Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!
Başlamayan torrentleri çalıştırmak için buraya göz atınız.

Dünya'nın En Büyük ve En Kaliteli Torrent Oyun Forumundasın!

BG reklam alınacaktır irtibat için admin@torrent-oyun.com ile iletişime geçebilirsiniz

Rapor Sistemini Gereksiz(Yardım,Kurulum Sorunları Vb) Kullanan Üyeler Ceza Alacaklardır.

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Arama Motorumuz Hakkında
İsabetli Aramalar Hakkında - Konsolcular İçin İyi Haber

Gönderen Konu: League of Legends Oyun İçi ve Şampiyon Seçim Ekranındaki Sesleri Değiştirme  (Okunma sayısı 2803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oktetika

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Addicted to LoL

İlk olarak şunu söylemek istiyorum bu anlatacağım şey locale.cfg deki tr_Tr'yi en_GB yapmak değil bu oyunu tamamı ile İngilizce'ye çeviriyor biz sadece sesleri İngilizce yapıyoruz.

Evet şunu fark ettim ki oyun içi seslendirmeleri beğenmeyen birçok kişi var. Ben de bunlardan biriydim açıkçası. İkide iki, üçte üç denilmesi double kill, triple kill ya da ne bileyim penta kill yanında biraz garip geliyordu. Ben de bunları bulup değiştirmek için çok uğraştım ancak emeklerim sonunda meyvesini verdi. :D Ancak söylemem gerek bu dosya değişimi sadece konuşmacı sesini değil şampiyonların oyun içi sesini de değiştiriyor.
Şampiyon seçim ekranındaki ses değişimini de ekleyeceğim bu yazıya ek olarak.

Öncelikle bu klasördeki VObank_tr_TR.fsb dosyasını yedekleyin eğer tekrar Türkçe'ye çevirmek isterseniz diye.

C:\Program Files\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_game_client_tr_tr\managedfiles\0.0.0.74\DATA\Sounds\FMOD

Ardından bu klasördeki VObank_en_US.fsb dosyasını kopyalayıp ilk açtığınız üstteki verdiğim klasöre VObank_en_US.fsb adını VObank_tr_TR.fsb yaparak yapıştırın.

C:\Program Files\Riot Games\League of Legends \RADS\projects\lol_game_client_en_gb\managedfiles\0.0.0.157\Data\Sounds\FMOD (West veya Nordic & East'in güncel olması gerekiyor elinizde bu dosya olması için)

İşlemimiz bu kadar. Şu anda oyuna girdiğiniz zaman oyundaki yazılar Türkçe, şampiyon seçim ekranındaki seslendirmeleri Türkçe ve Oyun içindeki sesler İngilizce.

ŞAMPİYON SEÇİM EKRANINDAKİ SESLERİ DEĞİŞTİRME

Evet bu çok daha farklı bir olay ama yine yedekleme yapmanızı tavsiye ederim. :D

Bu sesleri değiştirmek için öncelikle bu klasöre girin;

C:\Program Files\Riot Games\League of Legends \RADS\projects\lol_air_client\releases\0.0.1.35\deploy\assets\sounds

Tr sunucusunda oynadığımız zaman oyun tr_TR\Champions klasörü içindeki sesleri kullanıyor biz bunları değiştireceğiz. Öncelikle tekrar söylüyorum bu ses dosyalarını yedeklemenizi tavsiye ederim.

Her neyse konumuza dönelim. Ses dosyalarını değiştirmeden önce hangi dilde sesleri kullanacağınıza karar verin açıkçası ben Kore sunucusunda kullanılan sesleri kullanıyorum. :D İstediğiniz dildeki ses dosyalarını kopyalayıp tr_TR\Champions klasörü içine atmanız yeterli olacaktır.

İngilizce için en_GB ya da en_US farketmez ikisi de aşağı yukarı aynı.
Korece için ko_KR deki ses dosyalarını kullanabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Artık oynunuzu oynayabilirsiniz iyi eğlenceler.

ÖNEMLİ NOT: OYUNA YENİ YAMALAR GELDİKÇE BU DOSYALARIN YERİNİN DEĞİŞME OLASILIĞI VAR. KONUYU MÜMKÜN OLDUĞUNCA GÜNCEL TUTMAYA ÇALIŞACAĞIM.

GÜNCEL
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2013, 13:48:43 ÖS Gönderen: Oktetika »
  • İşlemci               : İntel Core 2 Duo P8800
  • RAM                   : 4 GB
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 4650
  • Bağlantı              : 20 MBps - SuperOnline
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 32 Bit

Çevrimdışı efedeko

• 6. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 3
  • Torrent-Oyun.com
türkçemiz varken neden ingilizce yapmayı düşünüyon ki biz oyunlarda türkçe yama bulmaya çalışırız sen türkçeyi ingilizce yapmaya çalışıyon :D
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i5 CPU
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 4600 Series
  • Bağlantı              : 4 MBps-TTNET Limitsiz
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Home Premium

Çevrimdışı KırmızıPanda

• 6. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 32
  • Indie Game <3
    • Facebook Profili
Orjinal dil "bana göre" her zaman daha iyidir. Eğer LoL'e başlarsam rezerved 'liyim bu konuyu  O0
Indie Game Hastası !
(Sürekli Güncel) Türkçe Alt Yazılı Oyun Trailerları: http://www.torrent-oyun.com/index.php?topic=126102

Resime Tıklayarak Konuya Gidebilirsiniz

Resime Tıklayarak Konuya Gidebilirsiniz

Çevrimdışı YouNeverWalkAlone

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 1
  • Torrent-Oyun.com
    • Facebook Profili
İngilizce seslendirme yapınca kendinizi LCS'de zannediyorsunuz :) tavsiye ederim
  • İşlemci               : Intel Core i3
  • RAM                   : 4GB
  • Ekran Kartı        : Intel(R) HD Graphics
  • Bağlantı              : TTNET 8GB KOTA
  • İşletim Sistemi   : Win7-64 bit
  • Konsol                 : PS2
1 Saniye sonra yaşayacağımızın garantisimi var ?

Çevrimdışı Oktetika

• 1. Seviye
  • *
  • Addicted to LoL
türkçemiz varken neden ingilizce yapmayı düşünüyon ki biz oyunlarda türkçe yama bulmaya çalışırız sen türkçeyi ingilizce yapmaya çalışıyon :D

Yok olay şu şimdi yazılar yine Türkçe onda bir sıkıntı yok sadece seslendirmeleri hoş bulmuyorum. :D Ayrıca dediğim gibi yabancı sunucudaki yazıları Türkçe'ye çevirmek için yol arıyorum şu sıralarda. :D Yani şimdi özellikle Teemo'nun seslendirmesini düşünürsek bir bayan seslendiriyor Teemo'yu Tr sunucusunda ya da Ahri'nin sesini Kore sunucusundaki ses ile karşılaştırırsak çok daha hoş seslendirmeleri var bence. :D Zevk meselesi denilebilir. :D
  • İşlemci               : İntel Core 2 Duo P8800
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 4650
  • Bağlantı              : 20 MBps - SuperOnline
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 32 Bit

Çevrimdışı Zlatan06

• 4. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 2
  • Torrent-Oyun.com
Arkadaşım şimdi türkçeyken beşte beş yapıyorsun , fakir gibi beşte beş diyor . Ne heyecan ne bişey olmaz olsun öyle beşte beş diyorsun kendine . Ama ingilizcede öyle mi , o tatlı hatun güzel sesiyle PENTA KİLL diyor kendinden geçiyorsun .

http://www.youtube.com/watch?v=jx_i_E8WCfo

şu videoyu da koyayım da bi bakın :)

Çevrimdışı KhalizaTR

• 1. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
    • Facebook Profili
Yardım eder misin yapamadım ya Facebook adresın varsa verirmisin
  • İşlemci               : Intel Core i3 2100 CPU @ 3.10GHz (4 Çekirdek)
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 5400 1+ GB
  • İşletim Sistemi   : Windows 8 - 64 Bit

Çevrimdışı haytHaM

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 12
  • Torrent-Oyun.com
  • Platform: Yalnız PC
Adamlar bizim için uğraşıp türkçe yapıyorlar siz onu ingilizce yapıyorsunuz.
  • İşlemci               : intel(R) Core(TM) i3-2120 cpu @ 3.30GHz (4CPUs) 3.3GHz
  • RAM                   : 4GB DDR3 3300MHz
  • Ekran Kartı        : Nvidia GTX650 Tİ BOOST DIRECTU II O.C EDİTİON 2GB 192 BİT
  • Bağlantı              : 24MBps TTnet
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 -64bit

Çevrimdışı KhalizaTR

• 1. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
    • Facebook Profili
0.0.0.157 dosyası yok 0.0.0.150 var ve 0.0.0.161 var
  • İşlemci               : Intel Core i3 2100 CPU @ 3.10GHz (4 Çekirdek)
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 5400 1+ GB
  • İşletim Sistemi   : Windows 8 - 64 Bit

Çevrimdışı Thepianist

• 4. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 1
  • Torrent-Oyun.com
İlk olarak şunu söylemek istiyorum bu anlatacağım şey locale.cfg deki tr_Tr'yi en_GB yapmak değil bu oyunu tamamı ile İngilizce'ye çeviriyor biz sadece sesleri İngilizce yapıyoruz.

Evet şunu fark ettim ki oyun içi seslendirmeleri beğenmeyen birçok kişi var. Ben de bunlardan biriydim açıkçası. İkide iki, üçte üç denilmesi double kill, triple kill ya da ne bileyim penta kill yanında biraz garip geliyordu. Ben de bunları bulup değiştirmek için çok uğraştım ancak emeklerim sonunda meyvesini verdi. :D Ancak söylemem gerek bu dosya değişimi sadece konuşmacı sesini değil şampiyonların oyun içi sesini de değiştiriyor.
Şampiyon seçim ekranındaki ses değişimini de ekleyeceğim bu yazıya ek olarak.

Öncelikle bu klasördeki VObank_tr_TR.fsb dosyasını yedekleyin eğer tekrar Türkçe'ye çevirmek isterseniz diye.

C:\Program Files\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_game_client_tr_tr\managedfiles\0.0.0.74\DATA\Sounds\FMOD

Ardından bu klasördeki VObank_en_US.fsb dosyasını kopyalayıp ilk açtığınız üstteki verdiğim klasöre VObank_en_US.fsb adını VObank_tr_TR.fsb yaparak yapıştırın.

C:\Program Files\Riot Games\League of Legends \RADS\projects\lol_game_client_en_gb\managedfiles\0.0.0.157\Data\Sounds\FMOD (West veya Nordic & East'in güncel olması gerekiyor elinizde bu dosya olması için)

İşlemimiz bu kadar. Şu anda oyuna girdiğiniz zaman oyundaki yazılar Türkçe, şampiyon seçim ekranındaki seslendirmeleri Türkçe ve Oyun içindeki sesler İngilizce.

ŞAMPİYON SEÇİM EKRANINDAKİ SESLERİ DEĞİŞTİRME

Evet bu çok daha farklı bir olay ama yine yedekleme yapmanızı tavsiye ederim. :D

Bu sesleri değiştirmek için öncelikle bu klasöre girin;

C:\Program Files\Riot Games\League of Legends \RADS\projects\lol_air_client\releases\0.0.1.35\deploy\assets\sounds

Tr sunucusunda oynadığımız zaman oyun tr_TR\Champions klasörü içindeki sesleri kullanıyor biz bunları değiştireceğiz. Öncelikle tekrar söylüyorum bu ses dosyalarını yedeklemenizi tavsiye ederim.

Her neyse konumuza dönelim. Ses dosyalarını değiştirmeden önce hangi dilde sesleri kullanacağınıza karar verin açıkçası ben Kore sunucusunda kullanılan sesleri kullanıyorum. :D İstediğiniz dildeki ses dosyalarını kopyalayıp tr_TR\Champions klasörü içine atmanız yeterli olacaktır.

İngilizce için en_GB ya da en_US farketmez ikisi de aşağı yukarı aynı.
Korece için ko_KR deki ses dosyalarını kullanabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Artık oynunuzu oynayabilirsiniz iyi eğlenceler.

ÖNEMLİ NOT: OYUNA YENİ YAMALAR GELDİKÇE BU DOSYALARIN YERİNİN DEĞİŞME OLASILIĞI VAR. KONUYU MÜMKÜN OLDUĞUNCA GÜNCEL TUTMAYA ÇALIŞACAĞIM.

GÜNCEL

Resimli anlatım yapar mısın ?
beceremedim de :D