Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!
Başlamayan torrentleri çalıştırmak için buraya göz atınız.

Dünya'nın En Büyük ve En Kaliteli Torrent Oyun Forumundasın!

BG reklam alınacaktır irtibat için admin@torrent-oyun.com ile iletişime geçebilirsiniz

Rapor Sistemini Gereksiz(Yardım,Kurulum Sorunları Vb) Kullanan Üyeler Ceza Alacaklardır.

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Arama Motorumuz Hakkında
İsabetli Aramalar Hakkında - Konsolcular İçin İyi Haber

Gönderen Konu: Rainbow Six : Patriots İlk Bakış  (Okunma sayısı 2852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Seltun

• V.I.P.
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 11
  • Tonight's The Night.
Rainbow Six : Patriots İlk Bakış
« : Nisan 05, 2012, 19:15:18 ÖS »

Yaşamları kurtarmak için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Ne ile uğraşıyor olursanız olun, ne tür oyunları seviyor olursanız olun, illa ki bir şekilde Rainbow Six serisine bulaşmışsınızdır. Bu Tom Clancy tarafından yazılan kitap serisi ile olabilir, Ubisoft tarafından yapılan oyun serisi ile de olabilir. Ben Raven Shield ile seriye giriş yapmıştım. Ne kötüdür ki, ondan sonra çıkan Lockdown ve Vegas'lar, Raven Shield'ın eline su dökmeyi başaramamıştı. Şimdiyse, 2013'te çıkacak Patriots, Vegas 2'den beş yıl sonra, köklere dönüş sözü veriyor.
Rainbow Six ekibi olarak bu seferki düşmanımız, kendilerine "Gerçek Vatanseverler" diyen bir grup. Bu grup, Amerikan hükümetinin ve özel şirketlerin icraatlarından memnun değil. Bu problemi çözmek içinse ellerine silah alıp, Amerika'yı birbirine katmaktadırlar. İşin can alıcı noktası da bu. Bu teröristler ne ultra klişe bir şekilde Orta Doğulu, ne de Meksika mafyası. Bunlar Amerikan vatandaşı. R6 ekip lideri John Wolfe'un yolda görse selam vereceği, sırt sırta Nascar yarışı izleyeceği kadar "Amerikalılar".

İçimizdeki Amerikalılar

İşte bu "içimizdeki düşman" konsepti, Patriots'un hikâyesinin temelini oluşturuyor. R6 ekibi Amerikan, teröristler Amerikan, çapraz ateşte kalan siviller de Amerikan. Baştan özet geçmek gerekirse, Patriots'un bir oyun olarak başarmak istediği şey, Heavy Rain'in FPS'sini yapmak. Tabii ki yapımcılar böyle söylemiyor, fakat birazdan anlatacaklarımdan sonra eminim ki siz de bana hak vereceksinizdir.
Dedim ya Heavy Rain gibi diye, bakın açıklayayım isterseniz. Oyunun gösterilen videolarından birinde, karakterimiz bir koltukta oturmakta ve televizyon izlemekteydi. Sonrasında eşinin getirdiği pastanın üstündeki mumu üfleyerek  doğum gününü kutlamaktaydı. Ama televizyonu açan ve mumu üfleyen de biziz. Ekranda "Şunu yapmak için şu tuşa bas" yazısı belirmekte. Açıkçası buraya kadar gram ilgimi çekmedi benim. Çünkü oyun bize seçme şansı sunmuyor, ortada sahnenin ilerlemesi için yapılması gereken bir eylem var. Benim o eylemi yapmama gibi bir şansım yok, sadece bir tuşa basarak, normalde kendiliğinden gerçekleşmesi gereken eylemi ben gerçekleştiriyorum ve yapımcılar buna "oyuncuyu oyuna dahil ediyoruz." diyor. Hayır, etmiyorsunuz. Battlefield 3'e bakın, Allah aşkına o "Uçağı kaldırmak için X'e bas" saçmalığı neydi öyle yahu?

Ama videonun ilerleyen dakikalarında bu fikrim biraz da olsa değişti. Evimize teröristler girdi, bize bomba bağladılar ve Times Meydanı'na doğru yola çıktık. Yolda Brooklyn köprüsünün üstünde saldırıya uğrayan arabadan kendimizi zar zor attık ama elimizde, bize bağlanan bir bombanın fünyesi vardı ve eğer parmağımızı kontrolördeki bir tuştan çekersek bomba patlayacaktı. Bakın bu güzel işte. Bu oyuncuyu oyuna dahil edebiliyor, çünkü istenilen eylemi yapmazsanız, iyi ya da kötü bir sonuçla karşılaşacağınızı biliyorsunuz. Umarım ki oyunun geneli de bu tarz etkileşimlerle dolu olur.

"E iyi de bu Rainbow 6 oyunuydu, nereden çıktı o adam?" dediğinizi duyar gibiyim. Ubisoft, Patriots ile sadece güzel bir taktik FPS yapma amacında değil. Ubisoft, Patriots'u sinematik ve oyuncuya empati kurduran bir deneyim yapma amacında. Az önce bomba bağlanmış adama saldırıyı yapanlar, köprünün üstünde mevzilenmiş R6'den başkası değil. R6 üyeleri bombalı adamı görüyor, eğer o bomba patlarsa etraftaki sivillere ne olur biliyor. Bundan dolayı o adamı uzaktan korumaya başlıyorlar ki bomba imha ekipleri geldiğinde, adam hala bombayı patlatmamış olsun. Fakat teröristlerle birebir çatışan, aşağıdaki polislerin bundan haberleri yok, bombacı ile karşı karşıya geliyorlar, R6'de polisleri bacaklarından vurarak etkisiz hale getiriyor. En sonunda, aşağıya iniliyor, bombacı ile karşılaşılıyor, elindeki fünye alınıyor ama bomba teröristler tarafından uzaktan etkileştiriliyor. R6'de sivilleri düşünerek adamı köprüden aşağıya atıyor.

Amaç,Amaca Ulaşmak İçin Kullanılan Yolları Mübah Kılar Mı ?

Gördüğünüz gibi beş dakikada hem iki polisi ömür boyu tekerlikli sandalyeye mahkum ettik, hem de adamın tekini köprüden aşağıya attık. İşte Patriots'ın özeti bu arkadaşlar. Ahlaki –seçimler demek istemiyorum çünkü ortada seçim yok- durumlar, Patriots'ın sinematik, Heavy Rain vari anlatımını güçlendirecek. Amerika, bu terörist organizasyonu tarafından çok zor günler geçiriyor, çünkü düşman artık çok güçlü. Kendilerini bir amaca adamışlar, silahları var. Kısacası bir ordular. R6'de, bazen bin kişiyi kurtarmak için bir kişiyi feda edebilecek.

Ubisoft'un Patriots'da bir başka geliştirmek istediği unsurda gerçekçilik. Yanlış anlaşılmasın ama, bahsettiğim gerçekçilik "bacağına bir kurşun yersen bütün bölüm sürünürsün" tarzı değil, karakter ve çevre arasındaki gerçekçilik. Gerçek hayattan düşünün, üzerinizde otuz kilo ekipmanla, koşarak bir duvara siper almaya giderseniz, o duvara çarparsınız ve sarsılırsınız, birden durmazsınız. Ya da yolunuzu kapatan bir araç kapısını elinizle kapatarak geçersiniz, üstüne doğru koşarak değil. İşte Patriots, bu tarz gerçekçilik hislerini oyuncuya vermek istiyor.
Çevre ile etkileşimi bu denli gerçekçi yaparken, yapay zekaya da çeki düzen vermemek olmazdı herhalde. Sizin de en nefret ettiğiniz yapımcı cümlesi "Yapay zekayı geliştirdik"dir herhalde. Merak etmeyin ondan bahsetmeyeceğim (sahi, hangi yapımcı "rezil bir yapay zeka yaptık" Der ki zaten?). Bahsetmek istediğim husus, yapay zekanın çevresinin farkında olması hususu. Eğer düşmanlarınız, onları keskin nişancı tüfekleri ile karşıdan gözlediğinizi biliyorlarsa, içinde bulundukları evin camlarından kabak gibi dışarıya bakmayacaklar. Ya da ekip üyelerimiz için konuşalım. R6'in taktiksel oynanışını temeli, ekibinize düzgün direktifler vermekten, her aksiyonlarını değerlendirmekten geçer. Ama Patriots da eğer ekibinize susturucu takın dediyseniz, ilerideki kapıyı açmak istediğinizde, ekibiniz otomatik olarak sessiz açış yapacak. E çünkü adamlara susturucu verdiniz, demek ki amacınız sessiz olmak, değil mi? Ya da iki farklı kapıya gönderdiğiniz ekibinizden, sizin olmadığınız kapıdaki ekip üyeniz, onun için odadaki en iyi düşmanı kendi kendine hedefleyebilecek ve sizden onay bekleyecek. Tabii eğer isterseniz, eski tarz bebek bakıcılığı da yapabilirsiniz. Yine de, kim silahına susturucu takıp, bir düşman dolusu odaya kapıyı patlatarak ve içeri bomba atarak girer ki?

Taktiğin Güzelmiş Abi,Güle Güle Kullan

Patriots'un çoklu oyuncu sisteminde iki güzel yenilik var. Birincisi, yapımcıların "sandtable" dedikleri, çoklu oyuncu maçlarına girmeden, haritaları kendi başınıza gezip, taktikler kurgulama modu. Sandtable'da güzel keskin nişancı noktalarını işaretleyebiliyor, kritik çatışma noktalarını belirleyebiliyorsunuz. Maçlara da kumandan/takipçi sistemi konulmuş. Maç içerisinde sizden daha yüksek seviyeli bir oyuncuyu kumandanınız olarak seçerek, onun sandtable modunda haritaya yerleştirdiği önemli noktaları görebiliyor, kendisinden emirler alabiliyorsunuz. Ama ben bu sandtable modunun, haritalarda üç-beş maç yaptıktan sonra anlamsızlaşacağını düşünüyorum. Ayrıca iple inme ve çıkmanın hızı da arttırılmış. Bu sayede yanlızca önünüze ya da yanınıza değil, ayrıca üstünüze de bakmanız gerekiyor. Bu da çoklu oyuncu maçlarına ayrı bir taktiksel boyut katıyor. Bunun dışında klasik çoklu oyuncu özellikleri, karakter gelişimi, ekipman açma Patriots'ın olmazsa olmazları arasında.

Ama beni en çok korkutan şeyi sona sakladım arkadaşlar. Ubisoft, birkaç hafta önce oyunun kreatif direktörünü, baş tasarımcısını ve animasyon direktörünü görevden aldı. Neden böyle bir şey yaptılar, bilmiyorum. Acaba oyunun hikayesi mi çok ağır geldi, basından gelecek tepkiden mi çok korktular bilmiyorum ama projenin ortasında böyle köklü bir değişiklik hayra alamet değil.

Rainbow Six Patriots, gümbür gümbür geliyordu, ta ki yapımcı ekibindeki değişikliklere kadar. Bundan sonra 2013'e kadar oyundan neler çıkartılır, neler eklenir, neyden korkulur bilemiyorum. Fakat yine de Patriots, en azından şu haliyle, PC, X360 ve PS3 kullanıcılarının merakla beklemesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Alıntıdır.
Ice Truck Killer

Çevrimdışı djhoso

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Torrent-Oyun.com
Ynt: Rainbow Six : Patriots İlk Bakış
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2013, 16:02:44 ÖS »
Rainbow 6; Patriots ne zaman Torrenti geleck acaba ?

Çevrimdışı Seltun

• V.I.P.
  • *
  • Tonight's The Night.
« Yanıtla #2 : Mart 02, 2013, 16:33:46 ÖS »
Oyun daha çıkmadı.
Ice Truck Killer

Çevrimdışı SwordBreaker

• 9. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 15
« Yanıtla #3 : Mart 02, 2013, 17:24:57 ÖS »
ne zamman çıkacak bu oyun
  • İşlemci               : amd athlon 7750 dual core processör 2.7ghz
  • RAM                   : 4 gb ram ddr2
  • Ekran Kartı        : ATI radeon 4800 hd serisi 512 mb ekran kartı
  • Bağlantı              : TTnet Netlimistiz paket 8mbit
  • İşletim Sistemi   : win 7 professionel

Çevrimdışı Seltun

• V.I.P.
  • *
  • Tonight's The Night.
« Yanıtla #4 : Mart 02, 2013, 17:43:02 ÖS »
Bilmiyorum ki.Ocak dendi şubat bitti oyun yok ortada :D
Ice Truck Killer

Çevrimdışı SwordBreaker

• 9. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 15
« Yanıtla #5 : Mart 02, 2013, 20:07:27 ÖS »
Bilmiyorum ki.Ocak dendi şubat bitti oyun yok ortada :D
;D :))  oda iyiymiş
  • İşlemci               : amd athlon 7750 dual core processör 2.7ghz
  • RAM                   : 4 gb ram ddr2
  • Ekran Kartı        : ATI radeon 4800 hd serisi 512 mb ekran kartı
  • Bağlantı              : TTnet Netlimistiz paket 8mbit
  • İşletim Sistemi   : win 7 professionel

Çevrimdışı readfalcon

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #6 : Mart 03, 2013, 08:50:24 ÖÖ »
Çıkınca indirmeliyimim sizce güzel oyunmu
  • İşlemci               : BELİRTİLMEDİ
  • RAM                   : BELİRTİLMEDİ
  • Ekran Kartı        : BELİRTİLMEDİ
  • Bağlantı              : BELİRTİLMEDİ
  • İşletim Sistemi   : BELİRTİLMEDİ
  • Konsol                 : BELİRTİLMEDİ

Çevrimdışı Seltun

• V.I.P.
  • *
  • Tonight's The Night.
« Yanıtla #7 : Mart 03, 2013, 13:52:33 ÖS »
Kesinlikle taktik fps severler için güzel bir oyun :)
Ice Truck Killer

Çevrimdışı ..Ghost_Recont..

• 9. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 4
  • ..Ghost-Recond..
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2013, 13:55:22 ÖS »
off be,ben bu oyunu indirmemmi süper bişi olacak inşallah cabucak cıkarda oynarız
  • İşlemci               : intelcorei5 2.30ghz
  • RAM                   : 4gb
  • Ekran Kartı        : 2gb amd
  • İşletim Sistemi   : windows 7-64 bit
  • Konsol                 : inşallah yakında :)
  • Eski Nick: UltraslaN..

chrisredfield_43

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2013, 13:56:32 ÖS »
bu oyundan vazmıgeçildi ya ne zaman çıkacak