Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
İsabetli Aramalar Hakkında - Konsolcular İçin İyi Haber

Gönderen Konu: LoL - Kabiliyet Dizilimi  (Okunma sayısı 78055 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AsiLKurT

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 3
  • Torrent-Oyun.com
LoL - Kabiliyet Dizilimi
« : Ağustos 16, 2013, 15:55:35 ÖS »

Öncellikle herkese merhabalar.Arkadaşlar ben bu kabiliyet dizilimlerini "Tank, Ormancı, Yetenek Gücü Taşıyıcısı, Saldırı Gücü Taşıyıcısı ve Destek" olmak üzere 5 farklı başlık altında dizmek istiyorum.Bu 5 başlık altında bana önerebileceğiniz kabiliyet dizilimleri var mı?Şimdiden teşekkürler.

Herkese iyi forumlar... :thumbup:
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2013, 15:57:12 ÖS Gönderen: AsiLKurT »
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i5-2500 CPU @ 3.30GHz 3.30 GHz
  • RAM                   : 8,00 GB
  • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce GT 430
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 Bit

Çevrimdışı Zlatan06

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 2
  • Torrent-Oyun.com
Ynt: LoL - Kabiliyet Dizilimi
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2013, 22:34:49 ÖS »
Taşıyıcı dizilimleri karaktere ve rakibe göre yapılmalıdır . Bunları zaman içinde tecrübene dayanarak kendin kurarsın zaten . Ufak 1-2 örnek atacağım 5 dakika içinde

Edit :

Sup Dizilim

Bu dizilim hafif tanky suplar için ( thresh , nunu vs. ) İstersen diğer destek rollere de çıkabilirsin , can ve defans ağırlıklı , rünleri de o civar yaparsan küçük sevimli bir tank olabilirsin .

Bu dizilim adcler için . Zed için de aynı dizilimi kullanıyorum .

Karşılaşacağın rakibe göre direnç-sertlik ayarını yapacaksın . (Ad varsa karşında sertlik , ap için direnç)
Yine kullanacağın karaktere ve oyun stiline göre tahribat-ölümcül ayarı yapacaksın . ( Kritik için tahribat, düz hasar için ölümcül)

Ap Dizilim

Sertlik-Direnç ayarı burda da geçerli . Her türlü ap karakter için kullanabilirsin . Elise, kennen , diana gibi ap-tank çıkabileceğin karakterlerde (ap-tank çıkman gerekiyorsa tabi , yok yere takımını suikastçiden mahrum bırakma) 9-21 şeklinde bir dizilim yapabilirsin , pek tavsiye etmem ama olur da bir troll çıkarsa tank çıkman gerekirse diye .

Full tank dizilim

Bunu genel olarak Shen ve Renekton'a tercih ediyorum . Kill almaya değil de ölümsüzlüğe oynaman gerekiyor , gerekirse tüm tf boyunca kule tanklaman , tüm ultilere kafa atman vs.

Son olarak belirtmek isterim , kabiliyetler hayat kurtarmaz , çok ölümcül işler yapmaz . Ufak katkıları olur . Önemli olan kabiliyetleri rünler ile destekleyebilmek . İyi oyunlar

« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2013, 22:48:50 ÖS Gönderen: Zlatan06 »

Çevrimdışı helpme

• 4. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 13
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2013, 22:39:59 ÖS »
Dostum temel olarak öyle dizebilirsin ama bazı şampiyonların kendine özel kabiliyetleri olabilir solomid ten bakıyorum genelde. Ya da illağa böyle tank,yetenek gücü, atak için dizeceksen de tankı,ormanı yetenek ve atak için 2 ye ayırman lazım. Yetenek gücü taşıyıcısını da mana ihtiyacı olan 21-0-9 mana ihtiyacı olmayan 21-9-0 şeklinde 2 ye ayırmalısın. Atak gücü için de bazılarına 21-0-9 iyi gidiyor. O da 2 ye ayrılmalı. Birde ayrı olarak hibrid şampiyonlar için hem atak hem büyü verilmeli akali,jax, kayle, teemo tarzı.
  • İşlemci               : i7
  • RAM                   : 8 GB
  • Ekran Kartı        : Radeon HD 5700
  • Bağlantı              : 8MBPS-TTNET Limitsiz
  • İşletim Sistemi   : Windows 7-64bit

Çevrimdışı AsiLKurT

• 1. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2013, 11:26:37 ÖÖ »
Taşıyıcı dizilimleri karaktere ve rakibe göre yapılmalıdır . Bunları zaman içinde tecrübene dayanarak kendin kurarsın zaten . Ufak 1-2 örnek atacağım 5 dakika içinde

Edit :

Sup Dizilim

Bu dizilim hafif tanky suplar için ( thresh , nunu vs. ) İstersen diğer destek rollere de çıkabilirsin , can ve defans ağırlıklı , rünleri de o civar yaparsan küçük sevimli bir tank olabilirsin .

Bu dizilim adcler için . Zed için de aynı dizilimi kullanıyorum .

Karşılaşacağın rakibe göre direnç-sertlik ayarını yapacaksın . (Ad varsa karşında sertlik , ap için direnç)
Yine kullanacağın karaktere ve oyun stiline göre tahribat-ölümcül ayarı yapacaksın . ( Kritik için tahribat, düz hasar için ölümcül)

Ap Dizilim

Sertlik-Direnç ayarı burda da geçerli . Her türlü ap karakter için kullanabilirsin . Elise, kennen , diana gibi ap-tank çıkabileceğin karakterlerde (ap-tank çıkman gerekiyorsa tabi , yok yere takımını suikastçiden mahrum bırakma) 9-21 şeklinde bir dizilim yapabilirsin , pek tavsiye etmem ama olur da bir troll çıkarsa tank çıkman gerekirse diye .

Full tank dizilim

Bunu genel olarak Shen ve Renekton'a tercih ediyorum . Kill almaya değil de ölümsüzlüğe oynaman gerekiyor , gerekirse tüm tf boyunca kule tanklaman , tüm ultilere kafa atman vs.

Son olarak belirtmek isterim , kabiliyetler hayat kurtarmaz , çok ölümcül işler yapmaz . Ufak katkıları olur . Önemli olan kabiliyetleri rünler ile destekleyebilmek . İyi oyunlar

Arkadaşım emeğin için gerçekten çok teşekkür ederim ve teşekkürünü de verdim.Ancak dizilimlerin bana biraz karmaşık geldi acaba bu 5 başlık altında kabiliyet dizilimlerini biraz daha basitleştirilmiş şekilde tekrar dizebilir misin?.Birde ormancı için de bir dizilim yapmama yardımcı olur musun? Bu arada kardeşim biliyorum zamanını alıyorum ama senden bir şey daha isteyeceğim.Çoğu kişi gibi benimde sadece 2 rün sayfam var, evet gerekirse ilerde bunu 3-4 ya da 5 yapıp kabiliyetlerle aynı başlıklar altında dizebilirim ama şimdilik bu 2 rün sayfasını "Attack Damage" ve "Ability Power" olarak 2 başlıkta dizmek istiyorum bu konuda da bana yardımcı olabilir misin acaba?Şimdiden teşekkürler.

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2013, 11:39:00 ÖÖ Gönderen: AsiLKurT »

Çevrimdışı Zlatan06

• 1. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2013, 13:36:21 ÖS »
http://www.mobafire.com/

Siteden her türlü dizilime ve item buildine bakabilirsin . Ama en iyisi zamanla kendi stilini oluşturmandır , herkesin oyun stili bir değil çünkü .

Rünlere gelirsek ;

Ad için ,

Damga - Saldırı gücü (Zırh delme veya can çalma da konulabilir, oynadığın karaktere ve tercihine bağlı)
Mühür - Zırh
Nişan - Büyü direnci
Cevher - Saldırı gücü

Sakın damgaları zırh çıkayım mühürleri öyle çıkarım deme , en yüksek değerleri bu dizilimle elde edersin . Ful Adc için olaylar biraz değişebilir ama en genel ad rün dizilimi budur . Her türlü ad ve tank karakter için bunu kullanırım .

Ap için , Oyun başında etkili olan karakterlere ful ap çıkılabilir . Sık oynadığın karakterler çok mana yiyen karakterlerse mana regen çıkılabilir , biraz çetrefilli durum . Ben Damga için büyü nüfuzu ve gerisi için yetenek gücü kullanıyorum . Ahri Diana gibi karakterlerde biraz sıkıntı cıkarsa da diğer suikastçilerde iş görüyor .

Not : 20 değilsen , sakın rün alma . 20'den sonra birincil rünleri alabiliyorsun , boşuna para verme önceden

Edit :

Ormancı Dizilim

Jarvan ve lee sin için kullandığım kabiliyet dizilimi . Ap karakterler için değişiyor durum .
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2013, 13:38:45 ÖS Gönderen: Zlatan06 »

Çevrimdışı AsiLKurT

• 1. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2013, 16:12:54 ÖS »
http://www.mobafire.com/

Siteden her türlü dizilime ve item buildine bakabilirsin . Ama en iyisi zamanla kendi stilini oluşturmandır , herkesin oyun stili bir değil çünkü .

Rünlere gelirsek ;

Ad için ,

Damga - Saldırı gücü (Zırh delme veya can çalma da konulabilir, oynadığın karaktere ve tercihine bağlı)
Mühür - Zırh
Nişan - Büyü direnci
Cevher - Saldırı gücü

Sakın damgaları zırh çıkayım mühürleri öyle çıkarım deme , en yüksek değerleri bu dizilimle elde edersin . Ful Adc için olaylar biraz değişebilir ama en genel ad rün dizilimi budur . Her türlü ad ve tank karakter için bunu kullanırım .

Ap için , Oyun başında etkili olan karakterlere ful ap çıkılabilir . Sık oynadığın karakterler çok mana yiyen karakterlerse mana regen çıkılabilir , biraz çetrefilli durum . Ben Damga için büyü nüfuzu ve gerisi için yetenek gücü kullanıyorum . Ahri Diana gibi karakterlerde biraz sıkıntı cıkarsa da diğer suikastçilerde iş görüyor .

Not : 20 değilsen , sakın rün alma . 20'den sonra birincil rünleri alabiliyorsun , boşuna para verme önceden

Edit :

Ormancı Dizilim

Jarvan ve lee sin için kullandığım kabiliyet dizilimi . Ap karakterler için değişiyor durum .
   Kardeşim tekrar zamanını ayırıp bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Emeklerin için de ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı Zlatan06

• 1. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2013, 22:29:18 ÖS »
Rica ederim dostum

Çevrimdışı Fmp

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #7 : Ağustos 19, 2013, 11:05:57 ÖÖ »
  20 tane kabiliyet sayfası açabiliyorsun ve sen 5 tane kabiliyet sayfası ile sınırlamayı düşünüyorsun. Her karaktere farklı bir kabiliyet sayfası oluşturursun ve bunlar oyundan oyuna değişirler genel olarak. Başlangıçta sen kendin oyununa göre kabiliyet sayfası oluşturamayabilirsin bu gibi zamanlarda solomid, mobafire gibi sitelerden yardım alman en doğrusu olur. Fakat o sitelerdeki karakter rehberlerini iyi anlaman gerekiyor çünkü sana standart bir kabiliyet sayfası düzenlemezler.

Sen her rolde oynadığın karakterleri yazarsan ona göre sana kabiliyet sayfası düzenlemende yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı vampir889

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #8 : Eylül 14, 2013, 13:54:40 ÖS »
emeğine sağlık kardeşim verdim teşekkürünü  :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i5-3570 3.4 GHz
  • RAM                   : 4 GB-ddr3
  • Ekran Kartı        : msi ati radeon hd 7750
  • Bağlantı              : ttnet limitsiz
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate - 34bit

Facebook Yorumları