Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: admin@torrent-oyun.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Sistemi oluşturdum kafamda delici sorular var  (Okunma sayısı 248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi ExcellentJobIr

• 6. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 29
  • Torrent-Oyun.com
    • Steam Profili
  • Platform: Yalnız PC
Sistemi oluşturdum kafamda delici sorular var
« : Haziran 13, 2018, 05:06:58 ÖÖ »

Selamın aleyküm aylık 1300-1500 arasında maaşım var işe girdim Allahın izniyle de devamı gelecek gibi şu anda 17 yaşındayım 2 seneye üniversiteye gideceğim leptop lazım aslında konuya şurdan girmek lazım motor alacaktım yaklaşık 4500 5000 tl şurdan burdan toplaya toplaya parayı denkleştirirdim ehliyet sigortası kaskosu ekipmanları dedikmi benim elde kalıyor 1800 lira para  alacağım motor 4000 tl mh drift ailemin bana 2200 lira destek çıkması imkansız abimin çocugu doğacak vs durumlar sıkıntılı anlayacağınız sonra dedim kendimce sistemi geliştireyim baya kötü şu anda ekran kartım hariç her şey hesapladım monitörüm'de kötü 2400 lira para çıkıyor leptop alayım dedim 3000 4000 arasında ailem az bi açık olsa 500 600 liralık karşılar 2 seneye leptop çöp olur onu da boşverdim anlayacağınız kafam şey gibi ne yapacağıma karar veremedim benim şu anki kafam sistemi geliştirmek onda da şöyle bir sıkıntı var ryzen 2200 g mi 1300x mi birde sistemede sizinde fikirlerinizi merak ediyorum hem sohbet muhabbet çıksın hemde fikir alış verişi önerilerinizi bekliyorum

AOC 24.5" G2590VXQ  847 TL
Ryzen 3 1300x soğutuculu vatan 755 TL yada
Ryzen 3 2200 g 593 TL
MSI B350M PRO-VD PLUS 392 TL işlemciyle birlikte vatandan alırsam indirim oluyor 323 Tl ye filan geliyor
Kingston 8GB HyperX FURY Red DDR4 3200MHz 662
Sandisk 120GB Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 530MB / Yazma 310MB) 184

EDİT= Şöyle araştırmalarımdan sonra gaming 1ms montörler arasında en kafama yatan g2590 oldu sizin farklı önerileriniz varsa çok güzel olur
 :thumbup: ;)
Birde şöyle bir şeyde var eski ramim işlemcim anakartım 2. el satmaya kalksam 500 600 lirayı bulacağını düşünüyorum kaça gider şöyle kafadan bir hesaplamayla

Eski Nesil İşlemcilere Sıfır Olarak Para Verilmez Zaten O İşlemcilerde Grafik İşlemcide Yok Yani Ekran Kartını Daha Almamışsınız Bilgisayara Görüntü Veremezsiniz
Hocam önceden 1050 ti almıştım şimdilik idare etsin diye sistem özelliklerimden görebilirsin bayada indirimli fiyata aldım 666 tl  :thumbup:  :P
Bu arada seni'de bilgilendireyim 2200g de apu var uygun fiyatlı sistem toparlayacaklar öğle yapıyor gtx 1030 a neredeyse eşdeğer bir apusu var  :thumbup:

Yine söylüyorum araştırmalarım sonucunda en iyi toplayabileceğim sistemlerden birisi kafamdaki tek sıkıntı 1300x mi 2200 g mi bir'de kardeşim sen şöyle şöyle yap motorunu al paranı sakla seneye leptop alırsın ne yapacan motoru sistemi git ailene yardım et dersaneye filan gidersin gibi fikirler ben sizden bunları istiyorum benden yaşça büyük veya fark etmez küçükte olur fikir alış verişinde bulunmam lazım kafam çok karışık   :-X kiss:.

Elimde pek kullanmadığım 2si 1 arada leptop var tablet gibi bir şey onu satıp 5000 5500 liralık bir leptop dahi alabilirim elimde çok imkan var ama nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum öfff
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2018, 17:27:17 ÖS Gönderen: VI »
  • İşlemci               : AMD FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz
  • RAM                   : 8 GB 1600 mhz
  • Ekran Kartı        : Asus Expedıtıon Nvidia Geforce Gtx 1050 Ti 4gb Oc 128bit Gddr5 (dx12)
  • Bağlantı              : Komşu net
  • İşletim Sistemi   : windows7-64bit
  • Konsol                 : Hometeck WI 11
  • Anakart             : ASUS M5A97 EVO R2.0
  • Telefon               : iPhone 5s

Çevrimiçi TuranT

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 1
  • Torrent-Oyun.com
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
Ynt: Sistemi oluşturdum kafamda delici sorular var :)
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2018, 10:59:21 ÖÖ »

Hocam önceden 1050 ti almıştım şimdilik idare etsin diye sistem özelliklerimden görebilirsin bayada indirimli fiyata aldım 666 tl  :thumbup:  :P
Bu arada seni'de bilgilendireyim 2200g de apu var uygun fiyatlı sistem toparlayacaklar öğle yapıyor gtx 1030 a neredeyse eşdeğer bir apusu var  :thumbup:

Yine söylüyorum araştırmalarım sonucunda en iyi toplayabileceğim sistemlerden birisi kafamdaki tek sıkıntı 1300x mi 2200 g mi bir'de kardeşim sen şöyle şöyle yap motorunu al paranı sakla seneye leptop alırsın ne yapacan motoru sistemi git ailene yardım et dersaneye filan gidersin gibi fikirler ben sizden bunları istiyorum benden yaşça büyük veya fark etmez küçükte olur fikir alış verişinde bulunmam lazım kafam çok karışık   :-X kiss:.
Tamam İşte Onu Diyorum Eski Nesil İşlemcilerde APU Yok Ama Yeni Nesillerde Var
Ekran Kartınıda Gördüm Yorumu Sildim ama Geç Kalmışım Sanırım ;D
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2018, 11:00:14 ÖÖ Gönderen: TuranT »
  • İşlemci               : Intel Core i7 4700HQ 2.40GHz
  • RAM                   : 8GB Ram
  • Ekran Kartı        : Nvidia Geforce GTX 850M 4GB
  • Bağlantı              : 8MBps Superonline 60GB AKN
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64 Bit
  • Anakart             : Asus N550JK
  • Telefon               : Samsung Galaxy S4

Çevrimiçi ExcellentJobIr

• 6. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
    • Steam Profili
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2018, 11:01:23 ÖÖ »

Tamam İşte Onu Diyorum Eski Nesil İşlemcilerde APU Yok Ama Yeni Nesillerde Var
Ekran Kartınıda Gördüm Yorumu Sildim ama Geç Kalmışım Sanırım ;D
Yani Ekran Kartını Daha Almamışsınız Bilgisayara Görüntü Veremezsiniz diyince ben yanlış anladım galiba kusura bakmayın

Yorumlar birbirine girdi ortalık çok karıştı  ;D ;D
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2018, 11:04:18 ÖÖ Gönderen: ExcellentJobIr »
  • İşlemci               : AMD FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz
  • RAM                   : 8 GB 1600 mhz
  • Ekran Kartı        : Asus Expedıtıon Nvidia Geforce Gtx 1050 Ti 4gb Oc 128bit Gddr5 (dx12)
  • Bağlantı              : Komşu net
  • İşletim Sistemi   : windows7-64bit
  • Konsol                 : Hometeck WI 11
  • Anakart             : ASUS M5A97 EVO R2.0
  • Telefon               : iPhone 5s

Çevrimiçi emremremre987

• 5. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
  • Platform: PC + PS4
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2018, 11:09:44 ÖÖ »

vatan bilgisayardaki oem sistemler bak onlarıda toplama yapıyorlar fiyatları tam ederinde bütçene uyanı git elden al monitörüde alırsın aynı şekilde
  • İşlemci               : i5 5200U 2.2ghz
  • RAM                   : 4 gb DDR3 1600 mhz
  • Ekran Kartı        : gt820m
  • Bağlantı              : 32 MBps 75 gb akk
  • İşletim Sistemi   : windows 10 - 64 Bit
  • Konsol                 : ps4 500gb

Çevrimdışı Köpek Joe

• 2. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2018, 15:41:29 ÖS »

bence herşeyin en full olanını almayın  8) monitor çok gerekli mi. 300 tl ye düz samsung monitorler var tabi tercih meselesi. iyi günler
Ergen, geri kafalı ve kibirli insan çok var. Artık offline'ım.

Çevrimdışı easternblood1

• 1. Seviye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2018, 17:15:41 ÖS »

2 senem var demişsin bence ilk sene dershanesiz kendin çalış kendini ilk aşamada bir toparla. Sonraki sene dershaneye git. O 1 sene içinde gene biryerlerden para kazanır dershanenin maliyetini çıkarırsın.

Sisteme gelince:

Ekran kartın iyi güzel bence yanına ryzen 3 1300x i koy çünkü 2200g nin 1050ti ile darboğaz yaptığını gördüm. Monitöre bakarsan vatanda Asus un 1 ms monitörlerinde daha ucuzlarıda var onlarda işini görür. SSD konusunada değinmek istiyorum 120 gb alan yetecekmi çünkü oyun oynayacak birine hayatta yetmemesi lazım. Bundan dolayı bence monitörden artacak para ile SSD nin yanına birde harddisk al.  :thumbup:
  • İşlemci               : İntel Core i3 7100 - 3.9 GHz
  • RAM                   : Corsair Vengeance - 8 GB - DDR4 - 2400 MHz
  • Ekran Kartı        : MSI AMD Radeon RX460 - 2 GB
  • Bağlantı              : 24 MBps - Türk Telekom
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro - 64 Bit
  • Anakart             : MSI B250M PRO-VD

Çevrimdışı SelamOlsunDostlar

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 16
    • Steam Profili
Ynt: Sistemi oluşturdum kafamda delici sorular var
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2018, 18:44:31 ÖS »

Sevgili dostum monitöre o kadar para ayırıp işlemciyi düşürmemelisin. Monitörü 400-500 arasında al (son derece seni idare edicektir) İşlemciyi yükselt. İleriki zamanlarında ekonomin rahatlarsa monitörünü her zaman yükseltebilirsin ancak işlemciyi değil.

Hdd veya kasa var mı yazmamışsın şayet yoksa dar bütçede hdd yerine ssd almak mantıklı değildir. Çünkü 2 gün sonra o ssd dolucak ve hdd yoksa sap gibi kalıcaksın ,Hdd'in olmadığını varsayıyorum, İlk önce hdd alıp yine ekonominin rahatladığı dönemlerde ssd ye çıkabilirsin.
  • İşlemci               : Intel Core i5-8600K 3.60GHz
  • RAM                   : Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHz
  • Ekran Kartı        : Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 6GB 192Bit NVidia GeForce
  • Bağlantı              : SüperOnline 100 Mbps
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro - 64 Bit
  • Anakart             : MSI Z270 TOMAHAWK Intel Z270 3800MHz (OC)
  • Telefon               : Samsung Galaxy s7