Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: admin@torrent-oyun.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: FIFA 2005 [RELOADED] - FULL - Zamunda Torrent - indir - Torrent Download - Hızlı  (Okunma sayısı 111508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PcKoPaT71 | p71

 • Emektar
 • *
 • İleti: 6.039
 • Aldığı Teşekkür: 4026
 • Platform: Yalnız PC
FIFA Football 2005 [RELOADED] | Torrent indir + HIZLI indir + Tek Link indir

 Torrent
 ISO
 PC
 RELOADED
 Mevcut
 1.44 GB
FIFA 2005 - Serial - CD Key - Serial Number - Key

Futbol; hayatımızın bir parçası. Onunla yatıp onunla kalkıyor, fiilen oynamasak bile çenemizi meşgul ederek hep futboldan bahsediyoruz. Başarıların ardından gururla geziniyor, yenilgilerin ardından sanki kendi suçumuzmuş gibi boynumuzu büküp kaçıyoruz tanıdıklarımızdan. Bu denli sevilen, bu denli takip edilen bir sporun oyunlarının da en az kendisi kadar ilgi görmesi gayet doğal olsa gerek. Sadece içeriğinin futbol olması, alınıp oynanması için yeterli sebep olsa da yıllarca hep daha iyiyi vermeye çalışan ve bunu yaparken de mümkün olduğunca gerçekçiliği ön planda tutmaya çalışan yapımcılar, gelişen teknoloji ile birlikte daha iyi örnekleri sundular bizlere.

Hiç şüphe yok ki; FIFA serisi futbol oyunları tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Yıllarca bize futbolu sevdirmiş, her sene ilerleyen grafik teknolojisi ve başarılı animasyonları ile gönlümüzde taht kurmuştur. FIFAnın tarihine baktığımızda hep satış listelerinin en başlarında olduğunu, özellikle de 2000 yılından itibaren kulüp takımlarının formalarını birebir gerçek yapması ile fan sayısını iyiden iyiye arttırdığını görürüz. Ancak bu yükseliş gün gelir Pro Evolution Soccerın çıkması ile sekteye uğrar. Çünkü o güne kadar hiç bir FIFA oyuncusunun tatmadığı bir duyguyu vermektedir bu yeni oyun; gerçekçiliği...

Özellikle PES2nin çıkmasının ardından futbol oynamayı sevenler iki cepheye ayrılır. FIFAcılar ve PESçiler. Genel kanı FIFAcıların görselliğe ve gerçekçi takım kadrolarına ara sıra yapılan güzel hareketlere önem verdikleri, PESçilerin ise; saha içi gerçekçi futbolun yansıtılmasına önem verdikleridir. Tarihler 2003ü gösterdiğinde FIFA hiç olmadığı kadar kan kaybeder çünkü PES3 piyasaya çıkmıştır ve fan sayısını kat be kat arttırmıştır. Elbette FIFAnın satış rakamları küçümsenecek derecede değildir ancak büyük bir düşüş trendine girdiği de aşikârdır. FIFA yapımcılarının bu düşüşe dur demek için çalıştığı ve nihayet FIFA 2005 ile PClerimizde buluştuğumuz güne geldi sıra. Yıllardır vaat edilen gerçekçi oyun ve taktiksel becerinin oyuna yansıtılmasını FIFA 2005de bulabilecek miyiz bir bakalım.

FIFA görünüşe önem veren bir oyundur.

Electronic Artsın her sene çıkartmakta geç kalmadığı oyunların başında gelen FIFA, her sene mutlaka önemli bir yenilikle gelir, fanlarını ya sevince boğar ya da hayal kırıklığına uğratır. Bu sene FIFAnın en büyük yeniliği; Career Modu ve oyun içi paslaşmalarda önemli yer tutan topla buluşma anı. Career Modunu daha detaylı bir biçimde yazının ilerisinde açıklayacağız, öncelikle oyunu 2004ten ayıran, göze ilk çarpan detaylardan bahsedelim. Bu sene oynayacağımız FIFAnın geçen senekinden pek bir farkı olduğunu söylemek mümkün değil. Kontroller aynı, görsel zenginlik artsa da animasyonlar çoğalsa da genel yapı hep aynı. Geçen oyunu oynarken nasıl taktik belirliyorsanız nasıl gol atıyorsanız aynen devam edebilirsiniz. Kontroller açısından ise yapımcıların gocunduğu taraf olmadığı bir gerçek. Çünkü bu sene kontrollerde hiç bir değişiklik yapmadıkları gibi menülerde mouse klavye ikilisini kullanmanın zorluğunu aynen geçen sen olduğu gibi yine yaşayacaksınız.

Menüyü bir kenara bırakıp oyun içine dönelim. Topla buluşma anı meselesine gelince; bu sene FIFAnın saha içi oyunu etkileyecek en büyük kozu olan bu teknik sayesinde, oyuncunuza pas attığınız zaman topla buluşma anında estetik hareketler yapabiliyor, rakibimizden tek hamlede sıyrılıp alan boşaltabiliyoruz. Pası alan oyuncu kimi zaman topu kendinin ve rakibinin üzerinden atıp arkasını dönerek feyk atmış oluyor kimi zaman ise topu sağ tarafa yollayıp kendisi ise sol taraftan dolanarak rakibinin halk arasında belini kırdı diye tabir edilen hali almasına sebep oluyor. Shift tuşuna basılı tutarak yapabileceğimiz bu hareket çok güzel bir yenilik olsa da, fazla kullanışlı olmadığı da bir gerçek. Çünkü FIFAnın en büyük eksisi olarak gördüğüm; istediğiniz adama tek tuşta pas verebilme ya da ara pas atabilme imkânı halen devam ediyor. Topu kontroldeki fazla kolaylık halen sürmekte. Demek istediğim bir oyuncuya top çarptı mı mıknatısla yapışmış gibi önüne düşüyor. Kısacası grafiksel yenilik dışında oynanışta kayda değer bir yenilik yok. Dolayısıyla FIFAyı yıllarca oynamış olan oyuncular için daha ilk maçını farklı bir şekilde kazanması işten bile değil. Çünkü farklı hiç bir şey olmadığı gibi daha sert ya da daha akıllıca defans yapan bir yapay zekâ da çıkmıyor karşınıza.

FIFAnın iki farklı yüzü

Yıllardır FIFAyı bilgisayarında oynamış olanların artık gözü kapalı kontrol edebilecek seviyeye gelmiş olmalarına rağmen oyunu game pad ile oynamaları halinde sanki başka bir oyun oynuyormuş gibi rahat kontrollere kavuşacakları bir gerçek. Şahsen önce konsolda oynamış biri olarak bilgisayar başında oynamaya başladığımda afalladığımı ve gol yeme rekoru kırmak üzere iken quit yaptığımız söyleyebilirim. Elbette kısa süreli bocalamamın ardından yeniden başarılı oyuna kavuştuğum ama klavye ile oynarken hiçbir zaman game-pad ile yakalayacağınız rahatlığa ulaşmanız mümkün değil. Özellikle yapılan estetik hareketleri klavye ile uygulamak çok yorucu.

Her sene yenilenmesi şart olan ve ne yalan söyleyeyim FIFA çalışanlarının çok iyi altından kalktığı gerçekçi forma ve stat tasarımları yine üst düzeyde. Hatta oyunun gerçekçiliğini inanılmaz derecede yükseltir tarzda. Futbolcuların suratları her sene olduğu gibi yine gayet gerçekçi ancak bu sefer üzerinde daha fazla durulduğu da gözden kaçmıyor. Faullerin ardından çıkan mini tartışmalar ve itişmelerin sayısı epey arttırılmış durumda. Hakeme itirazlar ve faullerin ardından çıkan kavgalar oyuna görsel seyir açısından büyük artı kazandırıyor.

Career Modu ve getirdikleri

Bu sene FIFAyı almak için gerçekten iyi bir sebep var aslında o da; menajerlik modu. Buraya kadar anlatılanları FIFAya olan tutumunuzu bir kenara atıp oyunu aldıracak yegâne unsur olarak göreceğimiz Career Mode, oyuna hiç olmadığı kadar farklı bir hava katmış. Tipik bir menajerlik oyunu olarak göreceğimiz Career modunu seçtiğimizde ortalamanın altında bir takım alıp, başarılı seviyelere getirmeye daha büyük takımların başına geçebilmek için parlak bir kariyer yapmaya gayret gösteriyoruz.

Menajerlik sisteminin çalışma mantığı ise gayet basit. Maçları kazandıkça puanımız artıyor. Bu puanları oyuncularımızın gelişiminde ya da daha iyi oyuncuların transferinde kullanıp başarılı olmaya çalışıyoruz. Menajerlik modunda basit ama içeriği bol olan ara birim ile kolayca her seçeneğe ulaşıyoruz. Takımlar arası iletişimi mail aracılığı ile yapıyor, çok detaylara inmeden oyuncularımızın hem teknik hem de fiziksel olarak gelişimlerini sağlamak için yardımcı antrenörlerimizi kullanıyoruz.

Career Modunun tek kötü yanı oyunlara dilediğiniz gibi müdahale edebilmeniz. Normalde oyunları yapay zekânın kendi kendine oynamasını seçerseniz eski menajerlik oyunların olduğu gibi akan zaman çizgisi üzerinde kimin atak yaptığını ve pozisyonları kısaca anlatan yazıları okuyor. Maçın genel gidişatını anlamaya çalışıyoruz. Ancak maçları kendimiz oynamak istersek o zaman iş değişiyor. Çünkü oyuna yabancı dahi olsanız yapacağınız bir iki maçtan sonra her önünüze geleni gol yağmuruna tutacağınızdan, takımınıza verdiğiniz taktiğin ne denli doğru olduğunu anlamanız mümkün değil. Hatta bazılarının yaptığı gibi karşı takımı seçip kendi kalesine gol atanların yılın menajeri olacakları da aşikâr.

FIFAdır, ne yapsa yeridir

Grafiklerin gelişiminden ve animasyonların daha gerçekçi duruşundan az çok bahsetmiştik. Zaten FIFAnın görsel yönden pek bir eksiği olduğunu söylemek mümkün değil. Sadece ağların çok mantıksız hareket ettiğini söyleyebiliriz. FIFA 2005in en garip yanlarından biri de popüler olma yolunda hiç sıkılmadan ilerlemesi. Ne demek istiyorum? Oyunun müzikleri tam MTV tarzında. Kimileri beğenebilir ama bize fazlasıyla popüler ve oyunla alakasız geldi. Seslere de değinmek gerekirse Andy amcamız yine her zaman olduğu gibi maç anlatımında gevezeliğin üst sınırlarında. Spikerin sessini en kısığa alıp oynayınca insan yeniden doğmuş gibi oluyor.

Madem PC oyunu inceliyoruz sistem gereksinimlerine değinmeden olmaz. Bir kere üst düzey sisteme sahip değilseniz FIFAnın sunacağı grafiksel pek çok öğeden mahrum kalacaksınız demektir. Standart olarak 1 GHz üzerindeki işlemcinin ve en azından 32 MBlık ekran kartının yeteceği oyunda, DirectX9.0ın nimetlerinden faydalanmak için 128 MBlık ekran kartına 512 MB sistem Ramine ihtiyaç duyulacağı bir gerçek. Elbette daha düşük sistemlerde oyunun çalışması mümkün ama sadece grafikleri ile ön plana çıkan bir oyunu düşük grafik modunda oynamak pek akıllıca olmayacaktır.

Multiplayer desteği açısından epey seçenek sunan oyunu ister internet üzerinde dünya çapınca oyuncularla isterseniz ise LAN ile yakın mesafedeki diğer bilgisayarlarla oynayabilirsiniz. İnanın yapay zekâ yerine gerçek oyuncularla oynamak müthiş keyif veriyor. Son olarak şunu söylemek istiyorum; ben FIFAyı oynayıp, ardından yazmaya başladığımda ofisteki diğer arkadaşlar arkamda PES4 oynuyorlardı. Ara sıra onlara dönüp baktığımda bir şeyi çok iyi anladım; bazı insanlar gerçekten çok şanslı oluyorlar.Minimum Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi - Windows 98/2000/Me/XP/Vista/7
İşlemci: Intel Pentium III 700MHz
RAM: 128MB (XP için 256 MB)
HDD: 800MB
Ekran Kartı: 32MB Direct3D*
Ses Kartı: DirectX 9.0b destekli
DirectX - Versiyon 9.0b
Desteklenen Ekran Kartları: NVIDIA GeForce2 yada daha iyi, NVIDIA GeForce FX series; ATI Radeon 7500 yada daha iyi     
Alternatif 2 ile indirmek için tıklayın!
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2012, 12:33:33 ÖS Gönderen: SonKral1995 | Sk »
 • İşlemci               : AMD FX-8150 - Eight Core Processor
 • RAM                   : 16 GB DDR3
 • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 7800 Series - 256 Bit
 • İşletim Sistemi   : Windows 8 Pro - x64

Çevrimdışı modern warfare 3

 • 3. Seviye
 • *
 • İleti: 318
 • Aldığı Teşekkür: 12
 • Torrent-Oyun.com


2012'si çıktı bunun xd

Çevrimdışı CerberusQ7

 • 8. Seviye
 • *
 • Banned!
 • Banned!
 • İleti: 2.066
 • Aldığı Teşekkür: 9


Vay bee az mı oynardık zamanında .S
 • İşlemci               : İntel (R) Core (TM) i5 760 2.80 GHz [4CPU's]
 • RAM                   : 4 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı        : Nvidia GTX 460 SE
 • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate 64 Bit

Çevrimdışı [JHaNe007]

 • 7. Seviye
 • *
 • İleti: 1.877
 • Aldığı Teşekkür: 164
 • Sorunlarınızı bana PM olarak atabilirsiniz.!
 • Platform: PC + PS4


çok güzel olmuş elerinize sağlık
 • İşlemci               : Intel® Core™ İ3 CPU 540 @ 3.07 GHz
 • RAM                   : 4 GB DDR3
 • Ekran Kartı        : NVİDİA Geforce 240 GT 1 GB
 • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz Paket
 • İşletim Sistemi   : windows 7 64 bit
 • Konsol                 : PS3 120 GB / PS4 500 GB

DayZ Standalone Alpha Güncel sürüm torrent tarafımca denendi indirmek için tıkla.!

Steam:|TR|DeadLight| Skype:SnowFox PSN:Saidfb Origin:lTRlSnowFox

Çevrimdışı Neocoder

 • 3. Seviye
 • *
 • İleti: 292
 • Aldığı Teşekkür: 2
 • WaoW ~ Asphalt 7 Google Play 0.99 $


Az mı oynadım  >:(
Eski pcde demo ındırmıstım.Cok guzeldı  :thumbup:
 • İşlemci               : Android Nvidia Tegra 3 #
 • RAM                   : 2.5.6 Çekirdek # HTC ONE X
 • Ekran Kartı        : Nvidia Tegra 3
 • Bağlantı              : 1 MBps- Uydunet Sınırsız Paket
 • İşletim Sistemi   : Tegra 3 işlemci ~ Android
 • Konsol                 : HTC ONE X 16 GB TEGRA 3

Çevrimdışı ucuqh34

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 2
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Kendin ol, benimle ol. :)


Nostalji, güzel çalışma eline sağlık.  :thumbup:
 • İşlemci               : Intel Pentium Dual CPU 1.60 GHz
 • RAM                   : 1 GB
 • Ekran Kartı        : GeForce 6600 128 Mb
 • Bağlantı              : 8 MİT - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows Xp - 32 Bit
 • Konsol                 : Klavye :))
Gidişin canımı yaksada, devam et. Yürüyüşüne bayılıyoruum. :)

Çevrimdışı codmw2

 • 5. Seviye
 • *
 • İleti: 884
 • Aldığı Teşekkür: 7
 • Platform: PC + PS3 + PSP


32 MB ekran kartımla İntel Pentium 3 işlemcimle ve 128 MB Ram'imle az mı oynadım seni.  C:-)
 • İşlemci               : Intel® Core� 2 Duo 2.20 Ghz
 • RAM                   : 1 GB DDR2 RAM
 • Ekran Kartı        : Pixel Shader 3.0 ve DirectX 9.0 Destekli Nvidia GeForce 7300 LE 512 MB Ekran Beleği
 • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows XP 32 Bit
 • Konsol                 : PS3 80(+ 500 GB HDD) GB FAT 4.60 MCFW + PS VITA

Çevrimdışı Actros

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 1
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com


hey gidi günler hey görsele bak bee!!!!!! >:D >:D
 • RAM                   : 4 GB
 • İşletim Sistemi   : windows 7 - 32 bit

Çevrimdışı ates1971

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 125
 • Aldığı Teşekkür: 1
 • Torrent-Oyun.com


2012'si çıktı bunun xd

herkesin sistemi fifa 12 yi fifa 11 i açmayabilir o yüzden iyi bir paylaşım
 • İşlemci               : Intel Core2 Duo CPU T7250 2.00 Ghz
 • RAM                   : 1.75 Gb
 • Ekran Kartı        : ATI Radeon Xpress 1200 Series
 • Bağlantı              : Ttnet 54 Mbs
 • İşletim Sistemi   : Windows Xp Professional Sp3

Çevrimdışı Aleksandar Kolarov

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 1
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com


arkadaşlar ben foruma yeni geldim.o yüzden kb gereksiz birşey yazdıysam özür diliyorum .bana neden fifa 2005 i istiyorsanız diye soruyorsanız elimdeki alet bunu kaldırıyor lütfen bana yardım edeebilirmisiniz cheat felan olsa daha iyi olurdu görüş sizindir yorumlarınızı bekliyorum
 • İşlemci               : BENQ
 • RAM                   : 4 GB
 • Ekran Kartı        : kÖTÜ
 • Bağlantı              : TTNET
 • İşletim Sistemi   : Windows X
 • Konsol                 : PS3 40 GB