Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: admin@torrent-oyun.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Felsefi-Bilimsel Soru-Cevap  (Okunma sayısı 1781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gαlαdriel

• Emektar
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 131
  • Platform: Yalnız PC
Ynt: Felsefi-Bilimsel Soru-Cevap
« Yanıtla #20 : Temmuz 12, 2018, 00:30:17 ÖÖ »

@Gαlαdriel Onların denizaltında çekildiğine dair çok güçlü kanıtlar var dostum. Araştırmanı tavsiye ederim.
Ben böyle şeyleri yıllardır araştırıyorum dostum. Boş iş bunlar. Hepsi Amerikanın oyunları değil mi? Ortada sebep yok sebep. Bunlar aya kimse inmedi diyen insanlardır. Ortaya saçma sapan teoriler atıyorlar.

Çevrimiçi MrFrodo

• 10. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 205
  • EmreKaraaslan
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #21 : Temmuz 12, 2018, 00:30:30 ÖÖ »

İkizler paradoksu ışık hızıyla giden kişinin az yaşlanmasını anlatıyordu, sanırım onda değil. İzafiyet olabilir biraz araştırayım. Bu arada yanlışları düzeltelim düzeltmek iyidir :D
Bildiğim kadarıyla kütle, zaman ve hız gibi göreceli değil yani her zaman sabit. Nasıl hız kütleye dönüşüyor anlayamadım. Kütlesi sabit cisimler daima ışık hızından yavaştır cevabımız gibi aslında ve fotonun kütlesi 10 üzeri -18 den küçükmüş.(vikipedi)
Bunu doğrulayan deneyler varmış ama: "Parçacık hızlandırıcılarındaki hızlandırma deneylerinde bugüne kadar kütlesi olan hiçbir cisim, atom veya elektron, ışık hızına çıkarılamamıştır. Hız arttıkça kütlesi de arttığı için ivmelendirilmesi zorlaşmaktadır." Bu deneyler madde ve antimadde dışındaki bir şeyi bulmaya çalıştıkları bir deney ki gerçekten harika. Büyük patlamayı tekrar gerçekleştirmeyi deniyorlar. Ona da bakmanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı fea58

• 6. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 353
  • .
    • Steam Profili
« Yanıtla #22 : Temmuz 12, 2018, 00:34:50 ÖÖ »

Bunu doğrulayan deneyler varmış ama: "Parçacık hızlandırıcılarındaki hızlandırma deneylerinde bugüne kadar kütlesi olan hiçbir cisim, atom veya elektron, ışık hızına çıkarılamamıştır. Hız arttıkça kütlesi de arttığı için ivmelendirilmesi zorlaşmaktadır." Bu deneyler madde ve antimadde dışındaki bir şeyi bulmaya çalıştıkları bir deney ki gerçekten harika. Büyük patlamayı tekrar gerçekleştirmeyi deniyorlar. Ona da bakmanı tavsiye ederim.
Hız arttıkça kütlenin arttığını ilk defa duyuyorum. Okullarda hep kütle daima sabittir dediler :(
Bu arada bu deneyin adını söyler misin merak ettim deneyi.

(İkizler paradoksu zaten izafiyet teorisinde geçiyormuş. Yanlış yok yani.)
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 00:35:07 ÖÖ Gönderen: fea58 »
  • İşlemci               : Intel i5 6500 3.2 GHz
  • RAM                   : Kingston HyperX Fury 8GB DDR4(1x8)
  • Ekran Kartı        : Sapphire Nitro+ RX 480 4GB
  • Bağlantı              : 32MBps - Türknet
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64 Bit
  • Anakart             : MSI H110M Pro-VD
  • Telefon               : LG G2

Çevrimiçi MrFrodo

• 10. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 205
  • EmreKaraaslan
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #23 : Temmuz 12, 2018, 00:40:07 ÖÖ »

Hız arttıkça kütlenin arttığını ilk defa duyuyorum. Okullarda hep kütle daima sabittir dediler :(
Bu arada bu deneyin adını söyler misin merak ettim deneyi.

(İkizler paradoksu zaten izafiyet teorisinde geçiyormuş. Yanlış yok yani.)

Sanırsam bu deneyden bu video içinde bahsediyordu. Cern daha iyi bir parçacık hızlandırma yapmak için çalışmalar yapmakta. 
Biraz bahsedecek olursam (daha önce yazdım ama nedense forum oturumu kapattı hepsi boşa gitti) büyük patlama olduğunda madde ve antimadde vardı ve bunların birbirini yok etmesi gerekiyordu fakat yok olmadılar. Aksine evreni oluşturdular. Bunu sağlayabilecek başka bir şeyin olduğunu söylediler ve buna da higgs bozonu dediler. Bu deneyde higgsi bulmayı umuyorlardı. Neyse fazla bulandırmadan videoya geçebilirsin sonra :D

Çevrimdışı fea58

• 6. Seviye
  • *
  • .
    • Steam Profili
« Yanıtla #24 : Temmuz 12, 2018, 00:44:30 ÖÖ »

Çok sağol yorumların için aydınlandık :D Rock:. Rock:.

Çevrimdışı sokakta rovaşata

• 5. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 20
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #25 : Temmuz 12, 2018, 00:56:08 ÖÖ »

Olmadığını kim söylemiş? Adamlar canlı yayın açıyor şakamısınız.

dünyanın hala düz olduğuna inananlar var malesef, bir tv programında bir bilim adamı kalkıpta derse dünya düzdür,  ben size demedim mi, ben hiç bir zaman dünyanın top olduğuna inanmamıştım diyecek bir sürü kişi var

dünya düzse sonu nerede? dünya düzse neden en yüksek dağları ya da yanıbaşımızdaki yüksek dağları bile göremiyoruz, bir geminin denizde uzaklaştıkça kaybolması vs kısacası dünyanın hala düz olduğuna inananlara şaşırmamak elde değil, bu tür kendinizce yapılan gözlemlerle bile dünyanın düz olmadığı anlaşılır, ha bu arada yıl 2018

Çevrimdışı fea58

• 6. Seviye
  • *
  • .
    • Steam Profili
« Yanıtla #26 : Temmuz 12, 2018, 01:02:13 ÖÖ »

dünyanın hala düz olduğuna inananlar var malesef, bir tv programında bir bilim adamı kalkıpta derse dünya düzdür,  ben size demedim mi, ben hiç bir zaman dünyanın top olduğuna inanmamıştım diyecek bir sürü kişi var

dünya düzse sonu nerede? dünya düzse neden en yüksek dağları ya da yanıbaşımızdaki yüksek dağları bile göremiyoruz, bir geminin denizde uzaklaştıkça kaybolması vs kısacası dünyanın hala düz olduğuna inananlara şaşırmamak elde değil, bu tür kendinizce yapılan gözlemlerle bile dünyanın düz olmadığı anlaşılır, ha bu arada yıl 2018
Düz dünyacı değilim ama dünyayı düz kabul edersek bu soruların cevapları onlara göre var.
En yüksek dağları göremememizin nedeni gözün görme mesafesi. Dünya'nın sonu ise onlara göre Antarktika.

Çevrimdışı sokakta rovaşata

• 5. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 20
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #27 : Temmuz 12, 2018, 01:12:20 ÖÖ »

Düz dünyacı değilim ama dünyayı düz kabul edersek bu soruların cevapları onlara göre var.
En yüksek dağları göremememizin nedeni gözün görme mesafesi. Dünya'nın sonu ise onlara göre Antarktika.

gözün görme mesafesi?  doğru olan bu cümle mi? :D atntartikaya kadar gitmişsin, yıl 2018 peki antartikayı geçmeyi denememiş mi bu dünyanın düz olduğunu savunan kişiler, o merak içerisine girmemişler mi? ben olsam yürüyerek bile olsa o antartikayı geçer ve oradan aşağı atlar ne olduğuna bakardım  hhhz:.

Çevrimdışı Gαlαdriel

• Emektar
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 131
« Yanıtla #28 : Temmuz 12, 2018, 01:15:07 ÖÖ »

Ay tutulması olduğunda dünya’nın ay üzerine vuran gölgesi yuvarlak oluyor. Burdan bile bu saçma sapan dünya düzdür tartışması sonlandırılabilir. He he yıl olmuş 2018 amerika ve diğerleri dünyanın yuvarlak olmasını bize yutturmaya çalışıyor.

Çevrimdışı fea58

• 6. Seviye
  • *
  • .
    • Steam Profili
« Yanıtla #29 : Temmuz 12, 2018, 02:32:49 ÖÖ »

gözün görme mesafesi?  doğru olan bu cümle mi? :D atntartikaya kadar gitmişsin, yıl 2018 peki antartikayı geçmeyi denememiş mi bu dünyanın düz olduğunu savunan kişiler, o merak içerisine girmemişler mi? ben olsam yürüyerek bile olsa o antartikayı geçer ve oradan aşağı atlar ne olduğuna bakardım  hhhz:.
Evet gözün görebileceği bir mesafe var ve ötesini göremezsin. Bunda yanlış olan ne? Ayrıca Antarktika'ya gitmek için bilim adamı olman gerekiyor yani yoldan geçeni almıyorlar veya çok paran olmalı çünkü hiçbir devletin toprağı değil.

Ay tutulması olduğunda dünya’nın ay üzerine vuran gölgesi yuvarlak oluyor. Burdan bile bu saçma sapan dünya düzdür tartışması sonlandırılabilir. He he yıl olmuş 2018 amerika ve diğerleri dünyanın yuvarlak olmasını bize yutturmaya çalışıyor.

Tamam da düz dünyayı savunan kim :D
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 02:34:04 ÖÖ Gönderen: fea58 »