2080s i 1080p de kullanmak.

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Freeon

Torrent-Oyun.com
Başlıkta da belirttiğim gibi, daha uzun süre fps kaybı yaşamadan bütün oyunları ultrada açmak için 1080p de kullanmayı düşünüyorum ne dersiniz bu duruma arkadaşlar? Mesela 2k da bütün oyunları ultrada 6 yıl açacaksam 1080p de 10 yıl açayım gibisinden.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
3000 Serisi ekran kartları geliyor.Onları bekleyin.

GREY

[TechGuy]
Başlıkta da belirttiğim gibi, daha uzun süre fps kaybı yaşamadan bütün oyunları ultrada açmak için 1080p de kullanmayı düşünüyorum ne dersiniz bu duruma arkadaşlar? Mesela 2k da bütün oyunları ultrada 6 yıl açacaksam 1080p de 10 yıl açayım gibisinden.
ortalama bir tahmin olur ama kimse çıkıp sana 5-10 yıl diye garanti bir rakam veremez şuan DX12 ve Nvidia'nın RT teknolojisi konuşulurken, bir 3 sene sonra DX13 gelip Nvidia yeni teknolojisiyle bambaşka işler yapabilir ama RTX 2080s çok güçlü bir kart uzun yıllar ultra'da ayarlarda götürür günden güne DSLL teknolojiside gelişiyor ve FPS kazanımı sağlıyor.

LΛWLER

Doğru olanı yap, kolay olanı değil.
Ekip Lideri
ortalama bir tahmin olur ama kimse çıkıp sana 5-10 yıl diye garanti bir rakam veremez şuan DX12 ve Nvidia'nın RT teknolojisi konuşulurken, bir 3 sene sonra DX13 gelip Nvidia yeni teknolojisiyle bambaşka işler yapabilir ama RTX 2080s çok güçlü bir kart uzun yıllar ultra'da ayarlarda götürür günden güne DSLL teknolojiside gelişiyor ve FPS kazanımı sağlıyor.
2060s ne kadar götürür hocam ultra da

GREY

[TechGuy]
2060s ne kadar götürür hocam ultra da
teknolojide zıplama olmazsa üç bilemedin dört yıl. B azı oyunları 1440p bazılarını ise 1080p'de çok rahat götürür 3 yıl sonra ayar kısılmaya başlar. 2060s in gücü RTX tabanlı olmasına rağmen (R)ay (T)racing teknolojisini kaldıramıyor.

Not: Bahsettiklerim sabit 60FPS için.

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Kesinlikle fazla gelecektir. 2070/S bile fazla gelebilir hatta. Piksel sayıları katlanarak arttığı için 1080p ile yukarısındaki çözünürlükler arasında devasa fark var, hem görsel olarak hem de yük olarak. 1080p çözünürlükte 2080S'in CPU'ya yolladığı o kadar kareyi (atıyorum Witcher 3'te 200 FPS) CPU'nun verimli şekilde işlemesi optimizasyon sebebiyle olanaksız. CPU sınırına takılacaktır yani. İşlemcinin en fazla dört çekirdeği oyunlara odaklanabiliyor, modern oyunlar yeni yeni dörtten fazla çekirdeği verimli şekilde kullanabiliyor. Nitekim tüm çekirdekler bunu yapabilse bile darboğaz olacaktır. Tavsiyem 2060S, 2070 ya da 2070S alıp 2K bir monitör almanız olur.

GREY

[TechGuy]
Kesinlikle fazla gelecektir. 2070/S bile fazla gelebilir hatta. Piksel sayıları katlanarak arttığı için 1080p ile yukarısındaki çözünürlükler arasında devasa fark var, hem görsel olarak hem de yük olarak. 1080p çözünürlükte 2080S'in CPU'ya yolladığı o kadar kareyi (atıyorum Witcher 3'te 200 FPS) CPU'nun verimli şekilde işlemesi optimizasyon sebebiyle olanaksız. CPU sınırına takılacaktır yani. İşlemcinin en fazla dört çekirdeği oyunlara odaklanabiliyor, modern oyunlar yeni yeni dörtten fazla çekirdeği verimli şekilde kullanabiliyor. Nitekim tüm çekirdekler bunu yapabilse bile darboğaz olacaktır. Tavsiyem 2060S, 2070 ya da 2070S alıp 2K bir monitör almanız olur.
hocam görüntüyü upscale eder veya DSLL açar eder gene kullanır kartı işlemci darboğazına sokmadan eğer alabiliyorsa 2080s almak daha iyi ne gerek var düşüğünü almaya yıllar boyu kullanmak için yüksek para vermeyi kafasında mantıklaştırıyor adam

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Upscaling ile native çözünürlük aynı şey değil, upscaling AA için daha yapay bir alternatif sadece. Native çözünürlükte kullanırsa çok daha keskin ve net görüntü alacaktır. Ayrıca 1080p montiörlerin genelde 21-24 inç olduklarını varsayarsak oyunların arayüzü çok küçük olacaktır, üstelik her oyunun tepkisi farklı olabiliyor performans açısından. Kart ne kadar güçlü olursa olsun ekrandaki görüntüyü değiştiremez sonuçta. Güzel bir 2K monitör almak mantıklı olacaktır. RX 5700'ümü 1080p 144Hz monitörle kullanıyorum, kullanıcı olarak yazıyorum yani. Assassin's Creed Odyssey oynarken keşke 2K monitörüm olsa demiştim, 1080p'de 2K VSR ile verdiği FPS'i veriyordu çünkü.

teknolojide zıplama olmazsa üç bilemedin dört yıl. B azı oyunları 1440p bazılarını ise 1080p'de çok rahat götürür 3 yıl sonra ayar kısılmaya başlar. 2060s in gücü RTX tabanlı olmasına rağmen (R)ay (T)racing teknolojisini kaldıramıyor.

Not: Bahsettiklerim sabit 60FPS için.
soyle desek hocam ultra ayarlarda 3 sene rahat medium ayarlarda 3 sene assagi yukari 6 senesi daha var dermiyiz 2060 icin

Freeon

Torrent-Oyun.com
ne tarz oyunlar oynuyorsun dostum ona göre bakalım
Valla her şeyi oynuyorum ya AAA oyun da oynuyorum lol de oynuyorum. Bu arada şu monitör güzel gibi geldi buna ne dersin?

MSI 27" OPTIX MAG271CQP 144Hz 1ms

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt