Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: admin@torrent-oyun.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Age of Empires II: The Conquerors Expansion - FULL - Zamunda TOrrent - indir PC  (Okunma sayısı 66605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PcKoPaT71 | p71

 • Emektar
 • *
 • İleti: 6.039
 • Aldığı Teşekkür: 4026
 • Platform: Yalnız PC
Age of Empires II: The Conquerors Expansion | Torrent indir + HIZLI indir + Tek Link indir

 Torrent
 ISO
 PC
 +
 Yok
 171.96 MB


Age of Empires II ile bundan bir yılı geçkin bir süre önce tanışmıştık. Oyun, serinin genel temasını bozmadan yepyeni birimler, yeni uygarlıklar ve oynanış özellikleriyle üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra bile hala birçok oyunseverin vazgeçemeden oynadığı klasik bir oyun olarak arşivimizin vazgeçilmez bir parçası oldu.

Son yıllara baktığımızda bu türde gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunları arasında klasik olarak yerini sağlamlaştıran bir diğer oyun da Starcraft. Dikkat edecek olursanız bu yıl ve geçtiğimiz yıl sonundan beri çıkan gerçek 3D stratejileri bu sınıfa katmadım. Her ne kadar bu oyunların tamamı RTS sınıfına giriyor olsa da, sanırım, bu iki oyunu diğerlerinden ayrı bir köşeye koymamız lazım. Nitekim Starcraft, Broodwar genişleme paketiyle alışageldiğimiz sıradan genişleme paketlerinin çok ötesinde single-player ağırlıklı ve geliştirilmiş multiplayer özellikleriyle çok üstün bir genişleme paketiydi. Benzer şekilde Age of Empires 2'nin çıkışının üzerinden bir yılı aşkın bir süre sonra ilk resmi genişleme paketi Conqurerors Expansion adıyla oyunseverlerle buluştu.

Age of Empires 2'nin sitemizde malesef bir incelemesi yok, çünkü, sitemizin açılışından çok önce piyasaya çıkmıştı bile. Oyun çıktığı sıralarda "serbest" içerikli sayılabilecek bir web site'm vardı ve bu sitede büyük keyif alarak oynadığım iki oyuna da yer vermiştim: Age of Empires II ve Homeworld. Siteyle ilgili çalışmalarımı TrGamer gündeme geldiğinde dondurmak zorunda kaldım, ancak bu sitede yer alan ve malesef tamamlayamadığım bu iki bölümden Age of Empires II'yi TrGamer'ın Oyun Rehberi bölümüne aktardım. TrGamer'ın çalışmaları ve izleyen zaman içinde vakit yetersizliği nedeniyle malesef bu yazıları daha fazla geliştirme fırsatım olmadı, ancak unutmadan şunu belirtmeliyim ki özel bir nedenden dolayı TrGamer'ın varlığını bu oyunlara borçluyuz.

Age of Empires serisini özel yapan şey çok yüksek oynanabilirlik değeri. Günümüzde hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler oyunseverlere en hızlı şekilde kaliteli oyunlar aracılığıyla erişiyor. Belki komik gelecek ama, teknolojinin kullanıcıya yansıması denince aklıma sürekli olarak hep aynı şey gelir: Evlerde kullandığımız teflon tavaların varlığı. Teflon tavayı NASA'nın "atmosfere giren uzay araçlarını ısıya daha dayanıklı nasıl yaparız?" sorusuna ve ardından gelen araştırmalarına borçluyuz. İşte demek istediğim bu örneğin tam tersi, oyunlar sayesinde teknolojideki gelişmeleri teflon gibi on yıllarca beklemeden neredeyse anında yaşıyor oluşumuz. Age of Empires II de benzer şekilde serinin yüksek oynanabilirliğine teknolojinin verimli kullanımını ekleyerek karşımıza çıkmıştı, ve genişleme paketiyle yine çıktı.

İlk oyunun bende yarattığı bağımlılıktan kurtulmayı başarıp rehberini hazırlamaya başladığımda oldukça zorlandığımı hatırlıyorum. Nedeni ise bir strateji oyununda bulabileceğimiz bu zengin içeriği bir rehber haline nasıl getireceğim sorusuydu, sanırım rehberin yarım kalmasının diğer bir nedeni de bu. Çünkü her birimi tanıtacak notların yanı sıra stratejik önemlerini her uygarlık için ayrı ayrı yazmak gerekiyordu. Bunun nedeni her uygarlıkta benzer birimler olmasına karşın karşılıklı eşleştirmenin mümkün olmayışıydı (Command & Comquer serisinin tersine). Oyunun yapımcısı Ensemble Studios birimleri ve teknoloji ağaçları farklı bile olsa her uygarlığı sadece genel toplamda birbirine denk yaratmaya çalışmıştı. Bu konuda her ne kadar bazı problemler ve eksikler olsa da temel olarak fikir buydu. Ve tüm bu problemler geç de olsa Conquerors Expansion ile ortadan kaldırıldı (veya en az'a düşürüldü).

Age of Empires'in çok beğenilmesinin ve bağımlılık yaratmasının bence bir diğer nedeni ise yukarıda bahsettiğim farklılıklar sayesinde oyuncunun bazı uygarlıkları daha kolay benimsemesi ve idare edebilmesi. Örneğin kara savaşını kendine daha yakın bulan bir oyuncu teknoloji ağacı kara savaşları üzerine yoğunlaşmış uygarlıkları daha kullanışlı bulabiliyor, veya "rush" adını verdiğimiz ve görevin henüz en başında rakibine olabildiğince çabuk saldırıp sonuca gitmekten hoşlanan oyuncular ise çabuk üretilebilen ve maliyeti düşük askerlere sahip uygarlıkları tercih edebiliyorlar. Çeşitlilik bu kadar çok olunca doğal olarak oyunun oynanabilirliği de buna paralel şekilde oldukça yüksek değerlere erişiyor.

Age of Empires II ise tüm bu oynanabilirliğe, değil uygarlıkların teknoloji ağaçlarını, birimlerin isimlerini bile zor hatırlayacağınız çeşitlilikte bir içerik getirmişti. Şimdi ise karşımıza çıkan Conquerors Expansion'ı göz önüne alırsak diyebileceğimiz tek şey, mükemmeli daha mükemmel nasıl olur? işte cevabı önümüzde.

Sanırım bu kadar felsefe yeter (hatta fazla bile oldu galiba). Age of Empires'i bilmeyen pek kişi kalmadığını düşünerek oyunun oynanışı, grafikleri, sesleri vb. detaylara girmeyi düşünmüyorum. Çünkü incelediğimiz de zaten bir genişleme paketi.

Oyunda yeni neler var kısmına geçmeden önce, Age of Empires II: Conquerors Expansion'ı oynayabilmek için elinizde Age of Empires II: Age of Kings pakeninin olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Yeni genişleme paketini aldıysanız ve Age of Empires II'yi (ilkini) tekrar kuracaksanız minimum kurulumla kurmanız yeterli olacaktır.

Evet, oyunda yeni neler var, neler geliştirilmiş, neler düzeltilmiş...

Oyunu başlattığmızda karşımıza gelen menü kısmına yeni bir seçenek eklendiğini görüyoruz: The Conquerors Campaigns. Bununla beraber Age of Kings'in kampanyaları da üçüncü sıraya düşmüş ve isterseniz bu seçeneği tıklayıp (Age of Kings CD'sini takıp) eski kampanyaları tekrar oynayabiliyorsunuz. Bunun dışında ana menüde görünüm dışında fazla bir değişiklik yok, zaten olmaması da gerekiyor, sonuçta yeni bir oyun değil.

The Conquerors Campaigns seçeneğine kliklediğimizde karşımıza dört yeni kampanya çıkıyor. Bunlardan üçü Age of Kings'den alışık olduğumuz türde:

* Montezuma, Aztek
* El Cid, İspanyol
* Attila the Hun, Büyük Hun İmparatorluğu

Dördüncüsünde ise oyuncunun kampanyalar içinde boğuşmadan kendini doğrudan bir savaşın tam ortasında buluverdiği ünlü savaşlar kısmı: Battles of the Conquerors. Bu kısımda Türklerin Bizans İmparatorluğunu dize getirdiği Malazgirt (Manzikert) Savaşı da yer almakta, neredeyse bir tarih dersi gibi:

* Tours (732)
* Vindlandsaga (1000)
* Hastings (1066)
* Manzikert (1071)
* Agincourt (1413)
* Lepando (1571)
* Kyoto (1582)
* Noryang Point (1598)

Açıkçası yukarıdaki listede tarihin diğer bir dönüm noktasının, 1453 - İstanbul'un Fethi'nin de olmasını isterdim, hem de oyunun temasına oldukça uygun olurdu. Tek savaşlık bu senaryoyu hazırlayan bir üyemiz olursa lütfen bildirsin...

Elbette oyuna eklenenler bunlarla sınırlı değil. Eklenen 5 yeni uygarlık ve 26 yeni teknoloji var. Strateji oyunlarında ortalama olarak en çok 3 uygarlık görmeye alıştığımızı düşünecek olursak şu anda içinde toplam 18 uygarlık barındıran bir oyunu övmek ve klasik diye nitelemek sanırım yanlış olmaz. İşte yeniler:

* Kore
* Hun
* Aztek
* Maya
* İspanyol

Yeni uygarlıklar olur da yeni birimler olmaz mı? Oyunda hem mevcut birimler üzerinde geliştirmeler yapılmış, hem de yeni birimler eklenmiş. Özetleyecek olursak toplam 11 yeni birim eklenmiş (kısa bir özet oldu galiba).

Bunlar oyuna içerik olarak eklenenler. Oyun türleri açısından özellikle multiplayer unutulmamış. Multiplayer oyun tipleri arasına 3 yeni ekleme daha yapılmış:

* King of the Hill: Bu oyun türüne FPS'lerden alışıksınız. Ancak bu kez haritanın tam ortasındaki Wonder'ın kontrolünü elinizde tutmaya çalışacaksınız.
* Defend the Wonder: Oyuna Imperial Age'de tonlarca kaynakla başlıyorsunuz. Amacınız Wonder'ı düşmanlarınıza karşı savunmak, ancak düşmanlarınız bu kez ele geçirmek için değil yoketmek için saldırıyor.
* Wonder Race: Siz ve düşmanlarınız bu kez "kim daha önce bir Wonder yapacak" sorusuna cevap bulmaya çalışıyor, ancak savaşmayı unutun. Kim daha iyi idareci anlamanın kolay yolu...

Multiplayer için eklenen yenilikler burada bitmiyor. Sekiz yeni tip harita ve on "gerçek dünya" haritası da eklenenler arasında. "Gerçek dünya" haritaları ise İngiltere, Bizans, Orta Amerika, Fransa, Güney-Batı Avrupa, İtalya, Orta Doğu, Japon Denizi, Teksas ve Kuzay Denizi ülkeleri bölgesi.

İlk oyunda beni en çok rahatsız eden şeylerin başında köylülerimin "geri zekalılığı" idi. Adama "tarla yap" diyordunuz, tarlayı yapıyor, bir güzel ekiyor-biçiyor, hasat bitince de aval aval bakınıyordu. "Maden yap" diyordunuz, yapıyordu ama hepsi o kadar. Bu sorunlar genişleme paketinde çözülmüş. Artık tarla tükenince tekrar ekmeye başlıyor, maden veya oduncu atelyesini kurunca otomatik olarak kullanmaya başlıyor. Yani köylülerimiz artık daha zeki diyebiliriz.

Oyundaki bir diğer yenilik de savaşan adamlarınızı siege ram'lerin içine "garrison" komutuyla saklayabiliyor oluşunuz. Böylelikle adamlarınız menzilli silah atışlarından korunmuş oluyor, özellikle düşman duvarlarını yıkmaya çalışırken gereksiz kayıpları önleyecek gibi görünüyor. Diğer bir düzeltme de uygarlıkların daha dengeli hale getirilmesi olmuş. Bu düzenlemenin bir sonucu da özellikle bazı single player görevlerde "rush" ile kolay sonuca gidilmesinin engellemiş olması.

Oyunla ilgili yazacak şeyler bitecek gibi değil, ve sanırım bu da bir oyundan beklenebilcek belki de en güzel şey. Sonuç olarak Ensemble Studios ve Microsoft mükemmeli nasıl daha mükemmel yaparız şeklinde düşünüp bu çalışmayı başlatmış ve tamamlamışlar. Eğer Age of Empires serisini seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir genişleme paketi. Oyuna verdiğim not kimseyi yanıltmasın, sonuçta bu bir genişleme paketi, komple bir oyun değil ve bir genişleme paketinin alabileceği en yüksek notu almış bulunuyor...Minimum Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi: Pentium-166
RAM: 32 MB
Ekran Kartı: 2 MB
HDD: 100 MB
 :kur_açıklaması:
Age of Empires II - The Conquerors Expansion - Oyunun Kurulumu - Resimli Anlatım

     Alternatif 2 ile indirmek için tıklayın!
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2012, 22:18:14 ÖS Gönderen: Ratgor »
 • İşlemci               : AMD FX-8150 - Eight Core Processor
 • RAM                   : 16 GB DDR3
 • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 7800 Series - 256 Bit
 • İşletim Sistemi   : Windows 8 Pro - x64

Çevrimdışı Tosunpasa

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 166
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Counter Strike


Sacma bırsey gıbı geldı bana  :D
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2011, 21:00:49 ÖS Gönderen: Tosunpasa »
 • İşlemci               : AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+, MMX, 3DNow, ~2.2GHz
 • RAM                   : 1,00 GB Ram
 • Ekran Kartı        : 512.0 Internal DAC (400MHz)
 • Bağlantı              : TTnet Limitsız Paket
 • İşletim Sistemi   : Windows XP Professionel 2002 Service pack 3 (5.1, Yapı 2600)

Çevrimdışı SpAwN

 • Genel Yetkili
 • *
 • İleti: 21.451
 • Aldığı Teşekkür: 5743
 • Donanım Uzmanı
  • Facebook Profili
  • Twitter Profili
  • Steam Profili
 • Platform: PC + PS2 + PSP


Sacma bırsey gıbı geldı bana  :D
Bu oyun mu?  :o Age of Empires II'ye, efsaneye saçma dedi saldırın!!!!!!!
 • İşlemci               : Intel Core i5 3330
 • RAM                   : 12 GB DDR3 1800mhz
 • Ekran Kartı        : Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual OC Edition - 2 GB
 • Bağlantı              : 30 MBps (3.8mb/s)
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro 64 Bit (1803)
 • Konsol                 : PSP - 3008 CFW: 6.60 PRO-B10 + PS2
 • Anakart             : ASUS P8H77-V

Çevrimdışı Suat

 • 5. Seviye
 • *
 • İleti: 768
 • Aldığı Teşekkür: 9
 • Torrent-Oyun.com


Alıntı
Bu oyun mu?   Age of Empires II'ye, efsaneye saçma dedi saldırın!!!!!!!


 ;D  Kesinlikle! Hücum:)
 • İşlemci               : Intel Core i7 2670QM , 2.20 GHz , 6mb Cache
 • RAM                   : 8GB - DDR3- 1333Mhz
 • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce GT 555M*2GB - Full HD(1920x1080)
 • Bağlantı              : 8MBps-TTNET NET Sınırsız Paketi
 • İşletim Sistemi   : Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
 • Konsol                 : Snopy SG-506 USB PC

Çevrimdışı lacromain

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 34
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com


usta link gümlemiş yenilermisin
 • İşlemci               : AMD FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Cache 32nm
 • RAM                   : CORSAIR 8GB (2*4GB) XMS3 1333MHz CL9 Dual Kit Ram
 • Ekran Kartı        : XFX Radeon HD 6850
 • Bağlantı              : 3mb uydunet
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64Bit

Çevrimdışı Ünal_61

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 104
 • Aldığı Teşekkür: 1
 • Torrent-Oyun.com


linki yeniler misiniz?
 • İşlemci               : Intel Core2 Duo CPU T9600 2.80GHz
 • RAM                   : 4 GB - DDR3
 • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce GT 240M
 • Bağlantı              : 8MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 Bit

Çevrimdışı Troprojen

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 8
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com


Güzelim Age Of Empires 3 çıkmışken neden bu oyunu oynuyorsunuz ki ? :thumbup:
 • İşlemci               : pentium inside 2.93 çift çekirdek
 • RAM                   : 2 gb
 • Ekran Kartı        : 1 gb atı radeon 128 bit
 • Bağlantı              : ttnet limitsiz 1 mbps
 • İşletim Sistemi   : windows 7
 • Konsol                 : ps2

Çevrimdışı Mert26262626

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 19
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Herkes Mutlu Olsun........


Güzelim Age Of Empires 3 çıkmışken neden bu oyunu oynuyorsunuz ki ? :thumbup:

sen anlamazsın. Dimi beyler ?
 • İşlemci               : AMD Athlon (tm) II X2 260 Processor 3.20 GHz
 • RAM                   : 2 Gb
 • Ekran Kartı        : 1 Gb NVIDIA GEFORCE
 • Bağlantı              : 12 MBps- TTNET NetLimitsiz Paket
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 32 Bit
Hayat zannedebileceğinizden çok daha kısa onu iyi yaşayın.

Çevrimdışı hsaglam79

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 1
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com


anlamadıgı belli  :thumbup:
bu arada link ölü yenilermisiniz? :'(
 • İşlemci               : İntel Core i7 860
 • RAM                   : 8 Gb 1333
 • Ekran Kartı        : AMD 6850
 • Bağlantı              : 8 Mbps kadar TTNET
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 Bit

Çevrimdışı aslancan007

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 16
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
 • Platform: PC + PS2


Link kırık
 • RAM                   : 4 gb
 • Ekran Kartı        : Ati HD Series 3800
 • İşletim Sistemi   : Windows 7-32 Bit
 • Konsol                 : PS2