GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
eylül
Katılım
Beğeniler
150

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Favoriler Hakkında

 • Çeker kulağından ‘şer-ab’ ve
  Gerçeğe uyandırır zihnimi.
  Bu nedenledir sevmeyişim içkiyi.
  ‘Ser-hoş’luk ise derdin,
  Evvela terk et aklın ile sevmeyi…
  Ve yalnızca seyreyle
  Gör kalbinle evreni…

  _merve yekta_
  Sırf markalaştığı için, eski marka olduğu için, ürünlerini gereksiz aşırı pahalı satan markalar şunlar: DARDANEL, KOSKA. Dardanel'in balık ürünleri aşırı pahalı, koska'nın ise tahin, pekmez vb
  Yaşayan insanların sayısı hiçbirşey. Ölü olan insanların sayısı çok fazla, ve asıl onlar topluluk. Yaşayanlara topluluk bile denemez ölülere kıyasla. Biz de yakında onların arasına katılacağız. Ölünce ne olacak? Hiçbir fikrim yok. Siz 2 boyutlu bir varlığa 3.boyutu anlatamazsınız, kavrayamazlar. Bizden üstün varlıklar varsa onlar bu sorunun cevabını biliyorlardır.
  Fallout new vegas abartılıyor. Çok iyi bir oyun değil. Sorunlarla dolu bir oyun. Çıkış zamanına göre kötü grafikleri var. Obsidian Games'te iyi bir yapımcı değil. Bethesda iyi bir yapımcı. Bethesda eğer isterse obsidian games'ten çok daha iyi oyunlar çıkartabilecek bir yapımcı. ''Fallout 3 mü yoksa new vegas mı?'' diye sorsanız, fallout 3 derim.
  RUBENム
  RUBENム
  "Obsidian Games'te iyi bir yapımcı değil" sözüne kadar ciddiye alıyordum.
  Beğeniler: eylül
  eylül
  eylül
  The outer worlds güzel olmuşa benziyor. Obsidian games'in new vegas dışında bir oyununu oynamadım sanırım. o yüzden haksız olabilirim. Daha çok, bethesda ile kıyaslamak istemiştim. Bethesda'nın fallout 3'ü ve TES 5'i müthiş en azından.
  Alara ve sarı karanlık isimli bitmemiş kitabımdaki karanlık adam'ın özelliği, eşi benzeri olmayan fiziki gücü değil. Onun asıl gücü, gerçekliğe müdahale edebilmesi.
  Bir gün karanlıklar içindeki sıradanlıklar ve kaybolmuş bir hayatın kendinde bulunmaz benliğinin olası yorumları içinde, buralardan ileriye doğru giden her tıpatıp benzeyen keşmekeşlerin içinden çıkıp gelecek.
  Assassin's Creed Odyssey grafikleri ve atmosferi Witcher 3 ten daha iyi bikere.
  Bilinç, beyin ölünce bir şekilde kendini kurtarıyor olabilir mi? Neden uyuyunca rüya görürüz? Ya rüyalarda bilimin henüz aydınlatamadığı birşeyler var ise? Gerçeklik nedir? Bilinç başka bir boyutta olabilir mi?
  Ölümün arka perdesinde insanın ve insan biliminin bilmediği bir yüz mü var? Ölüm, insan bilincine ne yapar? Ölüm, bilinç/benliğimiz için bir son mu?
  Bu sorulara cevaplar verebilmemiz için bilincin, varlığın, evrenin ne olduğunu çok iyi bilmemiz gerekiyor.
  Uyku ölümün yarısıdır derler ya, peki uyuduğumuzda ne görüyoruz? Rüya görüyoruz.
  4+4'ün 15 ettiği, 50 ettiği farklı gerçekliklerde hayatlar yaşadığımızı görebiliyoruz.
  Peki ya bunun gibi ölünce bilincimiz farklı bir gerçekliğe gidiyorsa?
  eylül
  eylül
  Beyin olmayınca bilinç olur mu? diye derseniz, Bilincin işleyişini bilmiyoruz. Gerçekliğin ne olduğunu bilmiyoruz. Rüya konusunda da bilim her şeyi biliyor diyemeyiz. Bilinç belki öyle bir özelliktedir? Evrenin işleyişi nasıldır tam olarak bilmiyoruz. Neden olmasın? Ayrıca, varlık yok olmayı kabullenemez. Bilincim nasıl yok olabilir idrak edemiyorum, peki yok olacaksam neden var oldum?
  eylül
  eylül
  Çevremizde bilmediğimiz bir işleyiş olabilir. Neden rüya görüyoruz? Ya gördüğümüz rüyalardan bazılarında bilinç gerçekten oraya, o mekana gidiyorsa?
  Benim beşinci mevsimimin adı sevgidir
  Diğer dört mevsim ancak kaldırabiliyor hüznümü
  Bahar:tomurcuklar açarken hüzünlenmek
  Yaz:narlar olgunlaşırken hüzünlenmek
  Güz:dalından geç düşen yaprak
  Kış:ara'ya yağan kar...!
  Hüzünlerim bir mevsimin sınırlarını çoktan aşmış...
  _merve yekta_
  1 kez kabus'ta olduğunu anladın mı, birdaha ne kadar mutlu olursan ol, kabus'ta olduğuna dair inancın hiç gitmiyor.
  Kabus beni sınıyor. Birgün sevgilim olacağına dair umut vererek beni sınıyor. Ama bende az değilim.
  Bilimin anlamaya çalıştığı çok mevzu var, evrenin işleyişi dahil. Evrenin ne olduğu dahil. Zamanın ne olduğu dahil. Karanlık madde ve karanlık enerji dahil. Bu kadar şey bilmiyorken, çocuk yapmanın zararlı birşey olup olmadığını bilemeyiz. Fizik ötesi vardır.
  Şöyle ki, ben çocuk yapmaya karşıyım. Ne anlama geldiğini bilemeyiz. Şimdi diyeceksin ki o da ne demek? Ne anlama geldiğini bilemeyiz ne demek? İşte bu biraz karışık bir konu. Evrenin işleyişi açısından belki kötü birşeylere sebep oluyordur çocuk yapmak? Bilemeyiz. Bilimin her konuya cevap vermesini beklersek ohooo..
  Böyle bir dünyaya çocuk getirirken bir kez daha düşünülmeli, ben doğduğuma pişmanım çocuk yapmayın belki varolmak istemiyor o çocuk.
  istemediğini nereden bilecekler ki?
  Bilemezler. Ama ya istemezse o çocuk dünyaya gelmek? O zaman günah olmaz mı? Mesela ben ölmekten o kadar korkuyorum ki, keşke dünyaya gelmeseydim diyorum. Dünyaya gelmeseydim, ölmek zorunda da kalmayacaktım. Başka sebepleri de var bu konunun; Şöyle ki
  Nycrera
  Nycrera
  Pekala, gayet adil ama aynı şekilde çocuğun dünyaya gelmek istemediğini de bilemeyiz öyle değil mi ?
  Günah olmaz mı demen biraz abzürt dini olarak bu duruma bakacaksan, çocuk doğurmanın günah olduğu bir modern inanç hiç duymadım. Hayatta bir çok şeyden korkarız ama bu korkularımızın üzerine yürümeden de asla ilerleyemeyiz. Eğer ölmekten korkarak yaşıyorsan zaten yaşamıyorsundur.
  Nycrera
  Nycrera
  Bu son noktada bir şey daha eklersem, aslında hepimiz ölmekten korkarız ama hiçbirimiz de bunu her an hatırlamaz, aklımızda tutmayız. Çünkü eğer her an bunu düşünseydik o zaman yaşayamazdık. Son cümledeki anlatmak istediğim buydu. Evrenin işleyişine iyi yada kötü olacak şeyleri yargılamak yine bizim için biraz fazladır. Sonuçta kötü olacağını da bilemeyiz. Eleştirel düşünce güzel olsa da Aşırı Septisizm yararsızdır.
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt