1 MS için panel kalitesinden ödün vermeye değer mi?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

V. Corleone

Torrent-Oyun.com

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Hocam eğer profesyonel bir oyuncu değilseniz veya rekabetçi oyun odaklı (CS,R6,CoD) değilseniz 1ms çok da değecek bir şey değil. Tabii kaç MS'den geldiğinize bağlı 10-20 ms gibi monitörlerdeden 1ms e geçerseniz farkı hissedebilirsiniz büyük ihtimalle ama hissedemeyen de var. Normal hikaye oyunlar oynayarak zaman geçiriyorsanız görüntü kalitesi daha iyi olan monitör olmanız daha avantajlı olacaktır. TN panel monitörler Yenileme hızı ve tepkime süresi olarak en önde olan paneldir ama IPS'de bu duruma yaklaşmakta. IPS ise renk olarak en iyi görüntüyü sunan paneldir. Eğer imkanınız varsa monitör alırken gidip kendi gözlerinizle bakıp karar vermenizi tavsiye ederim.

Ayrıca linkteki iki monitör de 1ms ve IPS panel kullanıyor.

MuratTamer

Darth Vader
Hocam selamlar. Eğer online rekabetçi oyunlar odak noktanız değil ise Ips ile tn kıyaslanamaz. Va bile daha tercih edilir şu anda Tn panellere göre. Ips tavsiye ederim.

EDIT: Butce belirtirseniz monitör tavsiyelerinde de bulunabiliriz.

Son düzenleme:

V. Corleone

Torrent-Oyun.com
Hocam eğer profesyonel bir oyuncu değilseniz veya rekabetçi oyun odaklı (CS,R6,CoD) değilseniz 1ms çok da değecek bir şey değil. Tabii kaç MS'den geldiğinize bağlı 10-20 ms gibi monitörlerdeden 1ms e geçerseniz farkı hissedebilirsiniz büyük ihtimalle ama hissedemeyen de var. Normal hikaye oyunlar oynayarak zaman geçiriyorsanız görüntü kalitesi daha iyi olan monitör olmanız daha avantajlı olacaktır. TN panel monitörler Yenileme hızı ve tepkime süresi olarak en önde olan paneldir ama IPS'de bu duruma yaklaşmakta. IPS ise renk olarak en iyi görüntüyü sunan paneldir. Eğer imkanınız varsa monitör alırken gidip kendi gözlerinizle bakıp karar vermenizi tavsiye ederim.

Ayrıca linkteki iki monitör de 1ms ve IPS panel kullanıyor.
1 ms TN kullanıyordum, ama ben şahsen farkedeceğimi zannetmiyorum bu kadar milisaniyelik farkları. Bu konularda aşırı dikkatli biri değilim. Genel olarak single player oyunlar oynamakta birlikte, multiplayer olarak sadece PUBG takılıyorum. Linkteki monitörler hakkında bir fikriniz var mı, alınır mı? IPS teknolojisinide merak ediyorum açıkçası, çok fazla övgü okudum.

Hocam selamlar. Eğer online rekabetçi oyunlar odak noktanız değil ise Ips ile tn kıyaslanamaz. Va bile daha tercih edilir şu anda Tn panellere göre. Ips tavsiye ederim.

EDIT: Butce belirtirseniz monitör tavsiyelerinde de bulunabiliriz.
Merhaba. Genel olarak singleplayer takılıyorum, multiplayer olarak sadece PUBG Gameloop emulator kullanıyorum, birde bazen Battlefield 1. Bende IPS paneller hakkında çok övgü duyduğum için merak etmeye başladım. 144 Hz alacaktım, ama 90-100 FPS üstüne çıkamayacağım için anlamsız geldi. Zaten 75 Hz benim için yeterli, alışkınım. Bu attığım linklerdeki monitörlerde IPS, 75 Hz, 1 Ms olduğu için cazip geldi ama yazılanlar ne kadar doğru çıkar bilmiyorum.
Siz ne dersiniz bu attıklarım hakkında, alınır mı? Bütçe max 1100 TL.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
1 ms TN kullanıyordum, ama ben şahsen farkedeceğimi zannetmiyorum bu kadar milisaniyelik farkları. Bu konularda aşırı dikkatli biri değilim. Genel olarak single player oyunlar oynamakta birlikte, multiplayer olarak sadece PUBG takılıyorum. Linkteki monitörler hakkında bir fikriniz var mı, alınır mı? IPS teknolojisinide merak ediyorum açıkçası, çok fazla övgü okudum.
Hocam linkteki Acer Nitro modeli satışta yok sanırım. Bunun dışında Acer KA242Ybi modeli fiyatına göre iyi gözüküyor. Hem IPS olup hem 1ms olan 1000tlye başka monitör bulacağınızı pek zannetmiyorum. Şahsen ben bulamadım. Ama belki diğer arkadaşlar farklı monitör önerisinde bulunabilir.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Paneli bilmiyorum ama 1ms al bence zamanında 5 malik bjr ekranla oynarken 1 msye geçtim çok fark etti tabi çok fazla ekranda kalmiyorsan sıkıntı olmaz sanırım

V. Corleone

Torrent-Oyun.com
Paneli bilmiyorum ama 1ms al bence zamanında 5 malik bjr ekranla oynarken 1 msye geçtim çok fark etti tabi çok fazla ekranda kalmiyorsan sıkıntı olmaz sanırım
Bende 1ms TN panel oynuyordum eski ekranımda ama burdaki IPS 1ms biraz göstermelik duruyor. Esasında öyle olmayabilir yani. Ama ben çok farkedebileceğimi düşünmüyorum 1-5 arasındaki farkı. O kadar pro bir oyuncu değilim sonuçta. IPS ekranıda baya merak ediyorum, herkes onu öneriyor görüntü kalitesi olarak.
20-30 MS değilse bir farkı yok.
İşte bilemiyorum esas gtg tepki süresini. Bakalım, almayı düşünüyorum. Umarım pişman olmam.

Bende 1ms TN panel oynuyordum eski ekranımda ama burdaki IPS 1ms biraz göstermelik duruyor. Esasında öyle olmayabilir yani. Ama ben çok farkedebileceğimi düşünmüyorum 1-5 arasındaki farkı. O kadar pro bir oyuncu değilim sonuçta. IPS ekranıda baya merak ediyorum, herkes onu öneriyor görüntü kalitesi olarak.

İşte bilemiyorum esas gtg tepki süresini. Bakalım, almayı düşünüyorum. Umarım pişman olmam.
Sürekli single player oyuncusu değilsen senin için pek bir şey değiştirmeyecek panelin tn IPS olması .5 MS hiç sorun değil 400-500 fps almıyorsan,Dediğim gibi 15-20 bile pek sorun çıkarmaz bence bu değerden daha geride değilse.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Dostum eğer 1 MS kullanıyorsan 3-4 ms geçtiğinde bile fark ediyor.Kendimden tecrübe ettim.Cs go da falan ekranı çevirirken o ms farkını falan hissediyorsun. Arkadaşımın 5ms monitörünü kullandım ordan biliyorum.Ondan sonra asla almam dedim 1 ms yukarısını

V. Corleone

Torrent-Oyun.com
Sürekli single player oyuncusu değilsen senin için pek bir şey değiştirmeyecek panelin tn IPS olması .5 MS hiç sorun değil 400-500 fps almıyorsan,Dediğim gibi 15-20 bile pek sorun çıkarmaz bence bu değerden daha geride değilse.
Bende öyle düşünüyorum, zaten 70-80 fps zor görüyorum.
Dostum eğer 1 MS kullanıyorsan 3-4 ms geçtiğinde bile fark ediyor.Kendimden tecrübe ettim.Cs go da falan ekranı çevirirken o ms farkını falan hissediyorsun. Arkadaşımın 5ms monitörünü kullandım ordan biliyorum.Ondan sonra asla almam dedim 1 ms yukarısını
Hocam haklısınız ama sizin gibi bunu farkeden çok çok az kişi var sanırım. Bilmiyorum oyunculuk seviyeniz nedir ama hangi forum sitesine baksam, 1-5 ms farkını insanı gözü çok zor farkeder diyor. Espor oyuncular hariç. O yüzden 1ms takıntısı çok anlamlı gelmedi bana ama alıp deniyeceğim artık bakalım. Panel kalitemi değiştirmekte istiyorum. Hep TN kullandım, gerçek gtg 1ms IPS bulmakta imkanız gibi bişey.

Hocam ben daha yeni aocun monitörünü aldım c24g1 144hz modeli paneli va panel ve 1ms tepkime süresi var.
Artık monitörlerde teknolojide ilerledi baya paneller arasında çok fark yok 1ms ips panellerde mevcut.
Bütçeniz yeterse : https://www.hepsiburada.com/aoc-c24...d-curved-monitor-p-HBV00000NORXI?magaza=Aptek
Tn panel gerçekten renk olarak tatmin edici değil va paneller ips ile tn arasında diyebilirim ips e yakın renk kalitesi sunuyorlar.
Tn panel önermem va ya da ips tercih etmeniz sizi daha mutlu edecektir.
İleri seviyede aim yeteneğiniz yoksa aşırı iyi bir oyuncu değilseniz ms çok farketmeyecektir bence ben kendimi iyi oyuncu kategorisinde sınıflandırıyorum ben farkını biraz hissediyorum daha önce csgoda lem supreme gibi ranklara çıkmışlığım var faceit 6-7 levele yükseldiğim oldu artık kasmayı bıraktım tabi şuanda eğlencesine valorant kasıyorum rankım plat 3 ciddiye alsam yükselirim ben hissediyorum ms farkını ama kıyaslayabilmeniz için fikir olarak söylüyorum csgo nova oyuncularının farkı hissedeceğini düşünmüyorum mesela umarım fikir verebilmişimdir.
Edit: Freesync, gsync kullandığınız ekran kartına göre bu özelliklerin de olmasına dikkat ediniz gerçekten fark yaratan teknolojiler bunlar.

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt