5000-8000 TL'lik Kasa Önerisi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Arkadaşlar merhaba.Bütçem 8000 bine kadar çıkabilir.Fakat şahsım çok fazla bilgisayardan anlamadığımdan tavsiyeye ihtiyacım var.Şuan ekran kartı olarak 1660 ve rtx 2060 arasındayım e bunların bir sürü varyasyonları var tabi yine seçim yapılması gereken.Amacım oyundur. Beni uzun bir süre götürcek bir bilgisayara ihtiyacım var.

itopya diye bi internet sitesi var pc toplama sihirbazı ve bi youtuber var eastergamerTV belki duymuşsundur ona özel bi sistem topladılar sistem gayet sağlam 6 bin küsür bir ücreti var youtubeden de sistem hakkında video izleyebilirsin sistemin adı itopya.com sitesinde EASTERGAMERS-2 girip bakabilirsin ama bence bütçen yeterliyse işlemcisini amd ryzen 5 3600x olarak değiştirebilirsin.

https://www.itopya.com/eastergamers...oc-8gb-16gb-ddr4-480gb-ssd-gaming-bilgisayar/

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar merhaba.Bütçem 8000 bine kadar çıkabilir.Fakat şahsım çok fazla bilgisayardan anlamadığımdan tavsiyeye ihtiyacım var.Şuan ekran kartı olarak 1660 ve rtx 2060 arasındayım e bunların bir sürü varyasyonları var tabi yine seçim yapılması gereken.Amacım oyundur. Beni uzun bir süre götürcek bir bilgisayara ihtiyacım var.
8000 tl bütçen varsa işlemciye intelden başla...amd yi herkes metediyor kesinlikle haklılar....ekonomi dostu özellikler gayet iyi...ben 8000 tl lik kasada işlemciye intelden başlardım...tek fikrim bu şimdilik dostum

8000 tl bütçen varsa işlemciye intelden başla...amd yi herkes metediyor kesinlikle haklılar....ekonomi dostu özellikler gayet iyi...ben 8000 tl lik kasada işlemciye intelden başlardım...tek fikrim bu şimdilik dostum
intel alınacaksa eğer 10. nesil i beklemelidir. bence bu bütçe aralığında amd varken intel alınmaz .

İlk yazdığınız makine amd ryzen 3600 seçilerek alınabilir.Yalnız aklıma takılan farklı bir konu anakarttaki oc lu değerler.Bunlara ulaşmak için ayrı bir işlem yapmam gerekicek mi çünkü oc suz 2600 mhz ramleri destekliyor anakart.Edit: Şimdi farkettim stoklarda yok gözüküyor

eğer işlemci için yüksek paralar vereceksen 2.000 TL üstüne çıkacaksan yani i7 7700 k üstüne çıkacaksan intel al. Fakat i5 ve amd ryzen 5 arasında kalırsan düşünmeden ryzen 5 serisinden almalısın çünkü çok uzun zamandır araştırıyorum bende bilgisayar alacağım ve amd ryzen 5 3600 ve 3600x serisi fiyat olarak intel den çok daha ucuz ve performans olarak daha iyi youtubede bu işlemcilerin hepsinin test edildiği videolar var sistem tamamen aynı fakat sadece işlemciler değişiyor ve her değeri görüyosun kısacası i7 7700 k ve üstü almayacaksan ryzen 5 3600x gözüm kapalı al derim

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt