Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !  (Okunma sayısı 2460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harrypotter

 • 4. Seviye
 • *
 • İleti: 626
 • Aldığı Teşekkür: 36
 • HP | TO
 • Platform: Yalnız PC
Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« : Mart 28, 2013, 20:11:44 ÖS »
Bilgisayar Virüsü Nedir?

Bilgisayar virüsü, bir bilgisayardan başka bilgisayara yayılması ve o bilgisayardaki işlemlere müdahale etmesi için tasarlanmış küçük bir bilgisayar programıdır. Genellikle kullanıcının izni dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştirir ve kendisini başka programların için gizlemeye çalışır.

Virüs bilgisayarlara zarar veren bütün programların genel adı gibi bilinse de herhangi bir zararlı yazılımın virüs olabilmesi için kendini çoğaltabilmesi ve kendini çalıştırabilmesi gerekir.

Bir virüs bir bilgisayara girdiği zaman bilgisayardaki bilgiyi silebilir ya da bilgiye zarar verebilir, diğer bilgisayarlara yayılmak için e-postanızı kullanabilir ve hatta sabit diskinizdeki her şeyi silebilir.

Virüslerin birçok çeşidi olduğu için birçok da yayılma yöntemi vardır. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz:
•Virüsler genellikle e-posta ekleriyle ya da anında mesajlaşma programları aracılığıyla (MSN Messenger, ICQ, GTalk vs.) yayılırlar. (Bu yüzdendir ki kimden geldiğini bilmediğiniz e-postaların eklerini asla açmamanız gerekir.) E-postalar aracılığıyla yayılan bu virüsler genellikle eğlenceli şekiller, tebrik kartları gibi görselliğe hitap eden öğelerle gönderildikleri için fark edilmeleri zorlaşır.
•Virüsler internet üzerinden indirilen programlar (müzik-video) aracılığıyla da yayılırlar. Öyle ki kaçak yazılımların, indirilen dosya ya da programların içine kolaylıkla gizlenebilen virüsler farkedilemeyerek bilgisayara yerleşebilirler.

Bir çok bilgisayar virüsü çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz:

Dosya Virüsleri: Bu tip virüsler dosya ya da konak program çalıştırıldığında faaliyete geçen kodlardan oluşurlar ve bu virüsler diğer program dosyalarına tutunarak yayılabilirler.
Ağ Virüsleri: Bu tip virüsler genellikle paylaşılan dosyalar, klasörler ya da programlar aracılığıyla internet üzerinden yayılırlar.
E-posta Virüsleri: E-posta virüsleri kendilerini içinde bulunduğu mail ekini açan kişinin listesindeki herkese gönderebilen virüslerdir.
Önyükleme (boot) Sektörü Virüsleri: Önyükleme programlarının disketlerde taşındığı dönemlerde oldukça hızlı yayılan fakat sonraları bilgisayarlara yüklenen kodlarla yayılması durdurulan ve sabit diskin önemli bir bölümü olan ön yükleme sektörünü etkileyen virüs çeşididir.

Bunların haricinde makro virüsler, çok parçalı virüsler gibi birçok virüs çeşidi vardır.

Trojan Horse (Truva Atı) Nedir?

Truva atları, bilgisayara yararlı bir şey yapıyor görünümünün altında bilgisayara zararlı yazılım yükleyen bir virüstür.

Trojan horse ya da truva atı deyimi Truva atının klasik efsanesinden türemiştir. Efsanevi Truva atı gibi zararlı kod da Hiçbir şeyden haberi olmayan kullanıcıya faydalı ilginç gibi gözüken fakat sonunda oldukça büyük zararlar verebilen bir bilgisayar programı ya da dosyası içinde gizlenir. Bu program ya da dosya masum kullanıcı :) tarafından yürütüldüğünde zaman zararlı trojanın da yürütülmesiyle sonuçlanan zararlı kod da yürütülür.

Trojanlar kendiliğinden yayılamayan ve kullanıcıların belirli programları çalıştırmasıyla yürütülen virüslerdir. Yani yayılabilmek için saklı bulundukları e-posta eklentilerinin açılması ya da trojanı içerir dosyanın internet üzerinden bilgisayara indirilip yürütülmesi gereklidir. Ayrıca bu yazılımlar programı habersizce çalıştıran kişiler tarafından devreye sokulduklarında kendilerini çoğaltır ve dağıtırlarsa her yeni kişi trajana sahip olur.

Trojanların en zararlısı bilgisayarınızı virüslerden kurtarmayı iddia eden fakat onun yerine bilgisayarınızı virüslere açan bir programdır.

Virüs, Worm ve Trojan Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bilgisayar virüsleri, solucanlar ve truva atları arasında genellikle yayılma şekilleri itibariyle farklar bulunmaktadır. Bu farkları şöyle sıralayabiliriz:
•Bir virüs yayılabilmek için konak programa ihtiyaç duyar ve o programın bir parçası gibi hareket ederken bir bilgisayar solucanı herhangi bir programa ihtiyaç duymaz. (Fakat bazı gelişmiş solucanlar dosyaları gizlenmek amacıyla kullanırlar.)
•Bilgisayar solucanları çoğunlukla internet ağına zarar verirken, virüsler sadece hedef olan bir bilgisayardaki dosyalara zarar verir ya da programları bozar.
•Trojanlar virüsler gibi kendilerini çoğaltamazlar bu yüzden virüs sayılmazlar.
•Trojanlar virüsler ya da solucanla gibi kendi kendilerine çalışmazlar. Trojanların çalışabilmesi için kullanıcıların o programı çalıştırmaları gerekir. Çünkü trojanlar kendi kodlarını dosya içine dağıtmazlar, o dosyaya yapışıp o dosya çalıştırıldığı zaman çalışırlar.

Son Söz

Bu tür bilgisayar zararlılarından korunmak için onlarca güvenlik yazılımı bulunmakta, fakat ne derece etkili oldukları tartışılır. Çoğu truva atı bilgisayarınıza bir kere bulaştıktan sonra sinsice saklanıp, ortalık sakinleşince yeniden yeniden çoğalır ve antivirüs yazılımları bu olaya çoğu zaman seyirci kalır. Bu nedenle en güzel korunma yöntemi, her işlemde dikkatli, sorgulayıcı ve biraz da şüpheci olmak, adımlarımızı bastığımız yerleri bilerek atmak. Çünkü hiçbirimiz bir anlık dalgınlığımız yüzünden günlerimize hatta belki de aylarımıza mal olan emeklerimizi kaybetmek istemeyiz...

Zararlı Yazılımlar

Buraya kadar anlattığımız faydalı yazılımların yanı sıra, faydalı yazılımlara zarar veren yada kullanıcı dosyaları üzerinde tahribat yapan zararlı yazılımlar da vardır. Bu yazılımlara genel bir ifadeyle zararlı yazılımlar yada “bilgisayar virüsleri” denir. Bilgisayar virüsleri kendi kendilerini çoğaltabilen, bir bilgisayardan diğerine yayılabilen ve çoğu kez bilgisayar sistemlerine kasten zarar vermek için yazılmış programlardır.

Bir bilgisayar virüsünün üç temel karakteristiği vardır:

            1.Kendi kendini çoğaltma mekanizması, aşağıdaki fonksiyonları yapar;

·        Enfekte etmek için diğer programları arar,

·        Bir program bulduğu zaman, daha önce enfekte edilip edilmediğini tespit eder,

·        Gizli talimatları program içerisinde bir yere ekler,

·        Programın veya dosyanın enfekte edildiğini gösteren bir işaret ekler. İşaret (flag) gerekli olabilir. Aksi takdirde işaret olmadan programlar tekrar tekrar enfekte edilir veya çok anormal şekilde büyüyebilir.

Kendi kendini çoğaltma mekanizması dosyaların enfekte edildiğinin gizlenmesine yardım edecek olan diğer bazı fonksiyonları da icra eder. Mesela dosyaların üzerinde değişiklik yapıldığı son tarihi tekrar eski değerine ayarlayabilir.

2.Aktivasyon mekanizması, bazı olayların ortaya çıkmasını kontrol eden bir mekanizmadır. Olay vuku bulduğu zaman virüs amacını yerine getirir. Eğer aktivasyon mekanizması amacını icra etmeden önce belli bir tarihin veya zamanın gelmesini kontrol ediyorsa, ona zaman bombası (time bomb) denir. Bir programın önceden tespit edilmiş bir sayıda icra edilmesi gibi belli bir faaliyeti beklerse, buna da mantık bombası (logic bomb) denir. Bunun birçok varyasyonu olabileceği gibi, herhangi bir programın ilk defa icra edilmesiyle de aktivasyon mekanizmasının devreye girmesi söz konusu olabilir. 

3.Amaç, genellikle istenmeyen ve tahrip edici bazı olayların meydana getirilmesidir. Bugüne kadar yaşanan olaylarda virüsler taşıdıkları amaçlarda farklılıklar göstermişlerdir. Bazen ekranda ortaya çıkan sinir bozucu fakat zararsız mesajlar, bazen dosyaların ve programların silinmesi veya değiştirilmesi ve bazen de sistem donanımının farklı bir şekilde davranmasına sebep olunması şeklinde ortaya çıkmışlardır.  Bazen virüsün sebep olduğu zarar tüm sistem yazılımlarının ve verilerin yeniden yüklenmesini gerektirir.

            Bir truva atı virüs programı gerçekte bilgisayara veya sisteme zarar vermek amacında olmasına rağmen faydalı bir fonksiyon icra ediyormuş gibi görünen bir programdır. Bir truva atının yazarı ya faydalı gibi görünen bir program yazar yada diğer kullanıcılara cazip görünen faydalı bir programın kaynak koduna erişim kazanıp faydalı fonksiyonun yanı sıra zararlı bazı fonksiyonlar da yerine getiren bir kod ekleyerek amacına ulaşır.

Ağ solucanı denilen virüs programları ise sistemden sisteme yayılmak için ağ bağlantılarını kullanırlar.

 
Yazılım nedir?
Yazılım bir teknoloji terimidir.Anlamı; Hem bilgisayar sistemini oluşturan donanım parçalarının yönetimini hem de kullanıcıların işlerini yapmak için gerekli olan komutlar topluluğuna yazılım denilmektediryazılım

Bilgisayar yazılım türleri
Bilgisayar yazılımları genel olarak 3 ana grupta incelenebilir. Bunlar:

1- Sistem Yazılımları (System Software): Bilgisayarın kendisinin işletilmesini sağlayan, işletim sistemi, derleyiciler (compilers) (Yazılım programında, yazılan programı makine diline çeviren program), çeşitli donatılar (facility) gibi yazılımlardır.

2- Uygulama Yazılımları (Application Software): Bu kullanıcıların işlerine çözüm sağlayan örneğin çek, senet, stok kontrol, bordro, kütüphane kayıtlarını tutan programlar, bankalardaki müşterilerin para hesaplarını tutan programlar vs. gibi yazılımlardır.

Bütün sistem programları içinde en temel yazılım işletim sistemidir ki, bilgisayarın bütün donanım ve yazılım kaynaklarını kontrol ettiği gibi, kullanıcılara ait uygulama yazılımlarının da çalıştırılmalarını ve denetlenmelerini sağlar.

3- Çevirici Yazılımlar: Herhangi bir dilde yazılan programı makine diline çeviren yazılımlardır.

Uygulama yazılım türleri nelerdir ?
1- Genel Amaçlı Uygulama Yazılımları

2- Özel Amaçlı Uygulama Yazılımları

Yazılımlara örnekleri
1- Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)

2- Winrar

3- Norton

4- Winamp çeşitli kategorilerdeki örnek yazılımlardır.

Hizmet Yazılımları nedir?
Hizmet (Utility) yazılımları, genel sistem destek işlemlerini yapmak için kullanılan programlardır. Diskleri biçimlendirmek, dosyaları kopyalamak, disklerdeki programları yedeklemek, dosya sıkıştırma, dosya transfer (ftp), klavye düzenleme, disk yüzeyini düzenleme(fdisk, partition magic), virüs temizleme gibi işlemleri yaparlar. Çoğu işletim sistemi hizmet yazılımlarının yaptığı işlerin çoğunu yapmaktadır. Fakat bazı durumlarda hizmet yazılımları ayrı bir paket olarak daha güçlü özelliklerle üretilmektedir.

Zararlı Yazılım nedir?
Bilgisayarlara,faydalı yazılımlara zarar veren, kullanıcı dosyaları üzerinde tahribat yapan, kullanıcı bilgilerini çalan yazılımlara zararlı yazılımlar denilmektedir.

Zararlı yazılımlar kendi kendilerini çoğaltabilen, bir bilgisayardan diğerine yayılabilen ve çoğu kez bilgisayar sistemlerine kasten zarar vermek için yazılmış programlardır.

Her yazılım her bilgisayarda çalışır mı ?
Bilgisayarda hangi işletim sistemi kurulu olduğundan bağımsız şekilde çalışabilen yazılımlar üretebilse de, pek çok yazılım tek bir işletim sisteminde çalışacak şekilde üretilir. Ayrıca her yazılımın çalışmak için gereksinim duyduğu farklı donanım özellikleri olabilir ve bu donanıma sahip olmayan bilgisayarlarda bu yazılımı çalıştırmak mümkün olmayabilir.

Casus yazılım nedir?
Casus yazılım tanıtım kişisel bilgi toplama veya onayınızı almadan bilgisayarınızın yapılandırmasını değiştirme gibi belirli davranışları gerçekleştiren yazılımlar için kullanılan genel bir terimdir.

Özgür yazılım nedir?
Özgür yazılım kavramı, kullanıcıların, yazılımı çalıştırma, kopyalama, dağıtma, üzerinde çalışma, değiştirme ve geliştirme özgürlükleriyle ilgili bir kavramdır.

Bir yazılımın özgür yazılım olabilmesi için hangi şartları taşımalıdır ?
1- Herhangi bir amaç için yazılımı çalıştırma özgürlüğüne,

2- Her ne istiyorsanız onu yaptırmak için programın nasıl çalıştığını ögrenmek ve onu değiştirme özgürlüğüne (Yazılımın kaynak koduna ulaşmak, bu iş için önkoşuldur. ),

3- Kopyaları dağıtma özgürlüğüne,

4- Tüm toplumun yarar sağlayabileceği şekilde programı geliştirme ve geliştirdiklerinizi yayınlama özgürlüğüne kullanıcılar sahipse o yazılım özgür yazılımdır.Zararlı Yazılım Sözlüğü

Eskiden sadece virüsler vardı ve işimiz kolaydı. Ama günümüzde tehditler çeşitlendi. Dolayısyla terimler de çoğaldı. Biz de size ufak bir sözlük hazırlayarak işinizi kolaylaştırdık.

Adware: Kısaca, reklam içeren yazılımlardır. Bunların bazı tipleri spyware gibi çalışıp kişisel bilgilerinizin üçüncü şahıslara geçmesini sağlar.

Botnet: Aynı botworm’u bulunduran bilgisayar ağının tümü.

Botworm: Kendi kendini kopyalayabilen ve bulunduğu bilgisayarı zombiye dönüştürebilen yazılımlardır. Zararlı yazılımları başka bilgisayarlara aktarır ve onların da zombiye dönüşmesini sağlar. Botworm yazan kişinin amacına göre çeşitli zararlı etkilere sahiptirler.

Browser Hijacker: İnternet tarayıcınızın ana sayfasını değiştiren casus yazılım türü. Gelişmiş versiyonları internet tarayıcılarınızı kullanılmaz hale getirebilir.

Brute Force: Şifre kırma yöntemi. Çalışma mantığı, oluşturulmuş bir kelime listesini(word list) kullanıp deneme yanılma yöntemiyle şifreyi kırmaya dayanır.

DDOS saldırısı: Web sitelerine arda arda istek gönderip hizmet vermelerini engelleyen saldırı türü. Zombiye dönüştürülmüş bilgisayarlar kullanılarak yapılıyorsa çok kısa sürede etkisini gösterebilir.

Exploit: Bir yazılımın açığından yararlanmak.

Keylogger: Klavye dinleme sistemi. Keylogger ile enfekte olmuş bir bilgisayarda klavyeye yazılan her şey kayıt altına alınır ve keylogger’ı yazan kişiye bu verileri gönderilir. Keylogger ile kişisel bilgilerin ve şifrelerin çalınması mümkündür

Letter Bomb: Zararlı kod içeren e-posta veya döküman.

Logic Bomb: Belirli koşullar oluştuğunda tetiklenip bilgisayara zarar veren yazılımlar. Ör: 1 Nisan’da çalışmak üzere tasarlanmış virüs.

Makro Virüsü: Makro diliyle yazılıp bir dökümana konmuş virüs. Döküman açıldığında virüs çalışmaya başlar.

Malware: Zararlı yazılım. Çeşitli şekillerde bilgisayarınıza zarar vermek üzere tasarlanmış yazılımlara verilen genel ad.

Phishing: Güvenilen alışveriş veya banka sitelerinin taklitlerini yaparak parola ve benzeri özel bilgileri çalma işlemi.

Rootkit: Bir sistemde yönetici haklarıyla kontrol elde etmeye yarayan araç. İsminin ima ettiğinin aksine yazılım olabildiği kadar donanım halinde ya da bir donanımın firmware’inde gömülü de olabilir. İyileri çalıştığını belli etmez, hatta bu uğurda sistemde çalışan proseslerin listelenmesini engellemek gibi yetenekleri vardır çoğu kez. Bazen sistemdeki güvenlik açıklarını exploit ederek, bazen truva atına yüklenmiş olarak, bazen kullanıcıyı sosyal mühendislik yöntemleriyle kandırarak girebildikleri gibi örneğin donanımın kurcalanıp firmware’e yerleştirilme yolu gibilerini de kullanabilirler.

Snoopware: Keylogger’ın gelişmiş hali.  Gizlenmiş bir şekilde çalışıp klavyede yazılanları ve ekran görüntülerini alır. Kişisel bilgilerinizi ve şifrelerinizi çalabilir.

Spam: Çoğunlukla ürün veya hizmet pazarlamak için gönderilen, istenmeyen mesajlar.

Spyware: Casus yazılım. Kişisel bilgilerinizi ve şifrelerinizi çalmak üzere tasarlanmış yazılımlar.

Trojan: Müzik dosyası, resim gibi zararsız görünen dosyalara eklenip bu resim veya müziklerin çalıştırılması sonucu bilgisayarınıza zarar veren yazılımlar.

Virüs:  Kendi kendini kopyalayabilen ve bilgisayarınıza zarar veren program.

Worm:  Virüse benzemekle birlikte ondan farklı olarak bilgisayarınızda bulunan bir programın açığından yararlanarak bulaşan yazılım.

Zombi Bilgisayar: Botworm ile enfekte olmuş, botworm’un amacına göre zararlı yazılımları diğer bilgisayara bulaştırabilecek veya belirli bir makinaya DDOS atağı yapabilecek bilgisayar.

SİZİ SIRTINIZDAN BIÇAKLAYAN BAZI PROGRAMLAR !

SMART PC PROFESSİONEL:Tavsiyem bu programı gördüğünüz yerden koşarak uzaklaşmanız.Windows’u hızlandırdığını iddia eden bu program kayıtdefterinde ki önemli verileri silip sisteminizi çökertiyor.

SPY ERASER:Casus yazılımlar her derdin belası ama bazen devası daha beter oluyor.Regedit ayarlarıyla oynuyor.Bazı önemli çerezleri silerek sizi çileden çıkartabiliyor.

Gpart ED:Bu vista için yazılmış bir disk bölümleyicisi.Normal bir pc disk bölümleyicisi diskinizi 64 sektöre ayırıyor.Bu program ise 2048′e kadar uçuyor.Bu da ram inizin istediğiniz şeyi bulmasını zorlaştırıyor.

QUİK TİME 7:Apple Quik Time daki güvenlik açıkları windows kullanıcılarını etkiliyor.Gün geçtikçe bu programı kullananlar çoğalıyor.Bunula birlikte oynatıcının veri akışı sırasında muazzam bir güvenlik açığı oluşuyor.

ZONE ALARM:Zone Alarm’ın en son ürünleri bu listenin başında Yapılan araştırmalarda 7. sürümünden itibaren sistemde kararsızlıklar olduğunu gördük.Bir kullanıcının Zone Alarm’ı kurduktan sonra internet bağlantısının kesildiğini ve Xp’nin kağnı hızında çalıştığı gözlemlenmiştir.

Aşağıda listesini vereceğim anti-spy programları sahtedir ve bilgisayarınıza zarar verebilir. Kurduğunuz zaman spyware, addware gibi zararlıları temizliyor gibi görünüp, kendisi bilgisayara spy ve add ler buglar bulaştırmaktadır. Dikkat !!!
 Saygılar
100 Percent Anti-Spyware
1-2-3 Spyware Free
(read note)
1 Click Spy Clean
#1 Spyware Killer
1stAntiVirus
2004 Adware/Spyware Remover & Blocker
about:blank 2005
Ad Armor
AdDriller
Ad-Eliminator
AdProtector
Ad-Purge Adware & Spyware Remover
Ads ¤¤¤¤¤
ADS Adware Remover
Adware Agent
AdwareBazooka
Adware Cops
AdwareDelete
AdwareDeluxe
Adware Filter
(PCSafe Security Center)
(read note)
Adware Finder
Adware Hitman
AdwareHunter
Adware-Nuker
AdwarePatrol
AdwarePro
AdwarePunisher
AdwareRemover
AdwareSafe
AdwareSafety
Adware Sheriff
AdwareSpy
AdWare SpyWare Blocker & Removal
Adware & Spyware Firewall
Adware/Spyware Remover
Adware Striker
AdwareTools
AdwareX
AdwareX Eliminator
Ad-Where 2005
Agent Spyware
AGuardDog Adware/Spyware Remover
Ale rtSpy
AlfaCleaner
AntiSpy Advanced
Anti-Spyware Blocker
AntiSpyware Soldier
AntiVermins (AntiVerminser)
Antivirus Email
AntiVirus Gold /
AntiVirus Golden
Anti Virus Pro
Anti-Virus&Spyware
ArmorWall
BestGuardPlatinum
Botsquash
BPS Spyware & Adware Remover
Brave Sentry
BreakSpyware
CheckFlow CheckSpy & Anti Spyware 2005
CleanX
Consumer Identity
ContraVirus
CurePCSolution
CyberDefender
(see note)
DIARemover
Doctor Adware
Doctor Adware Pro
Easy Erase Spyware Remover
Easy SpyRemover
(read note)

Easy Spyware Killer
Elimiware
ETD Security Scanner
Fixer AntiSpy
Flobo Free Anti Spyware Clean
Freeze.com AntiSpyware
Froggie Scan
GoodbyeSpy
GuardBar
HitVirus
IC Spyware Scanner
InternetAntiSpy
Internet Cleanup
InternetShield
iSpyKiller
JC Spyware Remover & Adware Killer
KaZaaP
KillAllSpyware
KillAndClean
KillSpy
MalwareAlarm
MalwareScanner
MalwareWipe / MalwareWiper / MalwareWiped
MaxNetShield (MNS Spyware Remover & History Eraser)
(read note)
Max Privacy Protector
MicroAntivirus
Mr.AntiSpy
MyNetProtector
MyPCTuneUp
(read note)
MySpyFreePC
MySpyProtector
NetSpyProtector
NoSpyX
Oxford Spyware Remover
PAL Emergency Response
PAL Spyware Remover
PC AdWare SpyWare Removal
PCArmor
PC Health Plan
pcOrion
(read note)
PestBot
PestCapture
PestProtector
PestTrap
PestWiper
Privacy Champion
Privacy Crusader
Privacy Defender
Privacy Tools 2004
(read note)
Protect Your Identity
PSGuard
PurityScan /
PuritySweep
QuickCleaner
RazeSpyware
Real AdWareRemoverGold
RegFreeze
RemedyAntiSpy
RemoveIT Pro
(read note)
Safe & Clean (Scan & Clean)
SafeWebSurfer
SamuraiSpy
Scan & Repair Utilities 2006
ScanSpyware
Scumware-Remover
SecureMyPC
Security iGuard
SlimShield

Spy-Ad Exterminator Pro
SpyAdvanced
Spy Analyst
Spy Annihilator
SpyAssassin
SpyAssault
SpyAxe
SpyBan
SpyBeware
SpyBlast
Spy-Block
SpyBlocs/eBlocs.com
SpyBouncer
SpyBurn
SpyBuster
SpyClean
SpyCleaner
SpyContra
Spy-Control
Spy Crusher
SpyCut
SpyDeface
Spy Defence
SpyDeleter
SpyDemolisher
SpyDestroy Pro
Spy Detector
SpyEliminator
SpyFalcon
SpyFerret
SpyFighter
SpyFirewall
SpyGuardian Pro
SpyHeal
SpyiBlock
SpyiKiller
Spyinator
Spy-Kill
Spy Killer
SpyKiller 2005
SpyKillerPro
SpyLax
SpyMarshal
SpyNoMore
(read note)
Spy Officer
SpyOnThis

SpyPry
Spy Reaper
SpyRemover
SpySheriff
SpyShield
Spy-Shield
Spy Sniper
Spy Sniper Pro
SpySoldier
SpySpotter
Spy Stalker
Spy Striker
SpyToaster
SpyTrooper
SpyVest
SpyViper
Spyware & Adware Removal
Spyware Annihilator
SpywareAssassin
SpywareAvenger
SpywareBeGone
(read note)
Spyware B1aster
Spyware Bomber
SpywareBot
SpywareCleaner
Spyware Cleaner
Spyware Cleaner & Pop-Up Blocker
Spyware Cops
Spyware C.O.P.
SpywareCrusher
Spyware Defense
Spyware Destroyer
Spyware Disinfector
SpywareHospital
SpywareHound
Spyware Immobilizer
SpywareKilla
Spyware Knight
Spyware Medic
SpywareNo!
Spyware & Pop-Up Utility
Spyware & Pest Remover
Spyware Protection Pro
Spyware Quake
SpwareRemoval
Spyware Removal Wizard
Spyware Remover
Spyware Remover
Spyware Remover
Spyware Remover
SpywareRemover
SpywareRemover
Spyware Scrapper
Spyware Sheriff
Spyware Slayer
Spyware Sledgehammer
Spyware Snooper
Spyware Soft Stop
Spyware Stormer
SpywareStrike
Spyware Striker Pro
Spyware-Stop
Spyware Suite 2005
SpywareTek / Spyware Removal System
Spyware Terminator
SpywareThis
Spyware Vanisher
(read note)
Spyware Wizard
SpywareXP
SpywareZapper
SpyWiper
StopGuard
StopItBlockIt 2005
Super Spyware Remover
System Detective
SystemStable
TeoSoft Anti-Spyware
Terminexor
The Adware Hunter
The SpyGuard
The Spyware Detective
TheSpywareKiller
The Spyware Shield
The Web Shield
Titan AntiSpyware
TitanShield AntiSpyware
True Sword
(read note)
TrueWatch
Trust Cleaner
TZ Spyware Adware Remover
UControl
Ultimate Cleaner
Ultimate Defender
Ultimate Spyware-Adware Remover
UnSpyPC
VBouncer/AdDestroyer
VirusBlast
VirusBurst
VirusBursters
VirusGuard
VirusRescue
WareOut Spyware Remover
WebSafe Spyware Secure
WinAntiSpy 2005
WinAntiSpyware 2006
WinAntiVirus 2006
Winhound Spyware Remover
Winkeeper
WinSOS
WorldAntiSpy
X-Con Spyware Destroyer
X-Spyware
Xmembytes AntiSpyware
Xspyware
XSRemover
ZoneProtect AntiSpyware

KESİNLİKLE BU İSİMLİ PROGRAMLARI İNDİRMEYİN GERÇEKTEN ZARARLI BENDE BİRKAÇI VARDI. !!
Arkadaşlar alıntıdır. Amaç sizleri bilgilendirmek.
« Son Düzenleme: Mart 28, 2013, 20:34:08 ÖS Gönderen: Harrypotter »
 • İşlemci               : İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
 • RAM                   : 8.0 GB - DDR3 1600 MHZ
 • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce 940M
 • Bağlantı              : 16 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 10

Çevrimdışı emre81636

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 246
 • Aldığı Teşekkür: 1
 • Cs1.6 İs my life :)
  • Facebook Profili
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2013, 20:18:04 ÖS »


Yararlı konu teşekkürler ama alıntı yapmasan iyi olurdu  :thumbup:
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 bit

Çevrimdışı Harrypotter

 • 4. Seviye
 • *
 • İleti: 626
 • Aldığı Teşekkür: 36
 • HP | TO
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2013, 20:19:58 ÖS »


Yararlı konu teşekkürler ama alıntı yapmasan iyi olurdu  :thumbup:

Not düştüm oraya alıntıdır yazdım.
 • İşlemci               : İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
 • RAM                   : 8.0 GB - DDR3 1600 MHZ
 • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce 940M
 • Bağlantı              : 16 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 10

Çevrimdışı emre81636

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 246
 • Aldığı Teşekkür: 1
 • Cs1.6 İs my life :)
  • Facebook Profili
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2013, 20:23:11 ÖS »Not düştüm oraya alıntıdır yazdım.

 Görmemişim pardon ,küçücük yazmışın :D
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 bit

Çevrimdışı Harrypotter

 • 4. Seviye
 • *
 • İleti: 626
 • Aldığı Teşekkür: 36
 • HP | TO
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2013, 20:33:34 ÖS »


Görmemişim pardon ,küçücük yazmışın :D

Küçük değil. Normal yazı boyutunda sorun olarak görünüyorsa şimdi düzeltiyorum.
 • İşlemci               : İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
 • RAM                   : 8.0 GB - DDR3 1600 MHZ
 • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce 940M
 • Bağlantı              : 16 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 10

Çevrimdışı Leocandan

 • 4. Seviye
 • *
 • İleti: 639
 • Aldığı Teşekkür: 39
 • PS 4 Life
  • Twitter Profili
 • Platform: PC + PS4
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2013, 21:57:57 ÖS »


Ne kadar cok sahte program varmis . Bilgilendik iyi oldu sagolasin ...
 • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50 GHz (4CPUs)
 • RAM                   : 8,00 GB
 • Ekran Kartı        : nVidia GT635M 2GB
 • Bağlantı              : 8Mbit TTNET
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 Professional 64 Bit
 • Konsol                 : PS4 500 GB
I am VideoGameMonster

Çevrimdışı ThugLife∞

 • 8. Seviye
 • *
 • Banned!
 • Banned!
 • İleti: 2.049
 • Aldığı Teşekkür: 115
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #6 : Mart 28, 2013, 22:00:46 ÖS »


Disk antivirus professional  arkadaş bu nedir ya bi kaldıramadım ama devre dışı bıraktım bide malware.generetic var ya :( onuda kaldıramadım
 • İşlemci               : AMD Sempron (tm) 145 Processor 2.80 GHz
 • RAM                   : 4Gb
 • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 5450
 • Bağlantı              : TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : 32 Bit
 • Eski Nick: Altay035
westteyim bronz 3üm bkliyorm herkesı yneeblrm takım davtlerını msj atabılrsnz maaşsız takıma glmem, yaşım 12 okul sıkntm yok istedigm zmn lol oynayablrm

Çevrimdışı Harrypotter

 • 4. Seviye
 • *
 • İleti: 626
 • Aldığı Teşekkür: 36
 • HP | TO
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #7 : Mart 29, 2013, 10:39:29 ÖÖ »


Bilgilendirdiysem sevindim. :)
 • İşlemci               : İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
 • RAM                   : 8.0 GB - DDR3 1600 MHZ
 • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce 940M
 • Bağlantı              : 16 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 10

Çevrimdışı Serkazyus

 • 7. Seviye
 • *
 • İleti: 1.969
 • Aldığı Teşekkür: 133
 • Susarak kazandığın değeri, boş konuşarak harcama..
 • Platform: PC + PS4
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #8 : Mart 29, 2013, 11:09:02 ÖÖ »


Güzel konu. Biraz daha renkledirirsen daha bir güzel olur :) Tekrar teşekkürler :)
 • İşlemci               : İntel Core i7 4770K
 • RAM                   : GSKILL 12GB RIPJAWSZ DDR3 1600MHZ CL9
 • Ekran Kartı        : MSİ GTX 970 4 GB 256 Bit H.ş :)
 • Bağlantı              : TTNET YALINNET (AKK'SİZ TARİFE) 50 MBPS
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 PRO 64 Bit
 • Konsol                 : Akasa Venom Toxic Kasa // FSP AURUM PRO 80PLUS GOLD 1200W
 • Anakart             : MSI Z97 GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)

Çevrimdışı OyunCanaVaR1

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 123
 • Aldığı Teşekkür: 1
 • Crytek™
Ynt: Virüsler ve Zararlı Yazılımlar DİKKAT !
« Yanıtla #9 : Mart 29, 2013, 11:36:40 ÖÖ »


Yararli bir konu.
« Son Düzenleme: Mart 29, 2013, 11:36:53 ÖÖ Gönderen: OyunCanaVaR1 »
 • İşlemci               : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P7350 @ 2.0GHz(2 CPUs) , ~2.00GHz
 • RAM                   : 4 GB - DDR3
 • Ekran Kartı        : 1 GB ATI Mobility Radeon HD 4650
 • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz
 • İşletim Sistemi   : Win7 64-32 Bit