2019'da AKN Kalkıyor Ama Yerine Kotalı İnternet Geliyor

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
akn-bs.jpg

İnternet kotalarıyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan internet kullanımında karşımıza çıkan ve belli bir kotanın üzerine çıkıldığında internet hızını düşüren AKN uygulamasının 2019 yılına girdiğimiz gün kaldırılmış olacağını söylemişti. Elbette bu resmi açıklamanın ardından "acaba sınırsız ve hızlı internet sahibi mi olacağız" soruları sorulmaya başlamış olsa da gerçek hiç de öyle değil.

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında yürürlüğe giren yeni değişiklerle gece 02:00 ile sabah 08:00 arasında AKK uygulanamıyordu. Ayrıca eskiden doğrudan 3 mbps'ye düşen hızlar da kullandığımız pakete bağlı olarak kademeli olarak düşüyordu. Örneğin 25 mbps bağlantıya sahipseniz AKK aşımında hızını 16 mbps'ye düşüyordu. Peki bunu gören İSS'ler ne yaptı, çoğu 25 mbps bağlantı paketini 24 mbps çektiler ki hızı 8 mbps'ye düşürebilsinler.

31 Aralık 2018 gecesi itibariyle AKN'li internetin kalkmasıyla birlikte yine benzer bir durum yaşanacak, çünkü İSS'ler buna karşılık kotalı internete sarılmayı planlıyorlar. Bunun ilk örneği Turk Telekom'dan geldi ve yapılan açıklamayla 2019 itibariyle AKN içeren paketlerin geniş bant portföyünden çıkarılacağı, mevcut AKN'lerin kotaya dönüşeceği söyleniyor. Özellikle de yeni abone olacaksanız şu anki fiyatlara ancak Kotalı tarife satın alabileceksiniz. Elbette sınırsız paketler de mevcut olacak ama bunlar fiyat olarak gerçekten pahalı olacak. Örneğin en düşük paket olan 8mbps sınırsızın aylık fiyatı 79,90 ve bunlar katlanarak artıyor.

akn-1.jpg

Bakalım BTK bu duruma da müdahale edecek mi, yoksa internette yine birkaç yıl öncesine geri mi döneceğiz?

NOT : Alıntıdır.

MrSI

Torrent-Oyun.com
"Kota dolduğunda ise, AKN'li döneme göre daha iyi bir internet deneyimi için daha yüksek hızlar ile limitsiz ek kota paketleri ücretsiz olarak tanımlacanaktır."

Burada ne deniliyor, benim mi şuan kafam gidik, anlayamadım?

Lúthien

Gazi Üni - BM
"Kota dolduğunda ise, AKN'li döneme göre daha iyi bir internet deneyimi için daha yüksek hızlar ile limitsiz ek kota paketleri ücretsiz olarak tanımlacanaktır."

Burada ne deniliyor, benim mi şuan kafam gidik, anlayamadım?
Akk nin kibarı. 24mbps aldığın 75gb lık kotan bitince sana 8mbps sınırsız internet hediye edilecek :D

-BRΛVE-

Muggle'lar her yerde !
dediğim gibi 24 mbs 35 gibi paketlerde fiyatlar yükseliceği belliydi sözleşme bitince türk nete geçmeyi hedefliyorum

Bende sözleşmeyi 2 yıl uzattım bilseydim iptal ettirip Turknet 'e geçerdim.

ISKA

Seviye 13
Aralık 24te taahhüt bitiyor benimde. Türk telekom sürekli arayıp vdsl geçip altyapınız 35 mbps destekliyor diyor. Şüphelendirmedi değil beni. Ne yapsam acaba paket ve firma konusunda kararsızım.

Bence telekomun aldığı bu kararlardan sonra büyük bir çoğunluk Turknet'e geçiş yapacak diye düşünüyorum.

Xioo

Niye Serserileri Kimseler Sevemezmiş Ki....?
Emektar
anladığım kadarıyla akk yada akn kalkıyor ama kotalı geliyor ama sistem hala aynı sistem dimi

Qirixcv

Saudade
Emektar
Türknet Speednet bunlara geçin abi ben 16 mbps kotasız internet başvurusu yapacağım aylık 52 tl size de öneririm :)

Lúthien

Gazi Üni - BM
50mbit kullanicisi olarak bana baya yaramis. Kotunun iyisi ama genede bana fazlasiyla yeter akk den sonraki 35mbit.
Screenshot_20181108-191032.jpg

Murphy

Torrent-Oyun.com
Biliyordum o akk kalksa bile bir şekilde sahtekarlık olacağını ve bir şekilde daha fazla para çıkaracaklarını.Şaşırdık mı?Hayır.Artık bünye alıştı.Uyumaya devam...

FeaRimbor

Swallow your pride with your hate.
Ben turk-net kullandığım için beni alakadar etmeyen durumdur.

scorer

Seviye 1
E yine hız düşüyor mantık olarak akn kalkmış olmuyor. Hatta direk kotaya çevirmişler. Bundan sonra ne desek boş sanırım.

MrSI

Torrent-Oyun.com
Bana yaradı derken? Sen 15-20 Gb için 20 TL civarı bir fiyat ödeyeceksin bunun neresi iyi hocam anlamadım?
Aynı parayı ödemeye devam edecek. AKN kavramı kalktı sadece. Kota bitince tekrar ücretsiz olarak düşük hızlı ek kota sağlanacak. , Yani eski sisteme göre akn'den sonraki düşen hızlara yükseltme yapmış gibi bir şey oldu.

Misal; 50GB 16Mbps paketimiz var. Sen kotayı yani 50 GB ı aşdığın vakit sana tekrar 50gb kota sağlanacak fakat 5Mbps'ye düşürülmüş şekilde. Değişen tek şey akn sonrası biraz daha yüksek hızlar verilmiş düşük paketlere. Yüksek hızlı paketlere baya yaradı yani.

Asıl yaptıkları tek şey de "AKN" teriminden kurtulmak. Kıvırmanın bu kadarı, bakalım nasıl tepkiler gelecek.

Son düzenleme:

Qirixcv

Saudade
Emektar
Eee ne fark eder 50 GB interneti sen ben 3-4 günde bitiriyoruz al kardeş 3-4 daha otlan sonra s.... s..... o parayı verip kotayı alacaksın diyor?

Lúthien

Gazi Üni - BM
Bana yaradı derken? Sen 15-20 Gb için 20 TL civarı bir fiyat ödeyeceksin bunun neresi iyi hocam anlamadım?
Aynı parayı ödeyeceğim.
Edit: Kota bittikten sonra tekrar kotan katar vermiyor ondan sonraki gerçek sınırsız oluyor. Sistem birebir aynı sadece ismi ve akk sonraki hızlar farklı.

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt