18.500 TL Masaüstü kasa arıyorum

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

kanfur

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar sanırım bu konuyla ilgili son başlık olacak.öncelikle görüyorum ki bazıları şaşırıyor bu kadar para verilir mi gibi. birincisi ben öğrenci değilim ikincisi 6 bin tl para verip 24 bin tl değerinde bir laptobum oldu.tamamen nasip meselesi.şöyle oldu teşhir ürünü olarak aldığım hp omen x laptop(gtx 1080 ) bozuldu garanti dahilinde hp ye gönderdim 20 iş gününde tamir edilemedi ve yasal olarak bir üst modelini talep ettim.talep ettiğim hp nin en üst model cb0004nt .Yurt içi ve yurt dışı onayını aldı ve gönderildi. Açıkcası ben asla nakit olarak vermezdim bu kadar ücreti. İmkanım olsa bile. şimdi bunu satabiliyorum 18 bin civarında masaüstüne dönmek istiyorum. kısaca bana son kez toplama 18. bin 500 rtx 2080 den düşük olmaması ve anakartın çok iyi olması şartıyla yardım eder misiniz?

Son düzenleme:

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com

kanfur

Torrent-Oyun.com
arkadaşın yaptığı kasa gayet güzel fakat ben olsam 5400rpm hdd kullanmazdım sadece ssd koy geç onun dışında rtx 2080 super li bir sürü makine var o fiyata pc toplama sitelerinde biraz gezinmeyle bir sürü alternatif bulabilirsin https://www.itopya.com/kronos-a9780ks-intel-9900k-asus-dual-rtx-2080-super-oc-evo-8gb-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-2tb-disk-gaming-bilgisayar/ bu da bir örnek
amazon123'ün yaptığı tam da düşündüğüm gibi.tek aklıma takılan anakart'ın 5 yıl sonra acaba işlemci ekran kartı değişimine izin verir mi vermez mi meselesi

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
amazon123'ün yaptığı tam da düşündüğüm gibi.tek aklıma takılan anakart'ın 5 yıl sonra acaba işlemci ekran kartı değişimine izin verir mi vermez mi meselesi
amd işlemci olduğu için yenileyebilme ihtimalin çok yüksek ama 5 yıl dediğin için kesin konuşmak zor arkadaşın gönderdiği sistemi alacaksan önerim hdd yi çıkar oradan artan parayla daha iyi bir anakart seçimi yapabilirsin depolama artırmak en kolay iş pc de

kanfur

Torrent-Oyun.com
amd işlemci olduğu için yenileyebilme ihtimalin çok yüksek ama 5 yıl dediğin için kesin konuşmak zor arkadaşın gönderdiği sistemi alacaksan önerim hdd yi çıkar oradan artan parayla daha iyi bir anakart seçimi yapabilirsin depolama artırmak en kolay iş pc de
onu çıkarmadan baktım da daha iyi bir anakart göremedim amd destekli.yani itopyada göremedim.asus rog strix ler var oda intel destekli

kardeşim al seni 10 yıl götürecek bilgisayar budur çok çekirdekli işlemci ve ekran kartı daha fazlasına ihtiyaç duymazsın bu bilgisayarda. eğer sıvı soğutma takmak istersen anakart ve ekran kartının bir düşük modelini tercih edip ekleyebilirsin.
18.500.JPG

Ogz93

Seviye 8
Anakart için bu kadar para bağladığına değmez bence, ileride yeni nesil işlemcileri desteklemeyeceği benim nezdim de neredeyse aşikar, sürekli yeni teknoloji çıkıyor sonuçta. Kasa için de fazla para vermenin saçma olduğunu düşünüyorum, max 500 tl kasa için makul. Anakart ve kasadan kısıp m2 tipi ssd almanı tavsiye ederim, normal şartlar da 1 tb alıyorsan 2 tb alırsın malum 1 tb artık az geliyor.

kanfur

Torrent-Oyun.com
Anakart için bu kadar para bağladığına değmez bence, ileride yeni nesil işlemcileri desteklemeyeceği benim nezdim de neredeyse aşikar, sürekli yeni teknoloji çıkıyor sonuçta. Kasa için de fazla para vermenin saçma olduğunu düşünüyorum, max 500 tl kasa için makul. Anakart ve kasadan kısıp m2 tipi ssd almanı tavsiye ederim, normal şartlar da 1 tb alıyorsan 2 tb alırsın malum 1 tb artık az geliyor.
o kadar para verip depolama arttırma daha mı mantıklı sence ?. Yapmayın hocam eğer depolama ihtiyacı duyarsa alır 2TB HDD bağlar depolama olarak kullanır. Ama o anakart ilerde işlemciye overclock ihtiyacı duyacağı zaman gerekli voltaj değerini ve kuzey köprüsünde ki soğutmayı sağlayacak 3.8 Stock Clock değeri olan işlemciyi 4.5 gibi 4.9 gibi değerlere overclock edip sistem ömrünü 2 sene 3 sene uzatacak o yüzden geçin bu m.2 merakını anakart bir sistemin yapı taşıdır ve pahalı olmak zorundadır. 500 liralık anakart sistem katilidir. 2. hususta 500 tl kasa hiç bir işe yaramaz hem hava sirkülasyonu var kablo saklaması var fanların gürültüsü soğutma performansı var var oğlu var yani o işler öyle değil 6 sene önce sistem topladım ve o sistemle hala günümüz oyunları aa kalitede ultra-high arası 60FPS oynuyorsam vardır bi bildiğim yanlış yönlerdirmeyin arkadaşı

güç kaynağı ve işlemci soğutucu ne önerirsiniz sitedeyim orda kaldım
hocam kasada psu mevcut güçlü bir psu zaten 2. bir ekran kartı takmayacaksanız hayli hayli yeter. işlemci soğutucusu içinde Corsair h115i modelini tavsiye ederim kasanızda 280mm radyatör desteği bulunuyor

kanfur

Torrent-Oyun.com
hocam kasada psu mevcut güçlü bir psu zaten 2. bir ekran kartı takmayacaksanız hayli hayli yeter. işlemci soğutucusu içinde Corsair h115i modelini tavsiye ederim kasanızda 280mm radyatör desteği bulunuyor
işlemci bunu alsam çok mu fark eder? intelde hangisine denk bu gönderdiğim işlemci acaba

Ogz93

Seviye 8
o kadar para verip depolama arttırma daha mı mantıklı sence ?. Yapmayın hocam eğer depolama ihtiyacı duyarsa alır 2TB HDD bağlar depolama olarak kullanır. Ama o anakart ilerde işlemciye overclock ihtiyacı duyacağı zaman gerekli voltaj değerini ve kuzey köprüsünde ki soğutmayı sağlayacak 3.8 Stock Clock değeri olan işlemciyi 4.5 gibi 4.9 gibi değerlere overclock edip sistem ömrünü 2 sene 3 sene uzatacak o yüzden geçin bu m.2 merakını anakart bir sistemin yapı taşıdır ve pahalı olmak zorundadır. 500 liralık anakart sistem katilidir. 2. hususta 500 tl kasa hiç bir işe yaramaz hem hava sirkülasyonu var kablo saklaması var fanların gürültüsü soğutma performansı var var oğlu var yani o işler öyle değil 6 sene önce sistem topladım ve o sistemle hala günümüz oyunları aa kalitede ultra-high arası 60FPS oynuyorsam vardır bi bildiğim yanlış yönlerdirmeyin arkadaşı
Depolama bir örnek farklı yatırımlar da yapılabilir. Hayatın da hiç o.c. yapmayacak birinin k işlemci almasıyla dolu piyasa. Öncelikle alacak olana sormak lazım tabi ileri de bu sisteme o.c. yapacakmısın var mı bu işlere bir ilgin diye. Neyse gereksiz tartışma çıkarma niyetin de değilim, bazı önerdiğin parçaların abartı olduğunu düşünüyorum sadece halen de öyle. (Soğutma da dahil) Dediğim gibi öncelikle kullanıcının ileri de o.c. yapma olasılığına bakıp öneri de bulunmak lazım, sonuçta kendine sistem toplamıyorsun başkasına topluyorsun, belki de hayatın da hiç o.c. yapmayacak birine o.c. için uygun bir sistem topluyorsundur bu da bir nevi israf demek. Hem konu uzamasın hemde konu kirlenmesin diye kısa kesiyorum. Alıcıya hayırlı olsun şimdiden.

Depolama bir örnek farklı yatırımlar da yapılabilir. Hayatın da hiç o.c. yapmayacak birinin k işlemci almasıyla dolu piyasa. Öncelikle alacak olana sormak lazım tabi ileri de bu sisteme o.c. yapacakmısın var mı bu işlere bir ilgin diye. Neyse gereksiz tartışma çıkarma niyetin de değilim, bazı önerdiğin parçaların abartı olduğunu düşünüyorum sadece halen de öyle. (Soğutma da dahil) Dediğim gibi öncelikle kullanıcının ileri de o.c. yapma olasılığına bakıp öneri de bulunmak lazım, sonuçta kendine sistem toplamıyorsun başkasına topluyorsun, belki de hayatın da hiç o.c. yapmayacak birine o.c. için uygun bir sistem topluyorsundur bu da bir nevi israf demek. Hem konu uzamasın hemde konu kirlenmesin diye kısa kesiyorum. Alıcıya hayırlı olsun şimdiden.
hocam yanlışın var şu şekilde açıklayayım dilersen. Bu arada tartışma gereklidir bilgi alışverişini arttırır yeter ki seviyeli olsun. Mizacım biraz sert sizi de kırdıysam kusura bakmayın lütfen. Konuya gelecek olursak overclock işlemi artık o kadar zor bir işlem değil herkes öcü gözüyle bakıyor. Artık biosa bile girmeye gerek kalmadan masaüstünden tek tık ile overclock yapılabiliyor. Üstelik kullanıcı elle voltaj ayarlaması bile yapmıyor. Yani demem o ki teknoloji çok hızlı gelişiyor hatırlarım pentium 4 bilgisayarım vardı yaşım 13'ten yüksek değildi zamanın mavi bios ekranında çok dolaştım. O yüzden biraz tepki verdim.
işlemci bunu alsam çok mu fark eder? intelde hangisine denk bu gönderdiğim işlemci acaba

hocam tavsiye ettiğiniz işlemci benim söylediğim işlemciden 3 gömlek aşağı kalır oyun performansı pek farketmesede yıllar içerisinde geri kalacağını düşünüyorum ayrıca tavsiye ettiğiniz işlemci için yeni sistem dizmek gerek x470 ,2070 vs falan.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
eri de o.c. yapma olasılığına bakıp öneri de bulunmak lazım, sonuçta kendine sistem toplamıyorsun başkasına topluyorsun, belki de hayatın da hiç o.
Dostum burada bu fiyat bandında abartı olacak bir ürün yok.Eğer abartı olacaksa bütçede abartı var denebilir.Onun dışında böyle bir sistemde kalitenin üstünde parçalar seçmek daha mantıklı.Çünkü ilerde elinden çıkarıp satmaya kalksa bile en azından alıcısı niye bu kadar kötü parça var diye yadırgamaz.Şunu da belirteyim.Düşük fiyatlı (900-1000 tl)Anakartların voltaj ve ısı sorunları mevcut.Kendimden tecrübeliyim.Özellikle amd olan anakartlar.Arkadaşın önerdiği sistem gayet iyi.

Gel gelelim benim fikrime bu kadar para vermek ilerleyen teknoloji için zarar olur.Tüm parçaları orta-üst tutarsın.Yeni nesil ekran kartı vs geldiğinde upgrade edersin.

melek12345

Torrent-Oyun.com
benim bu kasam 15 civarınaydı 3-4 ay önce. indirimlerle birlikte. düşünebilirsin uygun bişeyler yakalarsan. ama 4000 ryzen veya 10.nesil intel de olur

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt