Arkadaşlar Türk telekom kullanıyorum paketler pahalı ve yavaş İSS geçmeyi düşünüyorum hangisini sorunsuz rahat kullanabilirim ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Bende Türk Telekom kullanıyorum
50 mbit 125 tl
47 - 48 mbit hız alıyorum sabit.

Tt altyapısı ile hizmet veren herhangi bir iss ile de altyapıda kusur varsa zaten onlarda sana yavaş hız verir.
Ekstradan millenicom speednet gibi yerlerde aylık faturaya ek modem kirasi kitliyorlar gene tt nin 35 mbit paketlerinin tutarına denk geliyor sayilir.
5 10 tl fark oynuyor sadece.
Modem varsa almıyordun galiba speednet te sanirim zorla modem aldiriyordu illa ttnin modemi kullandiriyorlardı.
Cok araştırdım gittim tt aldım suanlik problem yok citirinda hersey.

Ekli dosyalar

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
50mbit vdsl mi ben de bu paketi kullanıyodum 170 e çıktı o yüzden düşürdüm

50mbit vdsl mi ben de bu paketi kullanıyodum 170 e çıktı o yüzden düşürdüm
Yalın internette diğer iss ler kurulum ücreti + modem kirasını faturaya yansıtıyor millenicom dan ornek verdiğimiz zaman 140 tl civarında 4 ay ödeme yapiyorsun.
İçinde kurulum ücreti ve modem dahil olunca , 140 tl ye 4 ay 35 mbit için para veriyorsun mesela.
Ondan sonra kurulum ücreti bittikten sonra modem kira parası olarak aylık 15 tl ödüyorsun. (Ne kadar kullanırsan sürekli)
35 mbit fiyati 85 tl oluyor sana 100 tl.
35 mbit zaten tt de 110 tl ayni hesap.
Hepsi dahil oluyor tt de.
En azından sorun olduğunda tt müşteri hizmetlerini arayıp ilgi alabilirsin bazılarında birseyden çakmayan müşteri hizmetleri oluyor.
Tt den başka iss ye geçersen kurulum ücreti olmuyor yalın internette.
Birde modem e para vermiyorsun galiba.

Yalın internet dışında vdsl 2 altyapısında ev telefonu kullanıp ev telefon hattından verdirdigin zaman İnterneti , modem kirasi milleni de aylık 15 tl kurulum ücreti yok.
Modem varsa fiber uyumlu almıyorsun bu sefer 85 tl ödeme yapıyorsun. O zaman tt nin 35 mbit fiyatına göre 25 tl az ödüyorsun.
Sorun olur mu olmaz mı tamamen tt nin olayına bağlı çünkü kendi altyapıları değil tt nin altyapısı bir sorun olduğunda tt gelip bakıyor herşeye zaten.
Millenicom dışında diğer iss lerde de mantık bu şekilde ilerliyor.
EDİT: Kullandığım internet vdsl 2

Son düzenleme:
Bende Türk Telekom kullanıyorum
50 mbit 125 tl
47 - 48 mbit hız alıyorum sabit.

Tt altyapısı ile hizmet veren herhangi bir iss ile de altyapıda kusur varsa zaten onlarda sana yavaş hız verir.
Ekstradan millenicom speednet gibi yerlerde aylık faturaya ek modem kirasi kitliyorlar gene tt nin 35 mbit paketlerinin tutarına denk geliyor sayilir.
5 10 tl fark oynuyor sadece.
Modem varsa almıyordun galiba speednet te sanirim zorla modem aldiriyordu illa ttnin modemi kullandiriyorlardı.
Cok araştırdım gittim tt aldım suanlik problem yok citirinda hersey.
Aynısını kullanıyorum çok şükür sıkıntı yok.

Türknet ten geçtim turktelekom a rahat ettim çok çektirdi türknet bana ne alırsan al türknet alma. Altyapı VDSL yada ADSL ise turktelekom harici bir ISS kullanmak sana extra bir kar getirmez ama Fiber altyapı varsa 1. Olarak Süper online dır biraz lüx kalıyor dersen Kablo net düşün biraz karışık olsa da ortalama bir internet kullanıcısıysan 100 TL den fazla para vermeye gerek yok.

Edit: internetten para kazanmıyorsan yüksek hız internet cidden boş masraf ben 1 senelik olduğu için aldım bi hızlı internetin tadına bakayım dedim ( 50 mbps nin hızlı olup olmadığını sorarsan Türkiye deyiz) yoksa akıl işi değil 100 üstü bayılmak.

Aynısını kullanıyorum çok şükür sıkıntı yok.

Türknet ten geçtim turktelekom a rahat ettim çok çektirdi türknet bana ne alırsan al türknet alma. Altyapı VDSL yada ADSL ise turktelekom harici bir ISS kullanmak sana extra bir kar getirmez ama Fiber altyapı varsa 1. Olarak Süper online dır biraz lüx kalıyor dersen Kablo net düşün biraz karışık olsa da ortalama bir internet kullanıcısıysan 100 TL den fazla para vermeye gerek yok.

Edit: internetten para kazanmıyorsan yüksek hız internet cidden boş masraf ben 1 senelik olduğu için aldım bi hızlı internetin tadına bakayım dedim ( 50 mbps nin hızlı olup olmadığını sorarsan Türkiye deyiz) yoksa akıl işi değil 100 üstü bayılmak.
Aslında 35 ile başladık 109 tl falandı.
Başka iss baktık yukarıda belirttiğim türde olaylar olunca boşverdim tt yi aradım halledildi sonraki gün modemle kapıdaydı tt.
Önceden adsl kullanıyorduk kapattık modem bozuktu WiFi çalışmıyordu geberikti internet kopuyordu vs okul için evden ayrılınca kapattirdim aileye söyleyerek.
Çekindigimden tt yi sona bıraktım ama mevzular yok ona para yok buna para olunca tt ye dönmek zorunda kaldık.
Önceden internet olmuş olsa ve fiber modem falan olsaydı tt yerine millenicom ya da speednet deneyebilirdim geçerek ya da kapatarak.
0 dan baglatinca tt aldım direk.

35 ile başlayıp sonra 6 7 8 gün sonra falan tt arıyor 60 GB internet kullanmissiniz hızı yükseltelim ben anlatıyorum o anlatıyor yok istemesekte aldık 50 yi anlatiyorda anlatıyor ahh bu karı çenesi işte.
Modem ile alakalı bi problem var sadece 2 ethernet kablosu ile bağlanmaya çalışınca internet var gözüküyor ama giremiyorsun internet e.
Tek ethernet yapınca giriyor İnternete çözemedim bu muhabbeti.
Onun harici 0 sıkıntı umalım da böyle devam etsin ön yargımı kırdı şuan.
Türknet için 2 ayda eve baglayamadiklari neti superonline 2 günde bağladı ayağıma kadar kurye getirdi adamlar evrak imzalamak için okula gidiyorken.:D
Tt altyapısı dışında altyapı yok burada şuan o yüzden devam onlara bakmadım bile.
Yoksa superonline başarili bir iss.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Alt yapına göre değişiyor bu işler.Şans faktörüde var.Kimisi x firması öneriyor kimisi x firmasına sövüyor.Şahsım olarak Türk Telekom -VodafoneNet-SpeedNet-TurkNet olarak gittim.
TT tamamen kazık.
Vodafone da kopmalar ani kesilmeler mevcuttu.
SpeedNet te hız kısıtlaması ve bakım yapıyorlardı.
Şuan Türknetteyim memnunum ve arızayı 2-3 gün öncesinden bildiriyorlar.

Yani burada x firmasını alma diyenleri dinlemen için aynı mahallede veya binada oturman gerekiyor.

Alt yapına göre değişiyor bu işler.Şans faktörüde var.Kimisi x firması öneriyor kimisi x firmasına sövüyor.Şahsım olarak Türk Telekom -VodafoneNet-SpeedNet-TurkNet olarak gittim.
TT tamamen kazık.
Vodafone da kopmalar ani kesilmeler mevcuttu.
SpeedNet te hız kısıtlaması ve bakım yapıyorlardı.
Şuan Türknetteyim memnunum ve arızayı 2-3 gün öncesinden bildiriyorlar.

Yani burada x firmasını alma diyenleri dinlemen için aynı mahallede veya binada oturman gerekiyor.
Sonda belirttiğin şey doğru ancak Senin Turktelekoma diyeceğin her şeyi her firma sana zaten yaşatabilir ama türknet öyle değil muhatap alacak bir müşteri hizmeti yok sanki bir oyunla ilgili ticket bırakmış gibi bekliyorsun ,gelen cevap ise aynı e-posta iletişimi gibi kesik kesik bazı soru veya sorunların görmezden gelinerek verilmiş normal bir cevap. Gerçek bir kopma mı var? önce mesaj atıyorsun sonra o TT ekiplerine mesaj atıyor. 1 ay internetsiz kaldım bu firma yüzünden. TT ile ( Türknet hariç her ISS ile ) en fazla konuşur bir orta yol bulursun msaraflıda olsa 1 ay internetsiz kalmazsın. Kurulum vs ücretli ona falan hiç girmiyorum. TT ise gelip kablomu bile değiştirdi.

Edit: Fiyat konusunda da VDSL-ADSL olarak ( çoğunluk bu paketleri kullandığı için ) bakarsak en hesaplısı vodefone ( ki kalitesinden bahsetmiyorum bile , Milleni vs dener olmadı çıkarsın vodefone da sözleşme imzalamalısın. Telefonumda kullanıyordum nalet ettiriyor şahsen ) sonrasın da TT ondan da sonra superonline. yani kazık falan değil. Sözleşmesizleri katmaya gerek yok onlar zaten sabit.

Son düzenleme:

YΛDİGΛR

Hayat video oyun gibidir,zamanı gelince ölürsün.
Superonline kullanıyorum senelerdir binada altyapı var çok memnunum öncesinde 70-80 civarı mbps hız alıyordum lol oynuyoruz 2 pcden evde aynı anda 16ms falan alıyorduk indirme hızım torrentte 8mb idi şu an 80tl gibi bir fiyata tv + 24mbps anlaşma yaptık ama bizim önceden anlaşma yaptığımız eleman 24 gözüküp 50 verilmesini sağlamıştı sanırım yine bir tuhaflık var indirme hızlarım 5mb ve şu an testte 50mbps hız alıyor oyunda pingim bu kez 20ms falan.

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Ben şuan türk telekom kullanıyorum zaten taahhüt dolucak ben türk telekomdan hız konusunda sıkıntım yok santral yakınımda ama fiyat olarak çok pahalı önceden 50mbs interneti 85 e kullanıyodum memnundum şimdi 85 e 16 mbs internet aldım çok iyi gelmiyor hız 4mbs upload alıyorum ama 2 mbs indiriyor o yüzden başka iss arayışındayım superonline altyapısı yok kablo nette yok altyapı da vdsl modemim de var türk net ve milleni düşündüm ama sürekli sorunlar yaşanıyor muş mesela benim modemim de var ben mileni veya türknete geçersem benden zorunlu kurulum ve modem veriyorlar mı

Ben şuan türk telekom kullanıyorum zaten taahhüt dolucak ben türk telekomdan hız konusunda sıkıntım yok santral yakınımda ama fiyat olarak çok pahalı önceden 50mbs interneti 85 e kullanıyodum memnundum şimdi 85 e 16 mbs internet aldım çok iyi gelmiyor hız 4mbs upload alıyorum ama 2 mbs indiriyor o yüzden başka iss arayışındayım superonline altyapısı yok kablo nette yok altyapı da vdsl modemim de var türk net ve milleni düşündüm ama sürekli sorunlar yaşanıyor muş mesela benim modemim de var ben mileni veya türknete geçersem benden zorunlu kurulum ve modem veriyorlar mı
Modemin varsa kurulum ücreti vs yok ama kendin kurman lazım fazla zor değil bir kaç bir şey biliyorsan Türknetin bir sorunu da bu hem kendileri aramadı hem ben tam bilmiyordum iyi kötü yaptım ancak internet sık gidip geliyor yazdığımda ise suçu bana vs atıyorlardı. O yüzden milleni dene sadece fotokopi çıkarıp imzalayacaksın kargo ya vereceksin onlar kendileri hallediyor. İnternet açılana kadar bir masraf olmaz sonra bahsettikleri aylık ücreti ödersen ama gerisini alacaksan onlara sor ben burada ne desem boş.

Taahhütname bitmeye yakın istediğin iss ye başvur illa beklemene de gerek yok bu arada.
Onlar herseyi hallediyor belli bir miktar parayı da karşılıyor geçişte de problem çıkmıyor.
Modem var demişsin kurulum ücreti de alınmaz böyle olduğu zaman sadece Türk telekomdan çıkıyorsun baglattirdigin iss ye geçiyorsun anlamazsın bile.
Millenicom netspeed falan girip bakabilirsin.
Değindiğimiz konular yazıyor orada daha iyi anlamış olursun böylelikle.

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Taahhütname bitmeye yakın istediğin iss ye başvur illa beklemene de gerek yok bu arada.
Onlar herseyi hallediyor belli bir miktar parayı da karşılıyor geçişte de problem çıkmıyor.
Modem var demişsin kurulum ücreti de alınmaz böyle olduğu zaman sadece Türk telekomdan çıkıyorsun baglattirdigin iss ye geçiyorsun anlamazsın bile.
Millenicom netspeed falan girip bakabilirsin.
Değindiğimiz konular yazıyor orada daha iyi anlamış olursun böylelikle.
İşte o yüzden geçen ay milleni aradı aklıma geldi bir de iss lerde taahhütsüz yapıcağım için beni mağdur ettiklerinde hemen çıkıp tekrar türk telekoma dönerim rahatlığı var yani benden issler orda alacağım paket fiyatından başka fiyat çıkaramazlar çok kararsızım miileni mi türk net mi netspeed mi

İşte o yüzden geçen ay milleni aradı aklıma geldi bir de iss lerde taahhütsüz yapıcağım için beni mağdur ettiklerinde hemen çıkıp tekrar türk telekoma dönerim rahatlığı var yani benden issler orda alacağım paket fiyatından başka fiyat çıkaramazlar çok kararsızım miileni mi türk net mi netspeed mi
Söylediklerinizin hepsi tt altyapısı kullanmakta.
Eğer tt altyapısında sıkıntı yok 50 lik paketten 47 - 48 -49 alıyorum diyorsan türknet sitesinden altyapı sorgulama yaparak max ne kadar hız aldığınızı öğrenebilirsin.
100 destekliyorsa direk 85 tl ye 100 alıyorsun.

75 destekliyorsa 35 verir ilave 10 tl yani 95 vererek 75 alırsınız der türknet.
Millenicom 16 - 35 -100 paketleri veriyor.
12 ay taahhüt ile 35 i 70 lira civarında alıyorsun.
Taahhütsüz 85 tl.

Netspeed 35 - 75 -100 şeklinde veriyor.
35 mbit 86 tl.

Herhangi bir firma için şu iyi bu kötü diyemeyiz.
Tamamen tt ye bağlı altyapıya bağlı kimisinde problem çıkmaz kimisinde problem çıkar ne desek yalan olur yani deneyerek anlayacaksın.
Turknet müşteri hizmetleri açısından dezavantaj onu da söyleyelim.
Milleni netspeed müşteri hizmetleri var.
Birde netspeed te limit atma muhabbeti var diyorlar ona karşı bir fikrim yok kullanmadım.
Millenicom için iyi diyor kullanan arkadaşlar mevcut 0 sıkıntılı kullanıyorum diyordular.
EDİT: Milleni kullanan arkadaş ile aynı mahalledeyiz. Evler uzak sadece.

ferhanronaldo

Torrent-Oyun.com
Söylediklerinizin hepsi tt altyapısı kullanmakta.
Eğer tt altyapısında sıkıntı yok 50 lik paketten 47 - 48 -49 alıyorum diyorsan türknet sitesinden altyapı sorgulama yaparak max ne kadar hız aldığınızı öğrenebilirsin.
100 destekliyorsa direk 85 tl ye 100 alıyorsun.

75 destekliyorsa 35 verir ilave 10 tl yani 95 vererek 75 alırsınız der türknet.
Millenicom 16 - 35 -100 paketleri veriyor.
12 ay taahhüt ile 35 i 70 lira civarında alıyorsun.
Taahhütsüz 85 tl.

Netspeed 35 - 75 -100 şeklinde veriyor.
35 mbit 86 tl.

Herhangi bir firma için şu iyi bu kötü diyemeyiz.
Tamamen tt ye bağlı altyapıya bağlı kimisinde problem çıkmaz kimisinde problem çıkar ne desek yalan olur yani deneyerek anlayacaksın.
Turknet müşteri hizmetleri açısından dezavantaj onu da söyleyelim.
Milleni netspeed müşteri hizmetleri var.
Birde netspeed te limit atma muhabbeti var diyorlar ona karşı bir fikrim yok kullanmadım.
Millenicom için iyi diyor kullanan arkadaşlar mevcut 0 sıkıntılı kullanıyorum diyordular.
EDİT: Milleni kullanan arkadaş ile aynı mahalledeyiz. Evler uzak sadece.
mesela benim altyapı sorgulamda 75 mbps çıkıyor ama modem arayüzünden baktığımda 80 e kadar destekliyor şimdi ben hangi paketi almalayım 50 mbps 109 100mbps 109 lira

mesela benim altyapı sorgulamda 75 mbps çıkıyor ama modem arayüzünden baktığımda 80 e kadar destekliyor şimdi ben hangi paketi almalayım 50 mbps 109 100mbps 109 lira
İlla altyapı destekliyor diye max hız almak durumunda değilsiniz.
Kendinize yetecek kadar hızda alın fazla para vermemiş olursun.
24 Mbps bile çoğu ev kullanıcısına yetiyor.
35 mbps OYUN OYNAMA DOWNLOAD etme gibi gibi şeyler için yeterli 35 in üstü youtube , twitch , yayın açma işleri için kullanılıyorlardır büyük ihtimal ama ben kullanmayanlardanım :D

EDİT: Konu başlığında pahalı yazdığın için fazla abartma diyorum he 75 destekliyorsa 75 paket alırsın min 70 mbps alırsın sorun yoksa ama o da pahalıya gelecek.
75 lik altyapıda da 100 lük paket alamazsın onu da belirtiyim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim aktif kullandığım vdsl altyapım var ama türknet milleni de yok gözüküyor ne yapmam lazım
Başka İSS lerden kontrol edin.
Birbirini tutmuyor bazıları.
Mesela geçenlerde 50 mbps hız aldığım altyapıyı 17 mbps destekliyor diyordu millenicom.
Sonradan düzeldi.
Türknet hala 16 mbps destekliyor diyor.
Adresle sorgulatınca port yok diyor.

Netspeed , gıbırnet , Oris Telekom üzerinden bi sorgulatın.

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
millenicoma geçiş yaptım taahhüt yok ilk 2 ay 35 tl sonra 81 tl 35mbit download 6 upload verdiler şuan sıkıntı yaşamıyorum

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt