Anti-aliasing sorunu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Arkadaşlar tüm driverlarım güncel her şeyim güncel fakat oyunlarda genellikle tırtıklanma oluyor ve sahne arkası gerçekten iğrenç oluyor.
Düzeltemiyor kafayı yiyeceğim yardım edin lütfen.

ekran kartı gtx 1650
işlemci i7-9750H 4.50ghz
monitör 60 hz 1920x1080

Örneğin Fifa 20
Şu an paylaşamıyorum fakat oyuncuya odaklandıktan sonraki arka taraf resmen çamur ve her kenar tırtıklı

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Ekran kartı driver'ını kaldırıp manuel olarak indirip yüklemeyi dene.

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Nvidia Denetim Masası'na girip kenar yumuşatma ayarlarını yükseğe çekmeyi dene. AMD kullandığım için tam adından emin değilim ama girdiğinde görürsün zaten.

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Denediklerini yazarsan öyleyse bir çözüm bulmamız kolaylaşır. Genelde yazılımla bağlantılı olur böyle sorunlar, güç planındaki ayarlar, ekran kartı sürücüsünün ayarları vesaire.

Denediklerini yazarsan öyleyse bir çözüm bulmamız kolaylaşır. Genelde yazılımla bağlantılı olur böyle sorunlar, güç planındaki ayarlar, ekran kartı sürücüsünün ayarları vesaire.
Dediğim gibi sürücü ile alakalı her şeyi yaptım
Nvidia control panelinden her şeyi açtım
Oyun config deneyip düzenledim sürekli
Çözünürlüğü değiştirdim

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
Sen bi ss ya da video paylaşsana. Bakalım nasıl bir şeymiş bu sorun.

Sen bi ss ya da video paylaşsana. Bakalım nasıl bir şeymiş bu sorun.
Benim anladığım kadarıyla atıyorum arkadaki ağaçların çevresi tırtıklı FXAA TAA açıp kapamayla alakalı olabilir veyahut monitörünün hz değerinin ne kadar önemi var bilmiyorum ama benim ekran 1366/768 60hz bende de arkadaşın dediği gibi ama çözünürlüğüm düşük o yüzden belki hz ile alakalıdır

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Kenar yumuşatma yerine DSR deneyebilirsin. Bazı oyunlarda (ETS 2 gibi) kendi ayarı oluyor "scaling" ya da "ölçeklendirme" diye. Yoksa Nvidia ayarlarından da yapılabiliyor. Bence aşırı kötü durmuyor ama kenar yumuşatmaya daha çok ihtiyaç duyan bir oyunda görmek lazım, FPS oyunları iyi bir örnek.

konuyla alakası yok ama bende rx mecvut amd arayüzünde hiç ayar yaptın mı oyunlar için yaptıysan özelden atabilir misin karşılaştırmak istiyorumda
WattMan hatası yüzünden sıfırlandığı için artık bulaşmıyorum o ayarlara. AMD tarafında değiştirebileceğin pek bir şey yok zaten, olsa da oyunu mahvedebiliyor. Yalnız fan ayarlarını ve güç sınırını arttırıyorum o kadar.

Kenar yumuşatma yerine DSR deneyebilirsin. Bazı oyunlarda (ETS 2 gibi) kendi ayarı oluyor "scaling" ya da "ölçeklendirme" diye. Yoksa Nvidia ayarlarından da yapılabiliyor. Bence aşırı kötü durmuyor ama kenar yumuşatmaya daha çok ihtiyaç duyan bir oyunda görmek lazım, FPS oyunları iyi bir örnek.

WattMan hatası yüzünden sıfırlandığı için artık bulaşmıyorum o ayarlara. AMD tarafında değiştirebileceğin pek bir şey yok zaten, olsa da oyunu mahvedebiliyor. Yalnız fan ayarlarını ve güç sınırını arttırıyorum o kadar.
şimdi şöyle bir şey var: Her oyunda olmuyor öyle olsa monitör derdim fakat sadece belirli oyunlarda var. Fifanın kendine özel scalingi yok pes gibi değil. Ayarlar da etki etmiyor. Aslında çok kötü duruyor gerçekten oyun içerisinde daha iyi anlıyorsun hem de gol tekrarlarında özellikle.Örnek verebileceğim bir fps oyunu yok maalesef

MuratTamer

Dutch always has a plan..
şimdi şöyle bir şey var: Her oyunda olmuyor öyle olsa monitör derdim fakat sadece belirli oyunlarda var. Fifanın kendine özel scalingi yok pes gibi değil. Ayarlar da etki etmiyor. Aslında çok kötü duruyor gerçekten oyun içerisinde daha iyi anlıyorsun hem de gol tekrarlarında özellikle.Örnek verebileceğim bir fps oyunu yok maalesef
O olay Fifa'dan kaynaklı. Bende de öyle. Frossbite'ye geçtiler 2017 de mi ne o zamandan beri böyle. Yakın çekimde sahanın beyaz çizgileri de karıncalı gibi oluyor değil mi :)

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Sırf bunun için FIFA indireceğim :D Ben hiçbir oyunda gözlemlemedim böyle bir şey, gerçekten ilginç. Araştırdım fakat bildiğimden fazlası da yok. :/

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
nvidia denetim masasında 3d ayarlar var orda dsr diye bi seçenek varmı varsa onu yükseltmeyi dene

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
Çözünürlük nedir? Kenar yumuşatma ayarları ne alemde?

O olay Fifa'dan kaynaklı. Bende de öyle. Frossbite'ye geçtiler 2017 de mi ne o zamandan beri böyle. Yakın çekimde sahanın beyaz çizgileri de karıncalı gibi oluyor değil mi :)
Her şey öyle , oyuncuların kafa bölgeleri tırtıklı falan

nvidia denetim masasında 3d ayarlar var orda dsr diye bi seçenek varmı varsa onu yükseltmeyi dene
Maalesef dsr seçeneği yok

Çözünürlük nedir? Kenar yumuşatma ayarları ne alemde?
Eşyönsüz süzme 16x
doku süzme yüksek kaliteli
Kenar yumuşatma 8x
başka ellemedim

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt