyor.Türk Telekom da 16 demişti bu arada. :) Herkes kafasına göre bir şey söylüyor...

Valla hepsine bakıyorum altyapı yok gösteriyor telekoma gidip dilekçe vermemi söylediler telekom diyor ki öyle bileş olamaz siz şuan aktif kullanıyonuz öyle gözükmez diyor müşteri no ile taşıyın dediler onları aradığımda ise bana adres olmadan olmuyomuş ne yapmam gerekyior telekom çok kazıkçı bir firmaya dönüşmüş beni zorla tt de kalıyorum bu durumda
Türk Telekom a kalırsan o altyapıyı döşemesi imkansiz gibi birsey tek kişi için.
İnternete başvurmadan önce bende de gözükmuyordu bu altyapı yok ta yok dedi.
Başka iss lere bakınca gözüküyor dedim gene yok sonrasında tekrar dönüş yapacağımı söyledim bana dedi altyapı başvurusu yapayım buradan 24 ay bekleyebilirsiniz falan diye dediler.
Bu konu hakkında konuştum düşündüm taşındım dedim arayalım gene bakalım konuştuk bu sefer dedi altyapı var öncesinde yok demişti:D

Adresle sorgulattigim zaman bende de gözükmüyordu altyapı.
Telefonla sorgulatiyordum.
İnterneti bağlayınca gözükmeye başladı ki Türk Telekom altyapı bilgilerini güncellemiyor bazen bu da onlardan biri olabilir.
Türk Telekom da ne kadar hız alıyorsunuz en son konuştuğumuzda İSS ler hakkında konuşmuştuk ve altyapı var yüksek hız veren İSS alicam diyordun diye hatırlıyorum.

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Türk Telekom a kalırsan o altyapıyı döşemesi imkansiz gibi birsey tek kişi için.
İnternete başvurmadan önce bende de gözükmuyordu bu altyapı yok ta yok dedi.
Başka iss lere bakınca gözüküyor dedim gene yok sonrasında tekrar dönüş yapacağımı söyledim bana dedi altyapı başvurusu yapayım buradan 24 ay bekleyebilirsiniz falan diye dediler.
Bu konu hakkında konuştum düşündüm taşındım dedim arayalım gene bakalım konuştuk bu sefer dedi altyapı var öncesinde yok demişti:D

Adresle sorgulattigim zaman bende de gözükmüyordu altyapı.
Telefonla sorgulatiyordum.
İnterneti bağlayınca gözükmeye başladı ki Türk Telekom altyapı bilgilerini güncellemiyor bazen bu da onlardan biri olabilir.
Türk Telekom da ne kadar hız alıyorsunuz en son konuştuğumuzda İSS ler hakkında konuşmuştuk ve altyapı var yüksek hız veren İSS alicam diyordun diye hatırlıyorum.
sorunum şu tel noyla altyapı çıkıyor ama adersle çıkmıyo milleni kabul etmiyor altyapı adresle gözükmezse alamayız diyolar çok saçma aktif şuan vdsl kullanıcısıyım böylr bişey olamaz

sorunum şu tel noyla altyapı çıkıyor ama adersle çıkmıyo milleni kabul etmiyor altyapı adresle gözükmezse alamayız diyolar çok saçma aktif şuan vdsl kullanıcısıyım böylr bişey olamaz
İlk başta tt de bana yapmisti aynisini ama vdsl 2 telefon hattı diyince bakayım tamam var demişti.
Sonrasında bende adresle altyapı gözükmeye başladı.

Vdsl 2 telefon hattından vermeleri gerekiyor normalde.
Türkneti aradınız mı o vdsl 2 telefon hattından veriyor olması lazım.

Fiyat olarak baya iyi.Biz Turkcell'e 25 Mbps download, 3 Mbps upload (sonradan nasıl olduysa 5 oldu) için 110 TL ödüyoruz.
Fikrine saygı duyarak fikrimi söylemek istiyorum yanlış anlama ama bana fazla geldi normalde bağlatmadan önce superonline baktım çok pahalı geldi ki 25 mbps için 110 tl de gene pahali geldi bana.
Ben 50 kullanıyorum 124 tl.
Fiber optik altyapısı ile mi kullanıyorsun İnterneti.
Kablonet altyapısı ile 20 mbps kullanmıştım zamanında 1 mbps aşağı düşmedi internet hızım o konuda iyiler ama ping için aynı şeyi diyemem ev arkadaşı habire şikayet ediyordu mesela "Olum ping var Olum çok ping var " gibisinden LOL oynuyordu Mobilde.

Son düzenleme:

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
İlk başta tt de bana yapmisti aynisini ama vdsl 2 telefon hattı diyince bakayım tamam var demişti.
Sonrasında bende adresle altyapı gözükmeye başladı.

Vdsl 2 telefon hattından vermeleri gerekiyor normalde.
Türkneti aradınız mı o vdsl 2 telefon hattından veriyor olması lazım.
Nasıl yani milleni de böyle yapıyor mu türk neti aradım onlarda da aynı gözüküyor diğer tüm iss lerde de gözükmüyor

Nasıl yani milleni de böyle yapıyor mu türk neti aradım onlarda da aynı gözüküyor diğer tüm iss lerde de gözükmüyor
Adresle sorgulattigin zaman çoğunlukla yalın internet üzerinden sorgular.
Yalın internet altyapısı yoksa gözükmüyor.
Ya da tt altyapı bilgisini güncellemiyor hala onların kapsama haritasında evde ne altyapı olduğu gözükmüyor bende.
Tt kullanıyorsun ya Türk netten ya da millenicom dan telefonla sorgula diyince altyapı gozukuyorsa telefon hattından internet bağlantısını vermeleri lazım.
Sen telefon hattından almıyor musun tt deki İnterneti telefon hattı dediğim de sabit telefon şu ev telefonlarının kullanıldığı bakır hatlar.
Tt taahhütnamen bitmeye yakın ararlarsa uzatalım diye uzatma istediğin iss yi ara de ki " İnternet baglatmak istiyorum ama adreste altyapı gözükmüyor telefon no ile sorgulayinca gözüküyor telefon hattından vdsl 2 alıcam " de bakalım ne diyecekler.
Ya da bitmeye yakın ara taşisinlar.
Millenicom veriyor telefon hattından çünkü arkadas kullanıyor 16 mbps.

Son düzenleme:

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Adresle sorgulattigin zaman çoğunlukla yalın internet üzerinden sorgular.
Yalın internet altyapısı yoksa gözükmüyor.
Ya da tt altyapı bilgisini güncellemiyor hala onların kapsama haritasında evde ne altyapı olduğu gözükmüyor bende.
Tt kullanıyorsun ya Türk netten ya da millenicom dan telefonla sorgula diyince altyapı gozukuyorsa telefon hattından internet bağlantısını vermeleri lazım.
Sen telefon hattından almıyor musun tt deki İnterneti telefon hattı dediğim de sabit telefon şu ev telefonlarının kullanıldığı bakır hatlar.
Tt taahhütnamen bitmeye yakın ararlarsa uzatalım diye uzatma istediğin iss yi ara de ki " İnternet baglatmak istiyorum ama adreste altyapı gözükmüyor telefon no ile sorgulayinca gözüküyor telefon hattından vdsl 2 alıcam " de bakalım ne diyecekler.
Ya da bitmeye yakın ara taşisinlar.
Millenicom veriyor telefon hattından çünkü arkadas kullanıyor 16 mbps.
E milleni bana tel noyla alamazsın diyor benim telefon hattıyla vdsl

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
gibirnete geçebiliyorum paket fiyatları çok iyi ama nasıl bişey adı çok bilindik değil kullanan var mı önerirmisiniz

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Şahsen ilk defa duyuyorum bu ismi, bulunduğunuz muhitte alt yapısı var mı yok mu diye bi' sorgulatın isterseniz.
Aslında ben milleniyi tercih etmek istiyorum ama milleni de mi türk telekom da mı bi aptallık var benim aktif olarak kullandığım vdsl2 altyapım var millenide sorgulatınca çıkmıyor çıkmadığı için başvuru alamıyormuş türk telekokum dediği ise bizlik sorun yok geçiş yapcağınız firmayla alakalı bi durum ne kadar saçma şeylerle uğraşıyoruz bu ülkede

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Aslında ben milleniyi tercih etmek istiyorum ama milleni de mi türk telekom da mı bi aptallık var benim aktif olarak kullandığım vdsl2 altyapım var millenide sorgulatınca çıkmıyor çıkmadığı için başvuru alamıyormuş türk telekokum dediği ise bizlik sorun yok geçiş yapcağınız firmayla alakalı bi durum ne kadar saçma şeylerle uğraşıyoruz bu ülkede
Öyle maalesef, benim de yaşadığım benzer bir saçmalık vardı, onu da aşağıdaki yorumda anlatmıştım.Neden bu kadar belirsizlik var bir türlü anlamıyorum.Sorun Türk Telekom'un kısmen tekel olmasından mı kaynaklanıyor acaba ¿

Biz de bir Turkcell bayisine gittiğimizde en fazla 8 Mbps destekliyor dendi, başka bir bayide ise 25 Mbps'ye kadar destekliyor dendi.Biz de şüpheyle falan bağlattık ama neyse ki dedikleri gibi hız 22 Mbps falan oluyor.Türk Telekom da 16 demişti bu arada. :) Herkes kafasına göre bir şey söylüyor...

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Öyle maalesef, benim de yaşadığım benzer bir saçmalık vardı, onu da aşağıdaki yorumda anlatmıştım.Neden bu kadar belirsizlik var bir türlü anlamıyorum.Sorun Türk Telekom'un kısmen tekel olmasından mı kaynaklanıyor acaba ¿
Valla şuan bi tek türknet ten sabit hattan çıktı alsam mı türkneti

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt