1-1,5 Bin TL Arası Sıfır veya 2. El Tel. Önerisi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Selamün aleyküm dostlar.Başlıkta da belirttiğim gibi 1-1,5 Bin TL arası sıfır veya 2. el telefon önerisi rica ediyorum sizden.Öyle çok telefon kullanan biri değilimdir ama kullanacaksam iyi bir şey olsun isterim.İşlemcilerinden falan pek anlamıyorum açıkçası ama ram'inin en az 3-4 GB olması gerektiğini biliyorum.Zaman zaman sıkıntısız internetini kullanabileceğim, zaman zaman da indie tarzı platform oyunları oynayabileceğim bir şey olsa iyi olur.Android tercih ediyorum bu arada.Şimdiden teşekkürler herkese.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Hocam eskiden her fiyata bir telefon kesinlikle buluyordun ama şu günlerde Vatanda vs fiyatı 1500 e düşürdüğün gibi 2. eller çıkmaya başlıyor bende bakınıyorum ama en mantıklısı Huawei ve samsung un bazı modelleri. Vatanda bütçeyi 2500 le 1500 arası yapıp bak hem şık hem iyi telefonlar var ama fiyatına değmeyecek aletler. Tam benim kafadasın bu arada çoğu zaman kontör dahi atmayan adamım . Ben 2 sene önce zorlayıp iphone 7 aldım rahat 5 senem var 2 kere pil değiştirsem götürür beni, fiyatı da neredeyse aynı hala. Iphone 7 yi zorla derim zamanı geçti ama bu zor günlerde hala alınır bence. Android den geçmek seni düşündürmesin bana göre aynılar sadece yeni özellik keşfedip duruyorsun.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Hocam eskiden her fiyata bir telefon kesinlikle buluyordun ama şu günlerde Vatanda vs fiyatı 1500 e düşürdüğün gibi 2. eller çıkmaya başlıyor bende bakınıyorum ama en mantıklısı Huawei ve samsung un bazı modelleri. Vatanda bütçeyi 2500 le 1500 arası yapıp bak hem şık hem iyi telefonlar var ama fiyatına değmeyecek aletler. Tam benim kafadasın bu arada çoğu zaman kontör dahi atmayan adamım . Ben 2 sene önce zorlayıp iphone 7 aldım rahat 5 senem var 2 kere pil değiştirsem götürür beni, fiyatı da neredeyse aynı hala. Iphone 7 yi zorla derim zamanı geçti ama bu zor günlerde hala alınır bence.
IOS düşünmüyorum dostum ya, program bulması, kurması zor bir sistemi var onun.Android'in apk rahatlığı var mesela.Bir de Apple Store'daki bazı programlar sebepsiz yere kaldırılabiliyor.O program elinde olmayınca da işin yoksa benzerini ara dur (örneğin müzik programları).

Bu arada öyle kamerası iyi olsun, şarjı çok götürsün gibi bir derdim yok.İşlemcisi ve ram'i iyi olsun başka bir şey istemem. :) Kamerası ortalama olsa yeterlidir benim için.

IOS düşünmüyorum dostum ya, program bulması, kurması zor bir sistemi var onun.Android'in apk rahatlığı var mesela.Bir de Apple Store'daki bazı programlar sebepsiz yere kaldırılabiliyor.O program elinde olmayınca da işin yoksa benzerini ara dur (örneğin müzik programları).

Bu arada öyle kamerası iyi olsun, şarjı çok götürsün gibi bir derdim yok.İşlemcisi ve ram'i iyi olsun başka bir şey istemem. :) Kamerası ortalama olsa yeterlidir benim için.
Pekala :D biraz da istek zevk meselesi tabi. Vatana bakın bi derim oradan model ismi alıp Trendyol vs bakarsın ama arada oynayan yok neredeyse. Dediğim gibi çok kıt modeller var ve Android max 1-2 sene desteklendiği için telefon eski kalıyor ve çöküyor kullandığım için iyi biliyorum.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Pekala :D biraz da istek zevk meselesi tabi. Vatana bakın bi derim oradan model ismi alıp Trendyol vs bakarsın ama arada oynayan yok neredeyse. Dediğim gibi çok kıt modeller var ve Android max 1-2 sene desteklendiği için telefon eski kalıyor ve çöküyor kullandığım için iyi biliyorum.
Telefonlara o kadar uzağım ki 1-2 sene sonra desteğinin sona erdiğini senden öğreniyorum valla.Ama desteği bitiyor diye çökme olmaz bence ya.En fazla yeni android sürümü isteyen programları yükleyemezsin o kadar.

Telefonlara o kadar uzağım ki 1-2 sene sonra desteğinin sona erdiğini senden öğreniyorum valla.Ama desteği bitiyor diye çökme olmaz bence ya.En fazla yeni android sürümü isteyen programları yükleyemezsin o kadar.
Evet o kadar büyük bir sorun değil zaten , ben ilk uygulama desteğinin olmadığını S3 de görmüştüm, ama Vestel ve s3 cihazım zıt pıt önce format sonra tekrar yazılım attırtıyor ki anlatamam. Biliyorsundur Apple hala iphone5s e destek veriyordu en son ne oldu bilmiyorum.

Edit:Fiyatı 1999TL RAM 3 GB Büyüklüğü sorun olmazsa düşünebilirsin ama en doğrusu senin seçmen olacaktır.
2. el olarakta araya bilirsin aynı modeli

https://www.amazon.com.tr/dp/B087MP...e=380333&creativeASIN=B087MPQMLY&linkCode=asn

Sever misin bilmiyorum ama neden olmasın? ram 2 gb fiyat: 1399 TL boyuda orta diyelim
https://www.amazon.com.tr/General-Mobile-Telefon-Türkiye-Garantili/dp/B0816Z1C1S/ref=pd_sbs_107_4/257-5470779-0133817?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0816Z1C1S&pd_rd_r=68866bf1-3116-460d-87bc-66e254624b3a&pd_rd_w=qr5Xe&pd_rd_wg=w5wCW&pf_rd_p=ddf7d7da-4b23-4d3e-8e99-53bc78f23594&pf_rd_r=QGSE6EKTTCQFKAKW6NRW&psc=1&refRID=QGSE6EKTTCQFKAKW6NRW

Marka peh... ama bak bi
https://www.hepsiburada.com/reeder-p13-blue-16-gb-3-gb-ram-reeder-turkiye-garantili-p-hbv00000kji11

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Biraz tuzluymuş hocam. :)
Yine de öneri için teşekkürler.

Evet o kadar büyük bir sorun değil zaten , ben ilk uygulama desteğinin olmadığını S3 de görmüştüm, ama Vestel ve s3 cihazım zıt pıt önce format sonra tekrar yazılım attırtıyor ki anlatamam. Biliyorsundur Apple hala iphone5s e destek veriyordu en son ne oldu bilmiyorum.

Edit:Fiyatı 1999TL RAM 3 GB Büyüklüğü sorun olmazsa düşünebilirsin ama en doğrusu senin seçmen olacaktır.
2. el olarakta araya bilirsin aynı modeli

https://www.amazon.com.tr/dp/B087MP...e=380333&creativeASIN=B087MPQMLY&linkCode=asn

Sever misin bilmiyorum ama neden olmasın? ram 2 gb fiyat: 1399 TL boyuda orta diyelim
https://www.amazon.com.tr/General-Mobile-Telefon-Türkiye-Garantili/dp/B0816Z1C1S/ref=pd_sbs_107_4/257-5470779-0133817?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0816Z1C1S&pd_rd_r=68866bf1-3116-460d-87bc-66e254624b3a&pd_rd_w=qr5Xe&pd_rd_wg=w5wCW&pf_rd_p=ddf7d7da-4b23-4d3e-8e99-53bc78f23594&pf_rd_r=QGSE6EKTTCQFKAKW6NRW&psc=1&refRID=QGSE6EKTTCQFKAKW6NRW

Marka peh... ama bak bi
https://www.hepsiburada.com/reeder-p13-blue-16-gb-3-gb-ram-reeder-turkiye-garantili-p-hbv00000kji11
Marka olarak fiyatlarını araştıracağım dostum, teşekkürler.

V. Corleone

Torrent-Oyun.com
Kim demiş çöküyor diye. 3 senedir xiaomi kullanıyorum, hala ilk gün ki gibi. Ama kabul edeyim buna bende şaşırdım :) xiaomi ve huawei modellerini önerebilirim Android kullanıcılarına. Tabi her marka modelin iyisi kötüsü vardır.

Kim demiş çöküyor diye. 3 senedir xiaomi kullanıyorum, hala ilk gün ki gibi. Ama kabul edeyim buna bende şaşırdım :) xiaomi ve huawei modellerini önerebilirim Android kullanıcılarına. Tabi her marka modelin iyisi kötüsü vardır.
Doğrudur hocam kesinlikle öyle olacak diye bir şey yok :) öyle hissettiriyorsam benim hatam özür dilerim .Nazar değmesin sizinkine benim aletlere değdi de :D

Son düzenleme:

GREY

[TechGuy]
istediğin fiyat aralığında alabileceğin tek telefon xiaomi hocam. Xiaomi markasını ve satış politikalarını destekliyorum. Kullanmak nasip olmadı ama çevremde ki herkese aldırdım telefonu ve hiç şikayet edene denk gelmedim. Tek sorunu biraz ağır olmaları. Bu arada Huawei alacaksanız iyi düşünün google desteğini kestiği için çoğu uygulamayı 3. parti yazılımlarla sağlıyorsunuz. Eğer banka uygulamaları kullanıyorsanız bu da büyük sorun bilginiz olsun :))

LΛWLER

Doğru olanı yap, kolay olanı değil.
Ekip Lideri
istediğin fiyat aralığında alabileceğin tek telefon xiaomi hocam. Xiaomi markasını ve satış politikalarını destekliyorum. Kullanmak nasip olmadı ama çevremde ki herkese aldırdım telefonu ve hiç şikayet edene denk gelmedim. Tek sorunu biraz ağır olmaları. Bu arada Huawei alacaksanız iyi düşünün google desteğini kestiği için çoğu uygulamayı 3. parti yazılımlarla sağlıyorsunuz. Eğer banka uygulamaları kullanıyorsanız bu da büyük sorun bilginiz olsun :))
2.EL xİAOMİ Mİ6 ARAŞTIRMANI TAVSİYE EDERİM, PUBG ULTRA AÇAR

Menzil

Torrent-Oyun.com
Konuya atılan mesajları pek okumak için zamanım olmadı.Xiaomi 9 4GB ram senin istediğin gibi letgoda 1500 gibi bir fiyata bulabilirsin eğer bütçeni biraz daha artırabilirsen 9 pro 6gb ram olanı 2200 e bulabilirsin.Onun haricinde m31 ve gm 20 gibi seçeneklerde var.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Hocam bahsettiğiniz android sorunu yüzden ben de Huawei düşünmüyorum.Gerçi Xiaomi de Çin firması, onda neden bu sorun yok anlamadım valla.Bu arada ağırlıktan kastın gramajdır diye tahmin ediyorum. :)
Şuan en olası marka Xiaomi gibi görünüyor.Fiyatına göre modelini de belirledim mi tamamdır.Arkadaşın önerdiği Xiaomi 9'u bi' araştırıyım, bakalım nasılmış.

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

GREY

[TechGuy]
Hocam bahsettiğiniz android sorunu yüzden ben de Huawei düşünmüyorum.Gerçi Xiaomi de Çin firması, onda neden bu sorun yok anlamadım valla.Bu arada ağırlıktan kastın gramajdır diye tahmin ediyorum. :)
Şuan en olası marka Xiaomi gibi görünüyor.Fiyatına göre modelini de belirledim mi tamamdır.Arkadaşın önerdiği Xiaomi 9'u bi' araştırıyım, bakalım nasılmış.

aynen ağırlıktan kastım kesinlikle gramaj yoksa güncel ürünleri tıkır tıkır çalışıyor. 2. el olarak bulunduğunuz şehirde satıcı bulursanız test edip garanti durumuna göre alın derim.

Huawei kadar satmadı ya ondandır. Bunlar yılanın başını büyüyünce kesiyorlar :) umarım kendine göre bir şey bulursun ,şimdiden hayırlı olsun.

Transient Ghost

Ekip Lideri
aynen ağırlıktan kastım kesinlikle gramaj yoksa güncel ürünleri tıkır tıkır çalışıyor. 2. el olarak bulunduğunuz şehirde satıcı bulursanız test edip garanti durumuna göre alın derim.
Huawei kadar satmadı ya ondandır. Bunlar yılanın başını büyüyünce kesiyorlar :) umarım kendine göre bir şey bulursun ,şimdiden hayırlı olsun.
Eyvallah dostlar, Xiaomi serisinden bütçeme uygun olanı bulup almayı planlıyorum, değerli yorum ve önerileriniz için teşekkürler.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt