Antidepresan İlaçlar Hakkında

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
  • Anafranil
  • Rileptid
  • Xanax
  • Buspon
  • Lustral
  • Dideral
  • TrankoBuskas

Bu ilaçlarla ilgili birkaç sorum olacaktı ; yardımcı olabilecek var mı ?

NOT : Gerekirse doz miktarı ve kullanım şeklini anlatabilirim..

HailSatan

\m/ Until the Light Takes Us \m/
Yazdığın ilaçlardan sadece anafranil ve lustral antidepresan ilaç. Diğerleri antidepresan değil. Anksiyolitik, beta bloker, antipsikotik vs ilaçlar.

Yazdığın ilaçlardan sadece anafranil ve lustral antidepresan ilaç. Diğerleri antidepresan değil. Anksiyolitik, beta bloker, antipsikotik vs ilaçlar.
Genel manada yazdımda ; bu konuda birkaç sorum olacaktı yardımcı olabilir misin ?

Bu konular da işinde uzman kişilere danışırsan daha sağlıklı olur.
uygun uzman bulamadım yani hepsi dandik geçiştirmeli konuşuyor. :(

Ben de şöyle bir öneri bırakayım

başka öneri var mı ? :)

kitik

Torrent-Oyun.com
uzamana başvurman daha iyi olur. kendi kafana göre anti depresan alma.
xanax en sert uyku ilaçlarından biridir. yeşil reçele ile verilir.azgın bir atı bile anında uyutur.sakın alayım deme kafana göre.

Onur Önder

7-8 sene anti-depresan kullanan bir insan olarak söylüyorum kardeşim.Ben de bipolar bozukluk vardı.İlaçları kullanırken de vardı.İlaçları bıraktım ve hala var.Onun haricinde başka bir tedavi daha görüyordum.Yine ben aynıyım.Bunlarla mücadele etmeyi az çok öğrendim.

Yani şunu söylemeliyim ki bağzı şeyler bitmiyor.Aksine senin onlara uyum sağlaman gerekiyor.Mesela sosyal ilişkilerde zayıfsam samimiyet den doğacak problemlere karşı orta mesafede durmam gerekiyor.Yani çok uzakta durmak da zarar.Hem kendini hem başkalarını düşünerek böyle çözümler bulmam gerekiyor.

Onun dışında ilaçla tedavi olunması gereken bir çok psikolojik ve zihinsel hastalık var.Ama ben depresyonun ilaçla tedavi edilmesi gerektiğine inanmıyorum.Bana göre bireylere sorunlarla yüzleşmek ve mücadele etmek öğretilmeli.Bunun yanında iyi ve güvenilir insanların manevi desteği de çok önemli tabi.

Diğer arkadaşın dediği de doğru.Onların hepsi anti-depresan değil.Mesela diderali el titremesi ve kasılma için vermişlerdi.Lustral'ide birşey için vermişlerdi.Pek hatırlayamadım ama bir şeyi iyi hatırlıyorum.İlaç kullanmadan öncede aynıydım.İlaç kullanırken de aynıydım.İlaçları bıraktım ve yine aynıyım.Doktorların prim için gereksiz tedavi etmesi sonucu kobay olan bir insanız bizde.İbret al ve her doktora güvenme :D

Son düzenleme:
uzamana başvurman daha iyi olur. kendi kafana göre anti depresan alma.
xanax en sert uyku ilaçlarından biridir. yeşil reçele ile verilir.azgın bir atı bile anında uyutur.sakın alayım deme kafana göre.
@kitik
daha önce 2-2,5 ay alındı xanax kesildi sonra zaten. yukarda yazdığım ilaçların hepsi kesildi sadece lustral 100mg var sabah 1 akşam yarım oda vucut dizginleşsin diye.

kesileli 6-7 ay oldu ilaçları (lustral hariç)

kabızık yaptığı (10gün lavaboya çıkamadım) ve şişkinlik yaptığı için aniden kesilmek zorunda kaldı ve rahatsızlık daha da arttı dizginleşmesi için şuan lustral kullanıyorum fakat tam dizginleşmiş değil.

bide ilaç sonrası başka problemler oluştu onunla ilgili soracaklarım vardı yardımcı olabilir misin ? ( yutkunma problemi - cinsel durumla alakalı )

7-8 sene anti-depresan kullanan bir insan olarak söylüyorum kardeşim.Ben de bipolar bozukluk vardı.İlaçları kullanırken de vardı.İlaçları bıraktım ve hala var.Onun haricinde başka bir tedavi daha görüyordum.Yine ben aynıyım.Bunlarla mücadele etmeyi az çok öğrendim.

Yani şunu söylemeliyim ki bağzı şeyler bitmiyor.Aksine senin onlara uyum sağlaman gerekiyor.Mesela sosyal ilişkilerde zayıfsam samimiyet den doğacak problemlere karşı orta mesafede durmam gerekiyor.Yani çok uzakta durmak da zarar.Hem kendini hem başkalarını düşünerek böyle çözümler bulmam gerekiyor.

Onun dışında ilaçla tedavi olunması gereken bir çok psikolojik ve zihinsel hastalık var.Ama ben depresyonun ilaçla tedavi edilmesi gerektiğine inanmıyorum.Bana göre bireylere sorunlarla yüzleşmek ve mücadele etmek öğretilmeli.Bunun yanında iyi ve güvenilir insanların manevi desteği de çok önemli tabi.

Diğer arkadaşın dediği de doğru.Onların hepsi anti-depresan değil.Mesela diderali el titremesi ve kasılma için vermişlerdi.Lustral'ide birşey için vermişlerdi.Pek hatırlayamadım ama bir şeyi iyi hatırlıyorum.İlaç kullanmadan öncede aynıydım.İlaç kullanırken de aynıydım.İlaçları bıraktım ve yine aynıyım.Doktorların prim için gereksiz tedavi etmesi sonucu kobay olan bir insanız bizde.İbret al ve her doktora güvenme :D
@Onur Onder
kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun . ALLAH tez vakitte şifa versin hayırlı kapılar açsın.

yukarda yazdığım ilaçların hepsini kestim sadece lustral 100mg sabah 1 akşam yarım kullanıyorum oda vucut dizginleşsin diye.

dediklerinde haklısın fakat ben mücadele edemiyorum hemen pes ediyorum.

bendeki rahatsızlık sebepsiz korku ve kasılma (içten kasılma) için bu ilaçları almıştım.

ilaçları keseli 6-7 ay oldu fakat ilaç sonrası birkaç problem oluştu , bu konuda sorularım olacaktı yardımcı olabilir misin ? ( yutkunma problemi - cinsel sorun )

Onur Önder

@kitik
daha önce 2-2,5 ay alındı xanax kesildi sonra zaten. yukarda yazdığım ilaçların hepsi kesildi sadece lustral 100mg var sabah 1 akşam yarım oda vucut dizginleşsin diye.
kesileli 6-7 ay oldu ilaçları (lustral hariç)

kabızık yaptığı (10gün lavaboya çıkamadım) ve şişkinlik yaptığı için aniden kesilmek zorunda kaldı ve rahatsızlık daha da arttı dizginleşmesi için şuan lustral kullanıyorum fakat tam dizginleşmiş değil.

bide ilaç sonrası başka problemler oluştu onunla ilgili soracaklarım vardı yardımcı olabilir misin ? ( yutkunma problemi - cinsel durumla alakalı )

@Onur Onder
kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun . ALLAH tez vakitte şifa versin hayırlı kapılar açsın.

yukarda yazdığım ilaçların hepsini kestim sadece lustral 100mg sabah 1 akşam yarım kullanıyorum oda vucut dizginleşsin diye.

dediklerinde haklısın fakat ben mücadele edemiyorum hemen pes ediyorum.

bendeki rahatsızlık sebepsiz korku ve kasılma (içten kasılma) için bu ilaçları almıştım.

ilaçları keseli 6-7 ay oldu fakat ilaç sonrası birkaç problem oluştu , bu konuda sorularım olacaktı yardımcı olabilir misin ? ( yutkunma problemi - cinsel sorun
)
Kardeşim endişelerini anlıyabiliyorum.Ben de ilaç bıraktığımda aynı sorunu ve kafa karışıklığını yaşıyordum.
Birincisi uzun süre kullandığın bir ilacın vücut da bıraktığı etkiler, uyuşukluk hali felan devam ediyor.6-7 ay dan daha fazla.Bağzıları bana katılmayabilir.Ben hacamat dedikleri tedaviyi yaptırdım.Doktordan tabi.Ne yediği belirsiz birine yaptırma tabi ki.Bu kandaki ilaç ve gıda toksinlerini azaltır.

İkinci problem şu ki; sen ilaç kullanırken ve bıraktığında sosyal hayat dan çok uzak da yaşadın.Veya toplum içindeydin ama asosyaldin.Buda insanları, toplumsal hayatı bilmiyorsun ve tanımıyorsun demek.Bu yüzden toplum içinde bağzı sorunlar yaşayabilirsin.Şunu bilmelisin ki; art niyetli, güvenilir olmayan, yalancı, gammazcı, iyi niyetini ve saygını suistimal eden, zaafları kullanan, sen den maddi yada manevi faydalanma peşinde olan (vs.) kişiler her zaman vardı.Ama belki de sen bunların birçoğunu yeni yeni göreceksin ve tanıyacaksın.

Yani demem o ki.Bu yeni keşfettiğin durumlar ve olaylar seni korkutacak ve tedirgin yapacak.Ama olay sende bitiyor.Bir şeyi vesvese mantığında ne kadar kafanda büyütürsen o kadar büyümeye devam eder.
O bakımdan şu tarz videolar da beni hep motive etmiştir:

Kardeşim endişelerini anlıyabiliyorum.Ben de ilaç bıraktığımda aynı sorunu ve kafa karışıklığını yaşıyordum.
Birincisi uzun süre kullandığın bir ilacın vücut da bıraktığı etkiler, uyuşukluk hali felan devam ediyor.6-7 ay dan daha fazla.Bağzıları bana katılmayabilir.Ben hacamat dedikleri tedaviyi yaptırdım.Doktordan tabi.Ne yediği belirsiz birine yaptırma tabi ki.Bu kandaki ilaç ve gıda toksinlerini azaltır.

İkinci problem şu ki; sen ilaç kullanırken ve bıraktığında sosyal hayat dan çok uzak da yaşadın.Veya toplum içindeydin ama asosyaldin.Buda insanları, toplumsal hayatı bilmiyorsun ve tanımıyorsun demek.Bu yüzden toplum içinde bağzı sorunlar yaşayabilirsin.Şunu bilmelisin ki; art niyetli, güvenilir olmayan, yalancı, gammazcı, iyi niyetini ve saygını suistimal eden, zaafları kullanan, sen den maddi yada manevi faydalanma peşinde olan (vs.) kişiler her zaman vardı.Ama belki de sen bunların birçoğunu yeni yeni göreceksin ve tanıyacaksın.

Yani demem o ki.Bu yeni keşfettiğin durumlar ve olaylar seni korkutacak ve tedirgin yapacak.Ama olay sende bitiyor.Bir şeyi vesvese mantığında ne kadar kafanda büyütürsen o kadar büyümeye devam eder.
O bakımdan şu tarz videolar da beni hep motive etmiştir:
@Onur Onder

ilaç etkisi konusunda endişelerim var çünkü bırakalı 7 ay oldu fakat cinsel istek duygusunda azalma ve sertleşme problemi düzelmedi ( testesteron seviyesi biraz düşük geldi kan tahlilinde )

ilaç en geç ne zaman vucuttan çıkar tam anlamıyla tesiri dahil ?

bu cinsel durumun düzelme şansı var mı ? ( cinsel bölgeye hasar vermiş olabilir mi ? )

ilaçlar vucudun herhangi bi yerine kalıcı hasar bırakır mı yoksa zamanla düzelir mi kendiliğinden ?

yok yok hacamat biliyorum hatta dinimizde hacamat sünnettir. benim dedem her sene yaptırırdı. Forumda birinin önerisi üzerine bitki hastanesine gittim orada hacamat bende yaptırdım bide ozon yaptılar.

valla ilaçla ilgili bazı tedirginliklerim vesveseye sürüklüyor.

Şimdi senden ricam yazdığım sorulara detaylı cevap verebilirsen çok sevinirim.. ( bide ek olarak nereye gitmemi ne yapmamı ve hangi tahlilleri yapmamı önerirsin )

ouzqan

Lütfen Teşekkürler butonuna basmayı unutmayın. Şim
Moderatör
dideral hakkında yardımcı olabilirim

ouzqan

Moderatör
@ouzqan

dideral fazla kullanmadım benim için önemli olan :
  • Anafranil
  • Rileptid
  • Xanax
  • Buspon
  • Lustral
bunlar hakkında yardımcı olabilir misin ?

onların hiçbirini kullanmadım. Arada diderali el titremesi için alıyorum. ama kafayı da çok rahatlatıyor. Baya baya birşey düşünmüyorsun kafanda tabi ben birşey düşünmek istiyorum demezsen.

onların hiçbirini kullanmadım. Arada diderali el titremesi için alıyorum. ama kafayı da çok rahatlatıyor. Baya baya birşey düşünmüyorsun kafanda tabi ben birşey düşünmek istiyorum demezsen.
@ouzqan

dideral sadece çarpıntı için vermişti fakat fazla kullanmadım..

diğer ilaçlarla ilgili nereden yardım alabilirim hızlı ?

ouzqan

Moderatör
@ouzqan

dideral sadece çarpıntı için vermişti fakat fazla kullanmadım..

diğer ilaçlarla ilgili nereden yardım alabilirim hızlı ?
Bilemiyorum hocam. Eğer bu forum yeterli değil ise ekşi ye falan bakın ama sizi en iyi bilgilendirecek kişi doktordur.

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt