Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
İsabetli Aramalar Hakkında - Konsolcular İçin İyi Haber

Gönderen Konu: Kablosuz PS3 Kolunu Bilgisayarda Kullanma|Resimli|Açıklamalı|İndirmeli Anlatım  (Okunma sayısı 25823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aXe

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Donanım Meraklısı

Bir Playstation sahibiyseniz ama aynı zamanda bilgisayardan da oyun oynamayı seviyorsanız bilgisayar oyunlarınız için ayrıca bir gamepad almanıza gerek yok. Halihazırdaki kablosuz Playstation gamepadini bilgisayarınıza gamepad olarak tanıtabilirsiniz. Birkaç adımda nasıl yapıldığını şimdi anlatımda göreceğiz.

1.YOL

Öncelikle ŞURADAKİ sayfadan bilgisayarınıza uygun olan en güncel (32 veya 64 bit) sürücüyü indirip kurun şu an 0.6.005 sürümü günceldir,boyutu 2mbdır.

Kurulum tamamlandıktan sonra Run DS3_tool seçeneğinin seçili olduğundan emin olarak kurulumu sonlandırın.

Şimdi PS3 kolunun algılayıcısını USB portuna takın. Sistem Tray'da donanım yükleme ile ilgili bir bildirim göreceksiniz, şuanda Windows bu gamepad'i tanımaya hazır olmadığından Windows Update içerisinde sürücüleri aramaya başlayacaktır.

Tam bu aşamadayken DS3 Tool'u açın ve Load driver butonuna basın.

Windows yazılımın imzasız olduğuna dair bir uyarı verecektir, pek aldırmanıza gerek yok, onaylayın.

Ekranda "SUCCESS: Install Completed" yazısını gördüğünüzde yükleme tamamlanmış demektir.

Profile butonuna bastığınızda gelen sayfada "Connected Game Contollers" açılır menüsünden PS3 kolunu görüyor olmanız gerek. Aşağıda bulunan "Vibration Testing" butonuna basarak bağlantının kurulup kurulmadığını da test edebilirsiniz. Titreşim varsa, bağlantı var demektir.

Windows'ta bulunan Denetim Masası altında Aygıtlar ve Yazıcılar ayarlarından gamepad'inize ince ayar çekebilirsiniz.

2.YOL - İsterseniz PS3 kolunu Bluetooth ile de bağlayabilirsiniz.

Bunun için yine MotionInJoy Gamepad Tool içerisinde bulunan "Bluetooth Pair" sekmesine geçin. Ardından altta bulunan "Pair Now" butonuna tıklayın.

Windows Gamepad'i bluetooth yardımı ile eşleştirmiş olacaktır. Şimdi PS3 kolunuzun USB alıcısını bilgisayarınızdan çıkarabilirsiniz. Bağlantıyı kontrol etmek için yine Profil sekmesinde titreşim testi yapabilirsiniz.

Hepsi bu kadar, ister USB algılayıcı ile ister Bluetooth ile bağlayın PS3 kolunuzu Joystick destekli tüm oyunlarda kullanabilirsiniz.

Aşağıda ise tüm bu adımların MotionInJoy'un sitesinde verilen İngilizce video anlatımını bulabilirsiniz.Çalıştığının kanıtıdır.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OfAs30v_730" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OfAs30v_730</a>
Alıntıdır
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2012, 20:02:26 ÖS Gönderen: aXe »
|

Çevrimdışı dakata

• 3. Seviye
  • *
  • Banned!
  • Aldığı Teşekkür: 2
  • Düşenin Dostu Olmaz..
hergün yeni birşey çıkıyor, paylaşım için teşekkürler...
  • İşlemci               : İntel Pentium Dual Core 1.80 Ghz (Çift Çekirdek)
  • RAM                   : 1+1 - DDR2 - 800 MHz
  • Ekran Kartı        : Nvidia 9400 GT (512 Mb 128 Bit)
  • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate 32 Bit

Çevrimdışı TheRondeL

• 6. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 20
Ps2 kolu olur mu? ve bu kablonun ucu kasanın usb girişine uyumlumu?
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz, 2498 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
  • RAM                   : 3 Gb
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 4300/4500 Series 512 Mb
  • Bağlantı              : 2 Mbit TTnet
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 32 bit
  • Konsol                 : Playstation 2

Çevrimdışı aXe

• 3. Seviye
  • *
  • Donanım Meraklısı
Ps2 kolu olur mu? ve bu kablonun ucu kasanın usb girişine uyumlumu?
kablosuz ise bu yöntemi uygulayarak yapabilirsiniz.Usb kabloluysa direk takın ayarlarını yapın çalışır.
Ama aşağıdaki resimdeki gibiyse yada onun altındaki gibiyse bir çevirici kablo almanız lazım ps2/usb converter olarak geçer

Eğer 1.resimdeki gibiyse şu yukarıdaki aleti
2.resimdeki gibiyse aşağıdaki aletten alman gerekir ikiside 15 tl civarlarıdır
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2012, 21:18:30 ÖS Gönderen: aXe »
|

Çevrimdışı TheRondeL

• 6. Seviye
  • *
kablosuz ise bu yöntemi uygulayarak yapabilirsiniz.Usb kabloluysa direk takın ayarlarını yapın çalışır.
Ama aşağıdaki resimdeki gibiyse bir çevirici kablo almanız lazım ps2/usb converter olarak geçer

Eğer yukarıdaki gibiyse bu yukarıdaki aletten satın alman gerekir 10-20 lira civarıdır

bu kablodan bende var dostum, nasıl yapıcaz ve klavyeye falan zarar vermez inşallah programlar falan
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2012, 21:15:58 ÖS Gönderen: TheRondeL »
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz, 2498 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci

Çevrimdışı aXe

• 3. Seviye
  • *
  • Donanım Meraklısı
bu kablodan bende var dostum, nasıl yapıcaz ve klavyeye falan zarar vermez inşallah programlar falan
resimdeki gibi çevirici varsa direk oradaki girişe gamepadi tak,usb girişinide bilgisayara tak çalışır.çalışmazsa aygıt yöneticisinden ayarlarını yapmayı dene.klavyeye felan hiçbir zarar vermiyor korkmana gerek yok
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2012, 21:20:53 ÖS Gönderen: aXe »
|

Çevrimdışı TheRondeL

• 6. Seviye
  • *
resimdeki gibi çevirici varsa direk oradaki girişe gamepadi tak,usb girişinide bilgisayara tak çalışır.çalışmazsa aygıt yöneticisinden ayarlarını yapmayı dene.klavyeye felan hiçbir zarar vermiyor korkmana gerek yok

Sağolasın fps oyunlarında joystick calısıyor mu? :D

Çevrimdışı aXe

• 3. Seviye
  • *
  • Donanım Meraklısı
Sağolasın fps oyunlarında joystick calısıyor mu? :D
desteklenen her oyunda çalışıyor merak etme bizzat denedim.ama bununla fps oynamak çok zor
|

Çevrimdışı dakata

• 3. Seviye
  • *
  • Banned!
  • Aldığı Teşekkür: 2
  • Düşenin Dostu Olmaz..
desteklenen her oyunda çalışıyor merak etme bizzat denedim.ama bununla fps oynamak çok zor

evet joyistikin kolunu dönderene kadar mermi yağmuruna tutuluyorsun :D
  • İşlemci               : İntel Pentium Dual Core 1.80 Ghz (Çift Çekirdek)
  • RAM                   : 1+1 - DDR2 - 800 MHz
  • Ekran Kartı        : Nvidia 9400 GT (512 Mb 128 Bit)
  • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate 32 Bit

bgrhn1999

• Ziyaretçi
Teşekkürler, güzel anlatım.

Facebook Yorumları